Bvlgari Diagono Black / Silver Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bvlgari Diagono Black / Silver Bilgi ve Yorum

Mesaj ltf » 19 Nis 2016, 20:22

Arkadaslar merhaba. Su Bvlgari hakkinda bilgisi olan var mi acaba? (Bvlgari Diagono Chronograph Black and Silver - 101880) Saattin tasarimini cok begendim, ve butun ozellikleri benim kriterlerime uyuyor, ancak Bvlgari'nin sitesinde bulamadim saati. (Aradigim saatin ozelliklerini su baslikta bulabilirsiniz: viewtopic.php?f=62&t=21757#axzz46I1zv2iD )

Acaba uretimden kalkti mi? Bir de genel olarak Bvlgari ve mekanizmalari hakkinda deneyimleri olanlar paylasirsa cok sevinirim. Tesekkurler.

Resim
Time is slow when you wait, time is fast when you are late!
Kullanıcı avatarı
ltf

Re: Bvlgari Diagono Black / Silver Bilgi ve Yorum

Mesaj ltf » 21 Nis 2016, 03:26

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan? Forumda birkaç yerde Bvlgari saati olan arkadaşlar görmüştüm, en azından marka kalitesi ve fiyat/performans hakkında bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ltf

Mesaj MertYe » 21 Nis 2016, 03:53

Madem Bvlgari kullananlar sorulmuş ufak bir yorumda bulunayım. Çok uzun süredir kullanmadığım için çok yazmak istemedim konuya açıkçası. Aldıktan sonra bakıma falan gönderdim derken biraz geç kullanmaya başlayabilirdim.

Şahsen ben saatimi 2. El olarak almıştım. Aldığım fiyat seviyesine de daha iyi bir saat alabileceğimi düşünmüyorum. 2. Eli genel olarak malesef biraz ölü bir marka. Sıfır alıp ilerde değişikliğe gitmek istemeniz durumunda ciddi zarar edebilme ihtimaliniz var. Bunun avantajıda 2. Elde uygun fiyatlara alabilmeniz. Chrono24 üzerinden araştırırsanız saati bulabileceğinizi düşünüyorum.

Mekanizma konusunda bisey diyemeyeceğim yalnız zaman tutma konusunda gayet başarılı. Özellikle sormak istediğiniz bisey olursa yardımcı olmaya çalışırım[emoji106]
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Wwtr » 21 Nis 2016, 11:09

Merhaba. Siz zaten araştırırken görmüşsünüzdür ancak şu bağlantıda İngilizce incelemesi mevcut:

http://www.worldwatchreview.com/2008/05/27/bvlgari-diagono-calibro-303-fashion-chronograph-watch/

Bvlgari 2000'li yılların başlarında Türkiye'de oldukça popülerdi. Zaman içerisinde bu popülerlik azaldı ancak kalitesinde bana göre ciddi bir kayıp olmadı. Mekanizma ve fiyat/performans olarak bu fiyat aralığında daha iyi seçenekler mevcut ancak Bvlgari markasını da sadece bir mücevherat markası gibi düşünmemek gerekiyor. Saat alanında ciddiye alınan bir markadır. İkinci elde ciddi bir kayıp yaşanması ise muhtemeldir.

İstanbul'da ise iseniz Zorlu Center ve Swissotel mağazalarına danışabilirsiniz. Eskiden Sponza da satış yapıyordu ancak güncel durumu bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj ltf » 21 Nis 2016, 20:53

MertYe, Wwtr, cok tesekkurler :champ:

@MertYe, su ana kadar aldigim saatleri hic 2. el durumunu dusunmeden aldim, ama aslinda dikkate alinmasi gereken bir konu. Marka hakkinda merak ettigim konular:
- Zaman tutma (cevaplandi)
- Mekanizma omru (Bir Rolex kadar uzun omurlu mudur?)
- Metal iscilik
- Bakim ucreti (bu onemli benim icin, AP saatleri cok begeniyorum, biraz zorlarsam 15400ST alma sansim var, ama servis ucretlerinin 2000-3000 dolar gibi rakamlar olabilecegini duyduktan sonra vazgecmeye basladim, bu biraz Ferrari alip cok benzin yakiyor diye yakinmaya benziyor ama saatin degerinin 1/5i kadar bir ucret cok fazla)
- Saat dunyasindaki yeri ( Wwtr sagolsun yanitladi)

MertYe, bakim deneyiminle ilgili detaylari paylasabilirsen cok sevinirim. Mucevher markasi oldugu icin bakim ucretleri cok fazla olabilirmis gibi bir his var icimde.

@ Wwtr
Incelemeyi gormemistim, cok tesekkur ederim. Inceleme 2008 yilinda yapilmis, suanda da urun dedigim gibi Bvglari'nin sitesinde bulunmuyor, gorunen o ki uretimden kalkmis. 2. eline bakacagim.

Genel olarak model tasarimi ile dusunceleriniz nedir?
Kullanıcı avatarı
ltf

Mesaj Wwtr » 21 Nis 2016, 22:04

Tekrar merhaba,

Rica ederim. Mekanizma Bvlgari'nin Frederic Piguet 1185'i kendi modifiye ettiği BLV Caliber 303(303 parça olması ve saate de adını vermesi makalede geçiyor) , şurada mekanizma ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilir ve diğer bazı markaların da kullandığını görebilirsiniz:

https://rwg.cc/topic/92446-the-frederic-piguet-1185

Direkt olarak mekanizmaları karşılaştıracak kadar bilgi sahibi değilim ancak forumumuzda mutlaka yorum yapacak arkadaşlar olacaktır.

Ben de bu model olmasa da bir Diagono sahibiyim, forumla 5(hatta 6 olmuş :D) sene önce tanışmama vesile olmuştur. Hatta benzer soruları o zamanlar ben de forumda sormuştum. Bond başta olmak üzere arkadaşlar yardımcı olmuşlardı. Kasası ve özellikle kalitesi olarak ben gayet memnunum, dikkat çeken bezeldeki Bvlgari yazısı çok hoşuma gitmese de 7 senedir sorunsuz kullanıyorum. Bakım ücretlerinin de belirttiğiniz kadar yüksek olmadığını söyleyebilirim.

Ancak Rolex ve AP işin içerisine giriyor ise benim tercihim Bvlgari'den yana olmazdı.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj MertYe » 21 Nis 2016, 23:15

Açıkçası ben tanıdık bir saatçide bakım yaptırdım. Saati satın aldıktan sonra ara ara durup devam ettiğini farkettim ondan dolayı tanıdık bir ustaya verdim. Balans ayağı(yayı da olabilir ama ayağı diye duyduğuma eminim) değişip yağlama işlemi yapıldı tekrardan 250 lira bir bakım ücreti aldılar su an gayet iyi çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Caner1983 » 22 Nis 2016, 06:46

dikkat çeken bezeldeki Bvlgari yazısı çok hoşuma gitmese de

Read more: viewtopic.php?f=62&t=21928#ixzz46WXHU0Pv

+1111111
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners