Hangi Panerai?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hangi Panerai?

PAM00577
11
34%
PAM00389
6
19%
PAM00620
15
47%

Toplam oy : 32

Hangi Panerai?

Mesaj cagatay10 » 12 Nis 2016, 15:25

Merhabalar. Bir suredir yeni bir saat alma fikri dolasiyordu kafamda(ne zaman dolasmiyor ki?!) ama marka ve model konusunda kararsizdim. Elimdeki saatlere de bakinca siradaki markanin Panerai olmasi mantikli gozuktu. Tabi hala Blancpain 50 Fathoms, Breguet Transatlantic Type XXI ve JLC Deep Sea Vintage Chronograph kafami kurcalamaya devam ediyor ama ikinci el degeri filan dusununce sanirim bunlarin arasinda en guvenli liman Panerai. Istanbul'daki butikle de konustuktan sonra secenekler uce indi. Bunlar;

PAM00577
Resim

PAM00389
Resim

PAM00620
Resim

Biliyorum birbirinden alakasiz uc farkli saat ama kendimce ucu arasinda kalma nedenlerim var. 577'nin seramik kasasi, 620'nin mikro rotoru, 389'un boyutlari vs gibi. Siz olsaniz hangisini tercih ederdiniz? Yoksa Panerailer disinda kalan diger uc model icinden biri mi daha mantikli olur? Bu 6 saatin arasinda fiyat farklari tabi ki var ama hicbiri digerinin iki kati filan degil, nispeten benim acimdan kabul edilebilir farklar bunlar. Ha bir de Bulgari Octo Ultranero var ama o ne zaman cikar, fiyati ne olur vs bilemiyorum su anda maalesef. Bu arada yonetici arkadaslardan biri anket eklerse daha saglikli olur belki.

Simdiden tesekkurler..
Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır...
Kullanıcı avatarı
cagatay10

Re: Hangi Panerai?

Mesaj raven » 12 Nis 2016, 15:34

Ben olsam 577yi tercih ederdim. hem sade hem de daha çekici. :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj zafeer » 12 Nis 2016, 16:25

620 yi cok sade ve dengeli buluyorum
Kullanıcı avatarı
zafeer

Mesaj eraslani » 12 Nis 2016, 16:30

Sizin seçenekler arasından 620 derim..
Panerai benimde kafamı tirmalamaya başladı bu aralar,şimdilik ben basit modelde gözüm,000

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj abice » 12 Nis 2016, 16:43

Ben panerai'nin submersible modellerine bir türlü alışamadım . Bir de sizin model 47mm sanırım. Kendi kolumda denediğimde luminor 44mm bile yeterince büyükken 47yi hayal edemedim. 577 evet mükemmel bir tasarıma sahip ama o da 48mm radiomir kasa. Cct 532 kullanıyor en iyi fikri o verir. Ben onu da denemiştim kolumda ki o da 47mmydi cidden çok güzel ama büyük bir saat. (Çay tabağı servis tabağı gibi lakapları vardı forumda[emoji23]) eğer bu 3ü arasında tercih yapacaksam kesinlikle 620 derdim. Kadran tasarımı çok iyi. Çok kişiye garip gelebilir belki ama saniye olup da 9 rakamı olmayan panerailer garip geliyor gözüme. Ayrıca tarih penceresi de yok [emoji1303][emoji1303][emoji16] sonuç olarak benim için tam olması gerektiği gibi bir kadran. Giyim tarzınız nasıldır bilmem ama 620 boyutlarıyla tarzıyla ve inceliğiyle dress watch olarak da çok şık tercih olur. :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
abice

Hangi Panerai?

Mesaj Cct » 12 Nis 2016, 16:54

Tam uzun yazmalık başlık açmışsınız fakat arabadayım :(

577 ve 389 gayet güzel seçimler. Ben 532 kullanıyorum materyal olarak olmasa da görsel olarak çok benzer modeller. Çap büyük olmasına rağmen kasanın ince olması kullanışlılığı çok arttırıyor. Ayrıca siyah Panerai her zaman özel Panerai'dır :thumbup:

1950 Submersible'larla bir ara bayağı bir ilgilendim. Özellikle 305 uzun süredir listemde. Eklediğiniz 389 en özel Submersible modellerinden. Çap sorun olmayacaksa (ki hatırladığım kadarıyla kaldıracak bilek var) tercih edilebilir. Tüm bu özelliklerine rağmen biraz "marjinal" bir seçim olduğunu da unutmamak gerekir tabi.

Benim bu 3'lü arasında tercih etmeyeceğim tek model 620 olacaktır. Bunun tek bir sebebi var : Automatic yazısı!

Normalde bu tip takıntılarım yoktur fakat "1940" olarak sınıflandırılmış bir modelde böyle modern bir font kullanılması bütün algılarımı bozuyor :roll: Evet aynı yazılar 389'da fazlasıyla var fakat modelin genel tasarımı böyle eklentileri kaldırıyor.

Bir yola bir telefona bakarak bu kadar yazabildim, akşama toparlarım :D

Bence 577 :thumbup:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Hangi Panerai?

Mesaj Cct » 12 Nis 2016, 16:58

Kurban olun siz benim servis tabağıma :lol:

Resim
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Hellhound » 12 Nis 2016, 17:04

Aslında Cct'ninkine benzer şeyler söyleyeceğim ama farklı bir bakış açısından.

47 ve 48mm'lik modeller seçenekler arasında olduğu için bileğinizin kaldırabildiğini tahmin ediyorum. Bu durumda 620 cidden çok ama çok küçük bir model olarak kalıyor. Eğer amaç şık bir dresswatch sahibi olmaksa 620 güzel bir saat. Ancak Panerai isteniyorsa, 512, 574 ve 620 gibi 42'lik Radiomir'ler boyut olarak pek de Panerai sayılmıyorlar... İnce kasa yapısı ve kısa lug-to-lug aralığı, saati göründüğünden de küçük gösteriyor.

577 ve 389 arasındaki seçim ise cidden zor. Ben zaman zaman 305 mi yoksa 425 (424 de olur) mi diye soruyorum kendime ve halen cevabını bulabilmiş değilim. Hoş, alım zamanı gelirse cevaplanması anlık bir gaza bakar :lol:
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners