Hamilton Danışma

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Danışma

Mesaj vlkan » 29 Tem 2016, 09:04

Resim
Resim

Arkadaşlar merhaba, uzun ömürlü otomatik bir saat almak istiyorum. Bu model hem iskelet hem de otomatik olmasından dolayı ilgimi çekti. Fiyat olarak 2.600 tl diyorlar sizlerinde fikrini almak isterim. İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
vlkan

Re: Hamilton Danışma

Mesaj Eterna » 29 Tem 2016, 09:13

Şu anda kolumda bir Hamilton var. Çok sevdiğim ve tercih ettiğim bir markadır.

İskelet saatler ise seneler içerisinden anlayabildiğim kadarı ile tamamen zevk meselesi. Beğeneni de var beğenmeyeni de var. Ben pek ısınamadım açıkçası iskelet saatlere. Ama ona rağmen bazen gördüğüm iskelet saatlere çok güzelmiş diyebiliyorum.

Resimdeki kesinlikle güzel dediklerimden değil. Akrep yelkovan bile gözükmüyor nerede ise. Stührling markasının garip iskelet saatleri oluyor, ona benzemiş.

Ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Belki de diğer dostlarımız beğenecek, bir şey diyemem...
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj hozburun » 29 Tem 2016, 09:18

Merhaba , saatin kodu: H40655731

http://www.hamiltonwatch.com/collection ... /h40655731

Fiyat uygun gibi ama pazarlık sonuna kadar yapılmalı...Ayrıca şu modele de bakın bence :

https://shop.hamiltonwatch.com/skeleton ... 585-1.html

Resim

AMA şahsi kanaatim ve tecrübem iskelet saatlerden çabuk sıkılındığı yönünde ...İlla iskelet saat deneyeyim diyorsanız ben olsam daha ucuz marka/model e yönelir Hamilton iskelete vereceğiniz 2.600 TL ye başka bir Hamilton veya başka markalardan daha uzun süre sıkılmadan kullanabileceğiniz bir saat alırdım ama elbette zevk de para da sizin :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj vlkan » 29 Tem 2016, 09:38

Eterna yazdı:Şu anda kolumda bir Hamilton var. Çok sevdiğim ve tercih ettiğim bir markadır.

İskelet saatler ise seneler içerisinden anlayabildiğim kadarı ile tamamen zevk meselesi. Beğeneni de var beğenmeyeni de var. Ben pek ısınamadım açıkçası iskelet saatlere. Ama ona rağmen bazen gördüğüm iskelet saatlere çok güzelmiş diyebiliyorum.

Resimdeki kesinlikle güzel dediklerimden değil. Akrep yelkovan bile gözükmüyor nerede ise. Stührling markasının garip iskelet saatleri oluyor, ona benzemiş.

Ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Belki de diğer dostlarımız beğenecek, bir şey diyemem...

Evet haklısnız fotoğrafta biraz basit duruyor ama kola takınca biraz daha hoş duruyor. Yorumunuz için teşekkürler.

hozburun yazdı:Merhaba , saatin kodu: H40655731

http://www.hamiltonwatch.com/collection ... /h40655731

Fiyat uygun gibi ama pazarlık sonuna kadar yapılmalı...Ayrıca şu modele de bakın bence :

https://shop.hamiltonwatch.com/skeleton ... 585-1.html

Resim

AMA şahsi kanaatim ve tecrübem iskelet saatlerden çabuk sıkılındığı yönünde ...İlla iskelet saat deneyeyim diyorsanız ben olsam daha ucuz marka/model e yönelir Hamilton iskelete vereceğiniz 2.600 TL ye başka bir Hamilton veya başka markalardan daha uzun süre sıkılmadan kullanabileceğiniz bir saat alırdım ama elbette zevk de para da sizin :champ:

Hozburun saatin kodunu girmemişim pardon siz girmişsiniz teşekkürler. Gösterdiğiniz modelde güzel ama biraz daha uygun bir iskeletle başlasam sanki daha iyi olacak.

Resim

Peki yukardaki orient hakkında ne dersiniz? Open heart bir model tam iskelet değil ama sizce daha iyi bir başlangıç olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
vlkan

Mesaj eyimen » 29 Tem 2016, 09:46

Mekanik saat dunyasina girince insan ister istemez iskelet saatlere bir heves ediyor. Ben de mekanikler ile ilk tanistigimda iskelet almayi dusunmustum ama hevesim 1-2 hafta surdu. Simdi ise iyi ki almamisim diyorum, cunku iskeletlerden hic haz etmiyorum artik :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj hozburun » 29 Tem 2016, 09:52

Orient Star da aslında ama başlangıç olacak bir model değil zira Orient in üst sınıf saatidir Star serisi...Anlaşılan siz illa iskelet alacaksınız 8-) Bu yüzden Star serisi değil ama standart Orient yarı iskelet modellerine bakabilirsiniz :thumbup:

Hatta iskelet saati ikinci el almanız en mantıklısı :

viewtopic.php?f=202&t=22410#axzz4FmADvPKE

Sıfır olsun derseniz google görsellerden modele bakabilirsiniz :

https://www.google.com.tr/search?q=orie ... EQ_AUIBigB
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj vlkan » 29 Tem 2016, 10:33

hozburun yazdı:Orient Star da aslında ama başlangıç olacak bir model değil zira Orient in üst sınıf saatidir Star serisi...Anlaşılan siz illa iskelet alacaksınız 8-) Bu yüzden Star serisi değil ama standart Orient yarı iskelet modellerine bakabilirsiniz :thumbup:

Hatta iskelet saati ikinci el almanız en mantıklısı :

viewtopic.php?f=202&t=22410#axzz4FmADvPKE

Sıfır olsun derseniz google görsellerden modele bakabilirsiniz :

https://www.google.com.tr/search?q=orie ... EQ_AUIBigB

Peki bu modellere bakıcam. Şimdi hamilton diye başladık olay çok farklı yere gidecek ama genede soracam :D Sizin önerebileceğiniz f/p oranı çok iyi olabilecek, otomatik, İskelet değilde kronograflı bir model var mıdır? Sorduklarım tam bu işleri bilmeyen insan sorusu yalnız farkındayım :D
Kullanıcı avatarı
vlkan

Mesaj khef » 29 Tem 2016, 10:42

Kendi adıma örnekleme yapmam gerekirse, mekanik saatlere ilk heves ettiğim zamanlar skeleton saatlere bakıp duruyordum. Gittim en ucuzundan kurmalı bir tane aldım sadece bir kere takıp arkadaşıma hediye ettim. :D Sonra gidip önü arkası, her yeri kapalı Longines aldım. :D

Sanirim merakın ilk başladığı zamanlar iskeletler ilgi çekiyor ve bu durum biraz da "mekanik saatler harikaymis, mekanizmayi her taraftan göreyim." hevesiyle oluyor. En azından benim için süreç bu şekilde işledi. Çok az bir zararla atlattim. :thumbup:

Bence aceleci olmayın, cok istiyorsanız hozburunun dediği gibi ikinci ele yönelin. Kisa sureli bir heves ise zararınız minimum olur. :champ:
Kullanıcı avatarı
khef

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners