Patek Philippe Nautilus 5711 Acil Alım Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Patek Philippe Nautilus 5711 Acil Alım Önerisi

Mesaj o2o » 21 Mar 2016, 16:03

Bir konuda fikirlerinize ve yönlendirmelerinize ihtiyacim var.

Ön Bilgi :
Bu sene PP 5711 için 40.yıl tasarımını Basel'de tanıtır fikriyle birlikte Mayıs 2016 teslim şeklinde PP 5711 blue dial almak için arayış içine girdim. Bu dönemde sorularıma cevap vererek '' hayattaki en önemli sermayeleri olan zamanlarını benim için ayıran'' başta
@bond
@archer75
@caner1983
@BarisFB
@serhat200
abilerime tek tek teşekkür ederim ismini atladığım var ise onlara da teşekkür eder isimlerini atladığım için özür dilerim.

Mayıs 2016 teslimi için ismi bende saklı sevgili bir ağabeyim sayesinde TR'de sıraya yazıldım ayrıca yurtdışındaki bazı AD lerde de girişimde bulundum. Malumunuz üzere Basel'de 5711 40.yıl tanıtımı yapılmadı. Ve muhtemel senenin son çeyreğinde 40.yıl modeli tanıtımı yapılacak ve/veya 40.yıl versiyonu olmayacak.

Buğün İtalya AD lerden birinden teslime hazır 5711 blue dial olduğu şeklinde telefon alındı ve karar vermek için 2 gün süre ile opsiyonlanma talebimiz olumlu karşılandı. Fiyat :20500 USD cebimden net çıkacak rakam. (tax free iadesi alındıktan sonraki rakam).

Karar aşamasında aklımdaki sorular şunlar :
1) 40. yıl versiyonunda KALICI olacak şekilde komplikasyon değişimi gelirse ve hoşuma giden bir düzeltme olursa muhtemel çok üzüleceğimi biliyorum dolayısiyle tüm AD leri arayıp mevcut talebimi iptal ettiğimi / yeni olası 40.yıl versiyonu için geçerli olduğunu mu söylemeliyim. Yani BEKLE/GÖR/KARAR VER mi ?

2) 20500 USD'lık fiyatı değerlendirip saati almak. ( Yeni versiyon çıkınca saati satmak gibi bir durum ihtimal dışıdır. Zira alınacak saat aile mezuniyet hediyesi olacak ve hayat şartları ne getirir bilinmez ama satmayı UMARIM hiç düşünmeyeceğim.)

3) Kararım İtalya AD teklifini geri çevirme ihtimaline karşı, PP 5711 blue dial saati almak isteyen/isteyecek olursa özelden yazabilirler. Bu durumda AD iletişim bilgileri ile saatin bu fiyata/sıra beklemeden alınmasına yardımcı olabilirim.

Değerli düşüncelerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
o2o

Re: 5711 için ACİL YARDIMA ihtiyaç var!!!

Mesaj MertYe » 21 Mar 2016, 16:48

Ben 50. Yılda kesin yeni versiyon çıkaracaklarından eminim onu alıcam. 10 sene sabret 2 tane için pazarlık gücümüzde artar :D

Şaka bir yana en kötü kararsızlık böyle olsun ne denir ki. Şahsi düşüncem eğer cok acil değilse 5711 blue dial nasılsa yıl sonunda da üretimde olacak. 40. Yıl özel model çıkmazsa yine alınabilir. Kendi adıma bu kadar para verip 5711 alırsam bide 40. Yil özel versiyon çıkarsa üzücü olurdu benim için. Yada para aileden alınıp yarısı itina ile yenilip sonra seramik daytonada alınabilir demedi deme[emoji38]
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj bcanduran » 21 Mar 2016, 17:10

slmlar,

-stokta bir pp 5711 hele ki mavi kadran bulunmuş ise alınması gerekir,

-komplikasyondaki her güncelleme için fiyat artışı malumunuz, ayrıca marka pp olunca fiyatın ne derece yükseleceğini düşünmek bile istemiyorum:) ayrıca her ne kadar güncelleme gelse bile önceki modeller her zaman değerini koruyor ( pp 3700) bilmenizi isterim. Sonuçta PP hangi modeli olursa olsun bulunması zor bir marka he model kodu 5711 ise hiç düşünme derim:)

-20550$ lık fiyat, kur un bu seviyelerde olduğunu düşünürsek gayet mantıklı (istanbul butikten o fiyatlara almak biraz zor)

yinede kafanı karıştırmak istemem, 5711 candır:)
Kullanıcı avatarı
bcanduran

Mesaj serhat200 » 21 Mar 2016, 17:15

Bence de 5711 mavi kadran hele de bu fiyata bulunmuşsa hemen alınır ;)
Kullanıcı avatarı
serhat200

Mesaj BarisFB » 21 Mar 2016, 17:31

hocam hemen cevap veriyim, direk bas al :D :D

1) Ben de 5711'i benzer şekilde aldım, eğer sıran gelmişse alacaksın kaçarı yok...zaten zor bulunan bir saat, ayrıca 20,500 dolar da çok iyi bir fiyat. Hatta benim şu ana kadar duyduğum en iyi fiyat olabilir. Tamam satmam diyorsun da en azından Allah korusun satman gerekse her zaman en kötü aldığın paraya satabilecek olmak insana bir rahatlık veriyor.

2) 40. yıl diye kesinlikle özel bir versiyon çıkaracaklar bi kere bunu kabul etmek lazım. Şimdi sizin için en kötü senaryo nedir düşünelim.. Benim beklentim doğrultusunda AP'nin Jumbo'da yaptığı gibi orijinaline yakın, saniyesiz, kadranı biraz daha farklı (belki orjinal 3711 gibi griye daha çok kaçan) bir 5711 çıkması değil mi. Emin olun ki AP yeni 15202'yi 2012 yılında nasıl 15300'e göre %30'lık bir fiyat artışıyla çıkardıysa benzer bir şey de bu çözel 40. yıl nautilus için geçerli olacaktır. Resmi olarak öyle çıkmasa bile bütün collectorlar bu parçalara ilerde fiyatı artacak gözüyle atlayacak ve o yüzden 1) size sıra gelmesi çok mümkün olmayabilir 2) ikinci elde fiyatı iyice saçma sapan noktalara çıkabilir. Örnek için bknz Patek 175 yıl saatleri - ben hiçbirini beğenmemiştim, hatta 175 yıl olduğu için arkada safir camı da iptal edip 175. yıl logosu koydular ama koleskiyon değeri olduğu için fiyatları uçtu.

Sonuçta 40.yıl vesilesiyle çıkacak bir Nautilus'un mevcut 5711'den daha pahalı olacağına eminim. Bir de millet atlayınca daha da zor bulunan bir saat olacak. O yüzden o saat bugün çıksa bile mevcut 5711'i 20500 dolar gibi bir paraya almak yine de çok daha mantıklı olacaktır.
ex-nick: watch1907
Kullanıcı avatarı
BarisFB

Mesaj MertYe » 21 Mar 2016, 18:08

Harbi bu kadar zor mu bulunuyor bu 5711. Hata bendeymiş model çıkmazsa sene sonu al falan diyodum vazgeçtim. Direk al geç :D
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Bg17 » 21 Mar 2016, 18:39

Hemen al. Dusunme bile, eger vazgececek gibiysen de bana haber ver :) bi anda ciddilesebilirim o fiyata.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj BarisFB » 21 Mar 2016, 18:44

Bg17 yazdı:Hemen al. Dusunme bile, eger vazgececek gibiysen de bana haber ver :) bi anda ciddilesebilirim o fiyata.

Abi haklısın bu fiyata ben bile alıp direk satıyımmı diye düşündüm :D

o2o, eminsin di mi dolar bu fiyat euro falan değil :shock: :shock:
ex-nick: watch1907
Kullanıcı avatarı
BarisFB

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 163 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners