Vintage Grand Seiko Danışma

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Vintage Grand Seiko Danışma

Mesaj gokhancpt » 05 Haz 2016, 16:31

Merhabalar arkadaşlar,

Vintage saatlere merakım had safhada fakat gözü karartıp bir türlü şunu alıyorum hareketine geçemedim. Malumunuz bu tür saatlerde Omega piyasada çokça bulunmakta ve hatta son derece temizlerine (görünüm olarak) yabancı saat market sitelerinde rastlamaktayım, tabi temizliğine göre fiyatlarıda uçuşa geçiyor

Sonraları GS yi merak etmekle birlikte çok geniş bir yelpaze ve tarihe sahip olduğu kanısına vardım ama ne detaylı bir anlatım sunuşuna rastladım ne de satış sitelerinde bir Omega kadar popürelitisine .Bu yelpazeye nerden nasıl girilir nerede satılır temizliği nasıl anlaşılır fiyat normları nedir, makina,genel malzeme kalitesi,dayanıklılık gibi konularda vakıf olan arkadaşlardan saat severlerden yorum,yardım,tartışma bekler keyifli forumlar dilerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
gokhancpt

Re: Vintage Grand Seiko Danışma

Mesaj argentum » 08 Haz 2016, 22:36

Ben de bu konuyu merak ediyorum. Hatta bilegime küçük gelmesine rağmen bir kaç vintage saat aldım. Omega baya tutuluyor. Mesela 1020 mekanizma 70 ler den kalma temiz bir seamaster a ne kadar ödemek gerekir? Seiko GS ise son derece kült ve bulması da o kadar zor galiba.
Kullanıcı avatarı
argentum

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 69 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners