Seiko ve Orient

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko ve Orient

Mesaj ikarakas » 13 Ağu 2016, 08:55

Herkse iyi günler.Önümüzdeki hafta içi yeni bir saat almayı planlıyorum.Muhtemelen yine japon olcak.Begendiğim iki modeli sizinle paylaşmak istiyorum ve lütfen öneri ve düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.İkisi arasında mı seçim yapmalıyım yoksa prs 516 gibi seçenekleride düşünmelimiyim.Özellikle mekanizma bakımından degerlendirme yaptığımızda hangi modeller öne çıkar.2000tl ye kadar fiyat segmentinde her türlü önerinize açığım

birinci seçeneğimiz
Orient FFT01003B0 Automatik

Otomatik Makine
Paslanmaz Çelik Kasa
Kasa Çapı = 43mm
Paslanmaz Çelik Kordon
PVD Siyah Kaplama
Safir Cam
Vidalı Cam Kapak
Vidalı Tepe
100M Su Geçirmezlik
Güç Rezervi Göstergesi
http://www.yenzasaat.com.tr/Orient-FFT0 ... -5662.html

ikinci seçeneğimiz

SEİKO SSA213J2
Otomatik
Kalibre 4R39
100 m su geçirmezlik
Paslanmaz çelik kasa
41.5 mm kasa çapı
Beyaz kadran
Safir cam
Vidalı, şeffaf arka kapak
Kilitli kelebek tokalı, siyah deri kayış
Elle kurulabilme özelliği
24 saat göstergesi
Güç rezervi: Yaklaşık 41 saat
Saatte 21,600 titreşim
24 taş
Open-heart
http://www.yenzasaat.com.tr/SSA213J2,PR-4957.html
Kullanıcı avatarı
ikarakas

Re: Seiko ve Orient

Mesaj eraslani » 13 Ağu 2016, 10:00

Çok alakalı değil ama herturlu öneri dediğiniz için hatırlatayım.
Diver düşünülürse certina vardı forumda satılık..

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj TSayiR » 13 Ağu 2016, 10:55

eraslani yazdı:Çok alakalı değil ama herturlu öneri dediğiniz için hatırlatayım.
Diver düşünülürse certina vardı forumda satılık..

SM-G930F cihazımdan gönderildi

+1

Katiliyorum. Cok iyi saat. Satan arkadasimiz da cok guvenilir bir arkadasimiz. Bencede fiyati cok iyi.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj tt59 » 13 Ağu 2016, 11:00

öncelikle saatten beklentiniz ne ona karar vermeniz gerekir gösteriş mi? mekanizma mı? orientin ve seikonun bir üst segment mekanizmaları hakkında bilgim yok mako ve seiko srp555j modellerini kullandım saniyeleri akar şekilde ilerlemiyor.ben 1000-1500 tl bandında saat bakacak olsam gösterişten ziyade mekanizmaya önem veririm eta mekanizmalı saatleri tercih ederim,prs 516,steinhart,certina gibi modeller olabilir.prs 516 modelini kullanıyorum,steinhart da kullandım mekanizma,malzeme kalitesi olarak tercih edilesi modeller :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj ikarakas » 13 Ağu 2016, 11:13

eraslani
TsayiR
Forumdaki satılık saat bölümünü sürekli inceliyorum nerdeyse bütün güncel ilanları inceledim .Certina tarzı iki adet diver saatim olduğu için tercih etmedim.Teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
ikarakas

Mesaj ikarakas » 13 Ağu 2016, 11:19

tt59 yazdı:öncelikle saatten beklentiniz ne ona karar vermeniz gerekir gösteriş mi? mekanizma mı? orientin ve seikonun bir üst segment mekanizmaları hakkında bilgim yok mako ve seiko srp555j modellerini kullandım saniyeleri akar şekilde ilerlemiyor.ben 1000-1500 tl bandında saat bakacak olsam gösterişten ziyade mekanizmaya önem veririm eta mekanizmalı saatleri tercih ederim,prs 516,steinhart,certina gibi modeller olabilir.prs 516 modelini kullanıyorum,steinhart da kullandım mekanizma,malzeme kalitesi olarak tercih edilesi modeller :thumbup:

Gösteriş tabiki onemli kolunuzdaki saate bakarken keyif almak gerekir .Tercihen iskelet bir saatim olsun istiyorum saatler hakkında çok inceleme yapıyorum fakat mekanizma konusunda yardıma ihtiyacım var Bu fiyatlara eta tercih etmek en mantiklisi belkide haklisiniz.
Kullanıcı avatarı
ikarakas

Mesaj kethuda57 » 21 Ağu 2016, 22:00

Genelleme yapmam ve açık konuşmam gerekirse forumda bu tarz modellerin forumda pek rağbet görmediğini düşünüyorum. Saatten sıkılıp satmaya çalıştığınızda elden çıkarmanız biraz zor oluyor. Kişisel olarak benim hiç bir zaman tercih etmeyeceğim modeller. Ne spor ne de klasik giyime uygun olmadığını düşünüyorum. Başlangıçta mekanizmanın görünmesi belki göze hoş gelebilir ama bu özelliğin kısa sürede göz bıkkınlığına neden olacağını düşünüyorum. Saat seçerken kadranın çok karmaşık olmaması tercihimdir.
Tercihler ve zevkler tamamen kişiseldir ama kendi fikrimi belirtmek istedim.
Önerim kendinizi bu hafta mutlaka saat almalıyım diye şartlandırmamanız. Tercih edeceğiniz modelin varsa incelemelerini okumanız ve daha sonrasında alışverişi tamamlamanızdır. Zaten bunları yaptıktan sonra saat hala gözünüze hoş geliyorsa o iş tamam demektir :) :thumbup:
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: muratcan87 ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners