Certina DS Action Diver Hakkında Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Certina DS Action Diver Hakkında Bilgi ve Yorum

Mesaj tyro06 » 06 Şub 2016, 05:29

Merhaba arkadaslar, uzun süredir saat arastirmasi yapiyordum ve sizin de fikrinizi almak istedim.
Saatin Markasi Certina, Modeli ise DS Action Diver Chrono Automatic C013.427.11.051.00
Mekanizma; Eta 7753 ve Safir Cam

Resim

Saat bu. Ben fiyati hakkinda göruşlerinizi soracaktim. $1.350 söyledi satici. Gönderim dahil. Acaba sizce bu fiyata bu saat alinir mi? Veyahut daha uygun bir fiyata bulunabilir mi? Daha uyguna baska bir yerden alip getirtebilir miyim acaba?

Bir de ben aslinda hafif olmasi bakimindan yine Certina' nın DS Action Diver Titanium Automatic Modelini begenmistim.

Resim

Bununda mekanizmasi Eta 2824-2 ve Safir Cam ve Titanyum. Hatta forumda da acilis yapan arkadas vardi. Ama bu istedigim model satildigi icin Chrono'lu olani düşünüyorum şimdilik.

Bir de Certina düşünmemin sebebi olarak da bir Omega kadar kaliteli oldugunu düşünmem ve fiyat olarak da Omegadan daha uygun olmasi. Sizce?

Degerli yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.
tyro06

Re: Certina DS Action Diver Hakkında

Mesaj mertk » 06 Şub 2016, 06:44

Bu kadar pahalı bir şekilde certina alınmaz bence
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj Srhtdry » 06 Şub 2016, 08:30

Omega kadar kaliteli kısmı şüpheli sanki. Gerçektende titanyum olan çok daha iyi. Bunun çelik olanını alsanız:)
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj eraslani » 06 Şub 2016, 09:01

Bende iyi bir fiyata çelik olanı tavsiye ederim.
500 usd civarında olmalı fiyatı..
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Masterport » 06 Şub 2016, 09:03

Biraz daha biriktirip yeni tag Heuer almanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj mermertaş » 06 Şub 2016, 10:37

Omega kadar kaliteli değil kesinlikle. Diver'da kronograf da bence absürd bir şey. Eta 2824 lü modeli kovalayın derim. Ya da 1300 dolara ikinci el tag aquaracer veya sıfır Longines hydrconquest alınır
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj eyimen » 06 Şub 2016, 11:14

Certina - Omega karsilastirmasi cok absurd olmus :D Biri Swatch Group'un alt seviye, digeri ust seviye markasi. 1300 dolar butceniz varsa en mantiklisi Tag Aquaracer olur(biraz daha koymaniz gerekebilir ustune). Yeni modelleri de geldi, oldukca varyasyona sahip bir seri. Mutlaka birini begenirsiniz.
Ama Longines Hydro'da tasarruf saglayacak kaliteli bir secenek, Oris de ayni sekilde.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj mosef » 06 Şub 2016, 12:28

Arkadaşlarımızın dediği bana göre de diverda kronometro oldukça gereksiz. Bir süre sonra sıkılırsınız bence. ayrıca saati daha spor göstereceği için kullanım alanını kısıtlar.
diğer yandan ben o kadar bütçeyi certinaya ayırmazdım. omega ile aynı kalitede olduğuna ben de katılamıyorum maalesef. ama gösterdiğiniz titanyum modeli çok beğeniyorum ve ayrıca bence kronometreli olandan da çok daha yakışıklı.
ben longines hydroconquest almıştım, o zamandan bugüne kadar severek taktım. şimdi kafamda başka bir model var onun için satıyorum, forumda ilanı var. :thumbup:
ben sizin yerinizde olsam longines ya da oris tercih ederdim.
Kullanıcı avatarı
mosef

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners