Hislon Faciası

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hislon Faciası

Mesaj talhardac » 08 Ağu 2016, 09:56

Merhaba arkadaşlar bir kaç hafta önce 650 liraya otomatik,ortası saydam, sarı kasalı, açık kahverengi deri kordonlu bir hislon saat aldım.(nasıl resim ekliyeceğimi anlayamadığım için ekleyemiyorum kb) fakat şimdiden kasasında kararma olmaya başladı.çok büyük şeyler değil hahif hafif kararmalar ama beni rahatsız ediyo.nasıl yapılır bilmiyorum inşallah bir şekilde para iadesi alabilirim.bundan sonraki saatim kesinlikle orient mako olucak heralde yada swatch sistem 51 bu talihsiz anımı sizle paylaşmak istedim tercihen otomatik-mekanik ama her türlü saat önerilerini duymak isterim...
Kullanıcı avatarı
talhardac

Re: HİSLON FACİASI

Mesaj mturann » 08 Ağu 2016, 12:40

Kaplamalı değil de çelik kasalı saat alsanız bundan sonra daha iyi olur. Geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
mturann

Re: Hislon Faciası

Mesaj espinosa » 08 Ağu 2016, 18:50

geçmiş olsun. neydiği belirsiz bir marka saate 650 tl biraz fazla olmuş sanki. dediğiniz gibi orient seiko gibi bilindik markaları tercih etmekte fayda var.
Kullanıcı avatarı
espinosa

Mesaj Eterna » 08 Ağu 2016, 19:59

Keşke foruma bir sorsaydınız. 650 TL kimse o saate vermenize razı olmazdı.

Ama olan olmuş şimdi önemli olan; paranızı kurtarabilir misiniz veya ne yapılabilir?
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj kilimanjaro » 08 Ağu 2016, 20:07

Marka , İsviçreli olduğunu iddia eden ama çinde üretim yapan bir muamma ... sarı rengi veren pirinç ( bakır - çinko alaşımı ) çinko oranı çok fazla çünkü bakır pahalı ve bu alaşım kolay korozif olur , siyahlaşır.Canınız sağolsun , Allahtan 650 TL

AÇIKLIK GELSİN : Çinko oranı çok fazla olursa alaşım korozyona uğrar , yoksa alaşım korozif değildir.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj SeiKinetic » 09 Ağu 2016, 00:26

650TL'nin başlangıç, hele hele bir Hislon için ucuz olmadığını düşünüyorum. Bahsettiğiniz modeli biliyorum. Paranızı geri kurtarmaya bakın. O parayla ikinci el ömürlük bir şeyler yahut giriş seviyesi otomatikler tercih etmenizi öneririm. 51 ya da Orient vb. markalara bakabilirsiniz. Naçizane önerim, saati iade etmeniz yönünde olacaktır fakat zevk sizin. Malumunuz, şu anki tercihlerimiz sonrakileri etkiler. Sizin de bu yanlış (şahsi fikrim) seçiminizin, gelecekteki saat tercihlerinizi daha olumlu yönde etkilemesi dileğimle... Geçmiş olsun.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj talhardac » 09 Ağu 2016, 18:11

SeiKinetic yazdı: Sizin de bu yanlış (şahsi fikrim) seçiminizin, gelecekteki saat tercihlerinizi daha olumlu yönde etkilemesi dileğimle... Geçmiş olsun.

Herkese fikri için teşekkür ederim özellikle bu cümleyi çok doğru buldum inşallah dediği gibi olur.
Kullanıcı avatarı
talhardac

Mesaj maiii » 21 Ağu 2016, 16:08

Canın sağolsun hocam.
İleride alacağın saatlerdeki zevk bunu unutturur inşallah..
Kullanıcı avatarı
maiii

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners