Maurice Lacroix Pontos

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Maurice Lacroix Pontos

Mesaj qbass » 14 Tem 2016, 19:00

Merhabalar. Maurice Lacroix pontos modelinden aşağıda kodlarını paylaşmış olduğum saatleri uzun süredir takip etmekteydim. Şu sıralar iki saatten birini almak istiyorum. Bilek kalınlığım 6cm bilek çevresi 17.5 cm (Yabancı forumlarda 40-42mm çap tavsiye ediliyor) Babamın kullandığı 43mm bir sport chrono saati denedim aldığım yorumlar saatin bana büyük olmadığı yönünde. (İstediğim modelde 43mm)

Bu bilgiler ışığında sorularıma gelince

1- Kasa çapı ve özellikle kalınlık olarak saat bana büyük gelir mi ? (Model 15mm kalınlığında görünüyor)
2- Saati kullanan üyelerimizden makinası, ağırlığı, kullanışlılığı hakkında yorum rica ediyorum.
3-Saati kredi çekip almak niyetindeyim yani ödeme nakit olacak bu durumda en iyi fiyatı nerede bulabilirim ve tahmini ne kadara alabilirim saati ?
4- Kırmızı ya da mavi renkten hangisini tercih ederdiniz ve sebebi nedir ? :D

Maurice Lacroix PT6008-SS002-331 ( Mavi nato kayış)

https://www.google.com.tr/search?q=pt6008-ss002-331&espv=2&biw=1242&bih=581&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiTx4-epPPNAhVEtRQKHTbxBX4Q_AUIBigB#

Maurice Lacroix PT6018-SS002-330 ( Kırmızı nato kayış)

https://www.google.com.tr/search?q=pt6008-ss002-331&espv=2&biw=1242&bih=581&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiTx4-epPPNAhVEtRQKHTbxBX4Q_AUIBigB#tbm=isch&q=pt6018-ss002-330
Kullanıcı avatarı
qbass

Re: Maurice Lacroix Pontos

Mesaj eraslani » 15 Tem 2016, 09:53

Pontos lardan retro chronograph modelleriyle ilgileniyorum bir süredir..
Resim
Sanırım fiyat olarak sizin baktiklarinizla neredeyse aynı..7000 TL civarı fiyat veriliyor saatcilerde..ama bu fiyatlara bence doğru tercih olmaz..5000 altında olmalı diye düşünüyorum...sonuçta 7750 makina var.
Kasa boyutlarına gelince sizin ölçüleri görünce uğraşıp olctum..19.5 cm gibi benim bilek çevresi..sanki baktığım model neredeyse büyük duracakmis gibi geldi ..canlı canlı denemekte fayda var..
Birde şayet benzer saat yoksa kullanilan pontos s diverları öneririm..
Hatta iyi fiyatlı bir 2.el mevcut sahibinden com da..peşin parayla iyi bir alışveriş yapılabilir..

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Star » 15 Tem 2016, 11:16

Güzel saatler. Eraslaninin önerisi de süper. Ama kolunuzda denemeden almayın. Ben Pontos S Diver modelini çok beğeniyorum. Güzel ve Özgün bir Diver bence :champ:
Do something instead of killing Time. Because Time is killing you !!!
*Paulo Coelho*
Kullanıcı avatarı
Star

Mesaj foottwo » 15 Tem 2016, 11:22

Raymon Weil Freelancer'ım çalındıktan sonra tam da bu saati (Maurice Lacroix PT6008-SS002-331) alıyordum.

Sonra kredi kartında Raymond'un taksidini görüp vazgeçmiştim :)

Tekniğini bilmiyorum ama çok güzel saat, yurtdışında gördüğüm saatçiye fiyat sorarım alacakmış gibi.
"Baş eğmedik edâniye ikbâl ü câh için.."
Kullanıcı avatarı
foottwo

Mesaj kilimanjaro » 15 Tem 2016, 11:37

Bir ML kullanıcısı olarak , bu markayı tavsiye etmiyorum.Marka kötü olduğundan değil hatta kendine özgü bir çizgisi olan şık saatler üretiyorlar.2 madde halinde açıklayabilirim.

- ETA 7750 mekanizma kullanıyor beğendiğiniz serilerde aynı mekanizmayı kullanan kalite olarak ML ile eşdeğer 2-3 k bandında saatler alabilirsiniz mesela TİSSOT

- Ömrünüm sonuna kadar tek saat kullanacağım diyen birçok insan tanıdım fakat bir süre sonra fikirlerini değiştirdiler.İlerde sıkıldığınızda bu markayı çok zor elden çıkarırsınız hatta yarı fiyatına bile satmakta zorluk çekersiniz.

Bence forumda biraz vakit geçirin arama butonundan diğer markalar hakkındaki yorumlara bakın , acele etmeyin ... fikriniz değişecektir.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj EnderE » 15 Tem 2016, 12:05

Pontos S mavi kullanmış biri olarak kolda çok rahat durmadigini , kurma kolunun bilge çok battığıni , nato yerine çelik kordonun kullanılması halinde tuğla kadar ağır olduğunu belirtmeliyim

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Emreozcan » 15 Tem 2016, 12:06

Ayni saatlerden almayi dusunmustum. Bana 17.5 mm cok kalin ve saat celik bilezikle cok agir geldi. Fiyati da az degil - ben olsam tag heuer carrera calibre 16 veya calibre 1887 saatleri de denemeden almazdim.

Karariniz kesinse mavisini alirdim cunku mavi daha cok renkle uyuyor diye dusunuyorum.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Mesaj EnderE » 15 Tem 2016, 12:50

Katiliyorum Carreralar kesinlikle çok daha rahat 43 mm day date 41 mm kadar rahat olmasada daha alımlı olduğundan bence bir adım önde

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners