Invicta Modelleri Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Invicta Modelleri Bilgi

Mesaj farukzbn » 26 Şub 2016, 22:52

Merhaba formda yeniyim :) umarim konuyu dogru yere acmişimdir.
Bir arkadasla tanıştı ve yurt dısından invicta marka saatler getirdigini söyledi orjinalliği konusunda tereddute düştüm size danışmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.
İki mekanizma oldugunu soyledi qartz ve Nh35a S2 seiko mekanizması oldugunu söyledi dogrumudur?
ResimResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
farukzbn

Re: Invicta Modelleri Bilgi

Mesaj Srhtdry » 26 Şub 2016, 23:56

Mekanizma konusu doğrudur. NH35A seikonun, bu tarz butik markalar için ürettiği,hem kurmalı hem otomatik, saniye durdurma özelliği olan bir mekanizma. Bu saatin siyah kadran ve bezellisini 2 yıldır kullanıyorum. Mekanizma konusunda aldığınız fiyatı eder. Ancak kasa kalitesi ve finishing konusunda son derece başarısız bence. Fiyatı ebayde 90 dolar civarında. 90 dolara gümrük ekliyor ebay. Bir de kargo ücretini düşününce bu saat size 400 lira civarında bir paraya gelir. Bence değmez. O dönemler benzer paraya orient almıştım. Bence çok daha iyi. Bir forum klasiği olacak ama sanki seiko ya da oriente yönelseniz daha iyi olur gibi
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj farukzbn » 27 Şub 2016, 00:14

Tesekkürler
Fiyatı 350 tl ben orjinalligi konusunda süphelendim siz kullanmiş bilen bir kişi olarak anlarsınız orjinal olup olmadıgını ama derseniz ki bu fiyata deymez orjinal olsada tavsiye etmem derseniz dikkate alacagım
Kullanıcı avatarı
farukzbn

Mesaj Srhtdry » 27 Şub 2016, 01:16

Benim en hor kullandığım saatim. Mekanik anlamda size sorun yaratacağını zannetmem. Ama bezeli ilk aldığım günden beri aşağı ve yukarı yönlü hafif oynuyor. Saatin çok göze gelmiyecek yerlerinde çelik iyi işlenmemiş gibi duruyor. Lumeleri zayıf. Tabi 350 liralık bir otomatik saatten ne bekliyorsam bende:). Bi de biraz fazla inceliyorum. Tasarım olarak güzel. Sizi mutlu edebilir tabiki bilmiyorum. Ama hani sanki 400 liraya orient mako alsanız daha memnun kalabilirsiniz gibi geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj TSayiR » 27 Şub 2016, 07:52

Srhtdry yazdı:Benim en hor kullandığım saatim. Mekanik anlamda size sorun yaratacağını zannetmem. Ama bezeli ilk aldığım günden beri aşağı ve yukarı yönlü hafif oynuyor. Saatin çok göze gelmiyecek yerlerinde çelik iyi işlenmemiş gibi duruyor. Lumeleri zayıf. Tabi 350 liralık bir otomatik saatten ne bekliyorsam bende:). Bi de biraz fazla inceliyorum. Tasarım olarak güzel. Sizi mutlu edebilir tabiki bilmiyorum. Ama hani sanki 400 liraya orient mako alsanız daha memnun kalabilirsiniz gibi geliyor bana.

+++++1 kesinlikle katiliyorum
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Invicta Modelleri Bilgi

Mesaj farukzbn » 27 Şub 2016, 11:05

Peki bu modellerde Quartz mekanizma varmidir ?
Kullanıcı avatarı
farukzbn

Mesaj Srhtdry » 27 Şub 2016, 11:13

Quartz olanları var. Eta makineli otomatik olanı var. Mekanizma anlamında çeşitliliği bol
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj Caner1983 » 27 Şub 2016, 11:20

Srhtdry yazdı:Ama hani sanki 400 liraya orient mako alsanız daha memnun kalabilirsiniz gibi geliyor bana.

+1
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 181 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners