500 TL Civarı Klasik Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj dedekorkut » 15 May 2016, 14:58

Arkadaşlar, merhaba. Foruma 2015 yılı sonundan beri üyeyim. İlk mesajımı bir danışma mesajı olarak atıyorum. Şu özelliklere sahip bir saat arıyorum:

- Klasik.
- Deri kordon.
- Kasa çapı 40-44 mm (bileğim ince).
- Kasa kalınlığı 10-12 mm.
- Bütçe: Aslında 500 tl'ye kadar diye düşünüyorum ama linkte örneğini verdiğim saate benzer saatler genelde çok az aşmış oluyor 500 tl'yi, azıcık aşabilirim yani.

Örneğin şu saatlere benzer tommy hilfiger saatlere çok baktım, bu tip saatleri beğeniyorum.

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Tommy-Hilfiger/TH1791232/PD
https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Tommy-Hilfiger/TH1791139/PD
https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Tommy-Hilfiger/TH1791118/PD

Ama fiyat aralıklarına göre alınabilecek markalar başlığına göz gezdirdim. Tommy'lerden pek bahseden ve fiyat dilimlerine yazan olmamış. 236 mesajdan sadece bir kişi yazmış. Benim de en çok sevdiğim modeller Tommy Hilfiger oldu.

Tommy Hilfiger saat konusunda nedir durum? Başka marka al derseniz hangi marka ve örnekler olabilir? Tavsiyellerinizi bekliyorum. İyi günler...
Kullanıcı avatarı
dedekorkut

Mesaj MelihGS » 15 May 2016, 20:48

Moda markası yerine saat markalarına bakmalısın.

Satılık Orient FER27008W0 Automatic
viewtopic.php?t=21953

Ben olsam ikinci el bölümündeki bu saati kaçırmazdım mesela.
Kullanıcı avatarı
MelihGS

Re: 500 TL Civarı Klasik Saat Tavsiyesi

Mesaj vollkan59 » 15 May 2016, 21:28

Bu sorunun tek cevabı bambino olur. Şimdiden hayırlı olsun :champ: :thumbup:
Orient SER24005W0
http://urun.n11.com/erkek-kol-saati/ori ... -P18813864

Resim

Alternatifi yukarıda arkadaşın önerdiği sympohny modeli olabilir,fiyat olarak daha düşük.

Ekleme : Klasik saat demişsiniz ama verdiğiniz örneklerin tamamı chronograph...Anlayamadım ne istediğinizi.
Kullanıcı avatarı
vollkan59

Mesaj dedekorkut » 16 May 2016, 00:50

vollkan59 yazdı:Bu sorunun tek cevabı bambino olur. Şimdiden hayırlı olsun :champ: [emoji106]
Orient SER24005W0
http://urun.n11.com/erkek-kol-saati/ori ... -P18813864

Resim

Alternatifi yukarıda arkadaşın önerdiği sympohny modeli olabilir,fiyat olarak daha düşük.

Ekleme : Klasik saat demişsiniz ama verdiğiniz örneklerin tamamı chronograph...Anlayamadım ne istediğinizi.

Sağolun, ben sitelerde gezinirken spor ya da klasik şeklinde ayrım çıkıyor, ben de klasik diye aramalara devam ediyorum. Verdiğim örnekleri de o şekilde beğenmiştim. Yani daha geniş çerçevede kullanıyorum "klasik" ifadesini. Ama yine de yanlış kullanım olabilir. Kusura bakmayın. Klasik ya da Chronograph tavsiyelerinizi alayım o zaman. [emoji3]
En son dedekorkut tarafından 16 May 2016, 11:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
dedekorkut

Mesaj khef » 16 May 2016, 01:04

Bence arkadaşımız 2015'ten beri takip etmesine rağmen, tam olarak saat zevkini ve kültürünü oturtmamis. Arama motoruna dress watch yazarsaniz çokça bilgi edinirsiniz. Acele etmeyin. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj dedekorkut » 16 May 2016, 09:07

Mesela şu tip saatleri de seviyorum, bunlar klasik değil mi? Öğrenmiş olurum.

http://www.abtsaat.com/seiko-5-srp623j-erkek-kol-saati

Forumu kurcalayarak bazı şeyleri oturtamamıştım kafamda. Bir de otomatik / otomatik olmayan ayrımı var. Öğrenmişken hepsini çözeyim bari.
Kullanıcı avatarı
dedekorkut

Mesaj Star » 16 May 2016, 09:25

fashion watch almanızı önermem. Bunun yerine arkadaşlarımızın da önerdiği gibi Orient, Seiko 5 tarzı saatlere bakmalısınız. Arama motorunu kullanarak bir çok modele ve linke ulaşabilirsiniz.
Do something instead of killing Time. Because Time is killing you !!!
*Paulo Coelho*
Kullanıcı avatarı
Star

Mesaj dedekorkut » 16 May 2016, 22:14

Star yazdı:fashion watch almanızı önermem. Bunun yerine arkadaşlarımızın da önerdiği gibi Orient, Seiko 5 tarzı saatlere bakmalısınız. Arama motorunu kullanarak bir çok modele ve linke ulaşabilirsiniz.

Tam da yukarıda Seiko 5 saat örneği vermiştim. Moderasyon onayından geçmeden siz de yazmışsınız. Danışma başlığı faydalı gerçekten. Beni nihai ve doğru sonuca ulaştıracak diye düşünüyorum. Araştırmalarıma da devam ediyorum. Mesaj yazanlara teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
dedekorkut

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners