Hislon Saate Dair Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hislon Saate Dair Bilgi

Mesaj Tulpar » 06 Tem 2016, 23:31

Arkadaşlar bir saat tutkunu olarak aranıza yeni katıldım. Yıllardır hep internetten mağaza vitrinlerinden pahalı şık saatlere bakarak benim de kolumda bir tane olmasını dilerdim. Ve çok şükür ki kendime birkaç tane saat aldım. Bunlardan iki tanesi Hislon. Size sormak istediğim şey şu, Hislon, Swiss made ibaresini hak edecek kadar İsviçreli bir saat mi? Her ne kadar torbasında Swiss made yazsa da satıcılar kendinden emin bir şekilde %100 İsviçreli dese de forumlarda okuduğum kadarıyla İsviçre merkezli ancak Çin ya da Kore'de üretildiğine dair yazılar okudum. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Tulpar

Re: Hislon Saate Dair Bilgi

Mesaj Khan » 07 Tem 2016, 00:36

Tulpar yazdı:Arkadaşlar bir saat tutkunu olarak aranıza yeni katıldım. Yıllardır hep internetten mağaza vitrinlerinden pahalı şık saatlere bakarak benim de kolumda bir tane olmasını dilerdim. Ve çok şükür ki kendime birkaç tane saat aldım. Bunlardan iki tanesi Hislon. Size sormak istediğim şey şu, Hislon, Swiss made ibaresini hak edecek kadar İsviçreli bir saat mi? Her ne kadar torbasında Swiss made yazsa da satıcılar kendinden emin bir şekilde %100 İsviçreli dese de forumlarda okuduğum kadarıyla İsviçre merkezli ancak Çin ya da Kore'de üretildiğine dair yazılar okudum. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Evet, malesef tamamen swiss made değil artık.

Marka şuan Türklerin elinde ve kullanılan mekanizmalar dahil tamamen Çin malı :(
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Tulpar » 07 Tem 2016, 00:52

:( Merkez İsviçre, mekanizmalar Çin malı, üretim yeri de(montaj) Çin Peki kontrollerinin ve tasarımlarının yapıldığı yer neresi? Bari orası İsviçre olsun :( Yemin ediyorum şu Çinliler yüzünden saatten soğudum. Ayrıca cevap için de çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Tulpar

Mesaj Khan » 07 Tem 2016, 09:08

Tulpar yazdı::( Merkez İsviçre, mekanizmalar Çin malı, üretim yeri de(montaj) Çin Peki kontrollerinin ve tasarımlarının yapıldığı yer neresi? Bari orası İsviçre olsun :( Yemin ediyorum şu Çinliler yüzünden saatten soğudum. Ayrıca cevap için de çok teşekkür ederim.

Çinliler kötü kişiler değil :) onlarda iş tamamen "ne kadar ekmek o kadar köfte"

Aslında Hislon firmasını Türklerin almasıyla dolandırıcı bir şirket haline geldi, yani aslında suçlu Çinli değil.

Son zamanlarda Seagull firması çok güzel atılımlar yapıyorlar. Gerçek bir Çinli :) denemenizi öneririm.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj ÜmitYüksel » 07 Tem 2016, 10:01

Çayna takıntısı nı boşverin . Tüm büyük firmalar bile artık Çin'de üretim yada monte yaptırıyor . Elimdeki iPhone nun bile arkasında çayna yazıyor . Marka bize geçtiyse o Zaman birdaha değerlendirmek lazım [emoji16]

iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Srhtdry » 07 Tem 2016, 11:07

Ucuz ama gösterişli mekanizma kullanıyor. O paraya değmez bence
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj Tulpar » 07 Tem 2016, 17:20

Herkese yorumları için teşekkürler. Aldın mı en iyisini alacaksın kafan rahat olacak para biriktirip ilerde Tissot Swiss Army gibi hakiki İsviçre saatleri almak en güzeli. Ancak piyasadaki saatlerin çok büyük bir bölümünün de Çin menşeyli olduğunu unutmamak gerek. Önemli olan kalitesi ve şıklığı asaleti.
Kullanıcı avatarı
Tulpar

Mesaj avbey » 11 Nis 2017, 12:47

Öncelikle forumda yeniyim ve herkese merhabalar. Konu bayağı uzun zaman önce açılmış ancak belki araştıranlar, bilge edinmek isteyenler olabilir diye yazmak istedim. Öncelikle forumda Hislon'un Çin de üretildiği gibi yanlış bir bilgi söz konusu. Evet İsviçre de üretilmiyor belki ama Çinde de üretilmiyor. Hislon'un mekanizmaları (en azından benim kullandığım 3489-11213 modeli ) Japonya firması olan ve Citizende de kullanılan Miyota Co. mekanizmalardır. Saat Çin de birleştirilmiş açıkçası böyle bir üretim çağında benim için çok da önemli değil. Hislon fiyat/performans olarak çok güzel bir saattir. Fotoğraf eklemeyi bilmediğim için saatin fotoğrafını paylaşamıyorum. Ancak bu linkten bakabilirsiniz : http://urun.gittigidiyor.com/taki-saat/ ... 818-2357-0,
Saat iskelet model olup otomatik ve elle kurmalıdır. Safir camdır ve anti reflektör vardır. Ve gerçekten çok hoş bir saat kolunuzda bir saat taşıdığınızı asla unutmuyorsunuz. Forumda belki Çin de birleştirildiği için bu kadar ön yargı vardır ancak bu özelliklere ve bu şıklığa sahip bu fiyat bandında bir saat bulmak gerçekten zor. Saat 1 senedir bende daha hiçbir arızasını görmedim şükürler olsun. Gayet memnunum . Hislon marka düşünen arkadaşlar ön yargılarınıza kapılmayın özellikle iskelet model istiyorsanız çok da uzaklarda aramayın derim.
Kullanıcı avatarı
avbey

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 146 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners