Technomarine Markas覺 Hakk覺nda Bilgi

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Technomarine Markas覺 Hakk覺nda Bilgi

Mesaj ozanxos » 04 Eyl 2016, 08:54

asymptote yazd覺:
mturann yazd覺:Oris mekanizmalar覺n覺 kendisi yapm覺yor mu?

Yok can覺m, ne m羹nasebet. Sellita'dan mekanizmalar覺 al覺p rotorunu k覺rm覺z覺ya boyuyor sadece.. :D

Edit: imdi tekrar bakt覺m da baz覺 modellerinde dubois depraz mod羹l kullanm覺. Overrated s繹z羹m羹 geri al覺yorum. Yine de fiyatlar覺 y羹ksek bulduumu s繹ylemeliyim. Omega bir, Oris iki.. Son on y覺lda fiyatlar覺 ikiye katlad覺lar neredeyse..

TR fiyatlar覺 癟ok y羹ksek benim Amerika'dan saat al覺m durumundan dolay覺 arat覺rd覺m yurtd覺覺nda saatin fiyat覺 3000-4000TL ama gel gelelim TR de 6000-8000 TL . Aquis ler i癟in konuuyorum . :geek:
Ama tabi saat zevk meselesidir hereyden 繹nce.Fiyat konusunda size kat覺l覺yorum ancak Oris in al覺nmayacak bir saat olduumu d羹羹nm羹yorum. 4000 TL civar覺nda bence gayet al覺nabilecek bir saat .vKoluma takt覺覺mdaki his bu ekilde :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
ozanxos

Kay覺t: 18 Tem 2013, 15:01

Mesaj Ground » 04 Eyl 2016, 10:25

Nethiustr yazd覺:
asymptote yazd覺:
mturann yazd覺:Oris mekanizmalar覺n覺 kendisi yapm覺yor mu?

Yok can覺m, ne m羹nasebet. Sellita'dan mekanizmalar覺 al覺p rotorunu k覺rm覺z覺ya boyuyor sadece.. :D

+1

Oris e gereinden fazla deer verildiini d羹羹nen tek ben deilmiim, birden gereksiz yere mutlu oldum...

Forumda bir 癟ok kii ak覺nt覺ya kap覺l覺yor...

Bir sefer Steinhart Tsf Edition 癟覺kt覺, uan Steinhart zirvede...
Oris konuuldu, Oris u癟uyor forumda, Oris Tsf Edition yolda...

Yani, forumda fazlas覺yla modadan etkileniyor.

Ve bu bir horoloji d羹k羹n羹 i癟in 癟ok b羹y羹k hayal k覺r覺kl覺覺 yaat覺yor.

Forum ortamlar覺nda forum ad覺na yap覺lan projeler 癟ok baar覺l覺. Hele ki o projeye ufak da bir katk覺da bulunmak 癟ok g羹zel bir duygu. Bir de limitli olarak 羹retilen bu saatlerden birinin kendinizde bulunmas覺 enfes.
Hepsiyle birlikte iyi bir saat edinmek 癟ok leziz.

Limitli b繹yle 繹zel saatler 癟ok 癟ok abart覺 bir rakam olsa 繹rn oris de ki 100 kii bu projeye girmezdi. Bond dahil.

Kar覺lat覺rmay覺 neye g繹re yapt覺覺m覺z kriterlerimiz 繹nemli. [emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj Khan » 04 Eyl 2016, 11:05

Limitli, g繹n羹lden yap覺lm覺 bir projeye hi癟 bir laf覺m yok abi, ama forumda bir moda ak覺m覺 olduunu sende rahat癟a g繹rebilirsin. :)

Concord tsf, Steinhart Tsf bunlar m羹kemmel saatler, ama siz biliyorsunuz, fazla bir deer veriyoruz bazen. :)
God is good! Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Nethuistr
Kullan覺c覺 avatar覺
Khan

Kay覺t: 25 Mar 2016, 12:17

Mesaj kilimanjaro » 04 Eyl 2016, 11:44

Herkes hakl覺 olabilir.Mekanizma iin i癟ine girerse durum epey kar覺覺k bir hal al覺r.Oris aquis beenilmise , o fiyatta kendi mekanizmas覺n覺 羹reten baka bir marka yok.Daha d羹羹k aral覺kta olan seiko , Orient ve citizen in diver modellerinde kullan覺lan in house mekanizmalar覺yla , aquis in kulland覺覺 sellita kar覺lat覺r覺lmal覺.Eer sellita yenilirse , 癟ok daha ucuz olan dierleri tercih edilmeli.Yok sellita daha 羹st羹n sonucu 癟覺karsa , oristen daha ucuz olan certinaya bak覺lmal覺 :D

Bu arada ge癟en hafta silikon kay覺 aquis sorduk.3.850 tl denildi.Pazarl覺k yapsak 3500 e inerlerdi.elik bilezik 1.250 tl ( kesinlikle pazarl覺k olmaz dediler) ve cosc yok.

TSF Oris u an 4.500 tl

diyelim ki maazada TSF Oris sat覺l覺yor.Fiyat 癟覺karal覺m.

saat : 3.500 ( silikon kay覺l覺 )
bilezik : 1.250
cosc : 915
limited olmas覺n覺 ge癟iyoruz :D

TOPLAM : 5.665 tl

vatana millete hay覺rl覺 olsun
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj Bg17 » 04 Eyl 2016, 17:21

Fiyatlarin cok arttigi kesin, 8 - 10 yil once omega alinan fiyata su anda ancak oris aliniyor.

Firmalar da marka degerine yatirim yapiyorlar, ki en buyuk varliklari o, nihayetinde marka satiyor.

Gercekten sanateseri sinifinda makenizma uretenleri bir yana birakirsak (patek, jlc, als) bence makenizma konusulan klasmanda esas tercih kriteri olmamali. Hatta daha once defalarca yazdigim gibi, denenmis, zamanin testinden gcmis, belli kalite standardini tutturmus eta, sellita benim icin daha iyidir, bakimi tamiri kolaydir, fiyat avantaji saglar.

Bence bahse konu saatlerde bakilmasi, odaklanilmasi gereken kriterler, tasarim, iscilik kalitesi ve genel kalite hissi, marka degeri, ve servis agi, musteri hizmetlerine verdigi onemdir.

Sahsen marka degeri anlayamadigim sekilde cok daha yukarilarda olan IWC alacagima, bir Omega hatta Oris beni daha mutlu edebilir, cunku kendi kriterinde daha iyi is cikarmaktadir.

Konumuza gelirsek, Oris de atak yapmaya calisan bir marka. Gerek tasarim, gerek model cesitlemesi, gerekte marka yatirimi olarak cok dogru hareketler yapiyor. Tabiki bir miktar sinif atlamak isteyecek. Fiyatlar biraz daha artarsa sasirmam.

Tabi bu durum soz konusu olunca, bazilari(miz) kendi saatini ovme, esen ruzgara kapilma, subjektif yaklasim vs vs nedenlerinden oris omegadan daha iyi bla bla diyecek, doganin kurali gibi birsey. Manasizca yapilan omega rolex tartismalari gibi.

Uzun lafin kisasi, fiyat araliginda oristen daha iyi bir dalgic ben gormedim. Tasarim, iscilik, uretim klitesi gayet olmasi gerektigi yerde.

TSF ye gelirsek, biraz ozellestirilmis bir saat. Ekstralari mvcut. Emek harcanmis. Tamam mukemmel demeyelim, ama acikcasi ben bahsedilen fiyata alinacak daha iyi bir dalgic bilmiyorum (saat demiyorum, dalgic diyorum). Bir de aylrca beklemenin heyecanini koyalim, biraz abartmak normal.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bg17

Kay覺t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj khef » 04 Eyl 2016, 21:06

Bg17 yazd覺:Fiyatlarin cok arttigi kesin, 8 - 10 yil once omega alinan fiyata su anda ancak oris aliniyor.

Firmalar da marka degerine yatirim yapiyorlar, ki en buyuk varliklari o, nihayetinde marka satiyor.

Gercekten sanateseri sinifinda makenizma uretenleri bir yana birakirsak (patek, jlc, als) bence makenizma konusulan klasmanda esas tercih kriteri olmamali. Hatta daha once defalarca yazdigim gibi, denenmis, zamanin testinden gcmis, belli kalite standardini tutturmus eta, sellita benim icin daha iyidir, bakimi tamiri kolaydir, fiyat avantaji saglar.

Bence bahse konu saatlerde bakilmasi, odaklanilmasi gereken kriterler, tasarim, iscilik kalitesi ve genel kalite hissi, marka degeri, ve servis agi, musteri hizmetlerine verdigi onemdir.

Sahsen marka degeri anlayamadigim sekilde cok daha yukarilarda olan IWC alacagima, bir Omega hatta Oris beni daha mutlu edebilir, cunku kendi kriterinde daha iyi is cikarmaktadir.

Konumuza gelirsek, Oris de atak yapmaya calisan bir marka. Gerek tasarim, gerek model cesitlemesi, gerekte marka yatirimi olarak cok dogru hareketler yapiyor. Tabiki bir miktar sinif atlamak isteyecek. Fiyatlar biraz daha artarsa sasirmam.

Tabi bu durum soz konusu olunca, bazilari(miz) kendi saatini ovme, esen ruzgara kapilma, subjektif yaklasim vs vs nedenlerinden oris omegadan daha iyi bla bla diyecek, doganin kurali gibi birsey. Manasizca yapilan omega rolex tartismalari gibi.

Uzun lafin kisasi, fiyat araliginda oristen daha iyi bir dalgic ben gormedim. Tasarim, iscilik, uretim klitesi gayet olmasi gerektigi yerde.

TSF ye gelirsek, biraz ozellestirilmis bir saat. Ekstralari mvcut. Emek harcanmis. Tamam mukemmel demeyelim, ama acikcasi ben bahsedilen fiyata alinacak daha iyi bir dalgic bilmiyorum (saat demiyorum, dalgic diyorum). Bir de aylrca beklemenin heyecanini koyalim, biraz abartmak normal.

Her kelimesine kat覺l覺yorum. :thumbup: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
khef

Ya: 43
Kay覺t: 07 Mar 2014, 13:02

Mesaj therapeute » 30 Eki 2017, 11:28

HEdiye gelmi bir technomarine saatim var , ufak yien penseyle kurma kolunu s繹k羹p 癟覺kartm覺 , A癟覺k癟as覺 marka deeri olduuna inanm覺yorum , ama hediye olduu i癟in tekrar 癟al覺覺r hale getirmek istiyorum. Yetkili servislere kar覺da bir 繹nyarg覺m var , sizce g繹t羹rebileceim bir yer varm覺?
Kullan覺c覺 avatar覺
therapeute

Kay覺t: 06 Haz 2016, 11:33

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 124 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners