Sonraki Saatim Ne Olsun? Oris Williams F1 TAG Heuer Carrera

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sonraki Saatim Ne Olsun? Oris Williams F1 TAG Heuer Carrera

Mesaj mrhero » 25 Mar 2010, 19:54

Bu konuyu hortlatmanın zamanı geldi. Bir kaç hafta içinde elime para geçecek ve istediğim saati alabileceğim fakat daha saate karar veremedim.
Bugün Sirkeci Tevfik Aydın a gittim saatleri denemek için elinde Carrera yoktu deneyemedim. Oris Williams F1 ve Omega Planet Ocean denedim. Omega yı elemiştim ama turuncu bezelli olanı hem spor hem klasik hem de çok güzel duruyor onu da listeye ekledim.

Şu anda aklımda üç saat var fiyatıyla kendini gösteren Oris Williams F1, oldukça sportif olan Tag Heuer Carrera ve Hem klasik hem sportif Omega Planet Ocean.

Çektiğim resimleride koyayım;

Resim
Resim

Benim gönlüm şu anda Omega dan yana fakat çok para istiyorlar. Pazarlık yapmadım ama Tevfik Aydın peşine 5700 , Atabey saatçilik te 5000 lira dedi. Bu benim bütçemi biraz aşıyor. Acaba Rotap tan daha iyi bir fiyat alabilir miyim?

Bu arada Omega sorduğum bir saatçi " Omega yı ne yapacaksın, Omega yı Swatch aldı, Swatch saate 5 milyar verilir mi" dedi :).
Neyse fikirlerinizi bekliyorum, kafam karışık.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Clk » 25 Mar 2010, 20:10

Ben özel bir Omega fani degilim. Hatta Omega'dan hic haz etmem ama yigidi oldur hakkini yeme degmisler. Bu yorumu hangi saatci yapti ise halt etmis. Hatta bu sozleri soyleyen arkadasi bu meslekten alip orman korucusu yapmak lazim ki bu tip sacma sapan cumleleri bir daha insanlar ile paylasamasin.

Swatch Omegayi alince Swatch oluyorsa, Jaguar TATA mi oluyor simdi?

Allahim sen bu insanlara akil fikir ver.

Not: Kolunda Omega cok daha guzel duruyor. Capindan dolayi.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj nickynick » 25 Mar 2010, 21:10

clk yazdı: Bu yorumu hangi saatci yapti ise halt etmis. Hatta bu sozleri soyleyen arkadasi bu meslekten alip orman korucusu yapmak lazim ki bu tip sacma sapan cumleleri bir daha insanlar ile paylasamasin.

Swatch Omegayi alince Swatch oluyorsa, Jaguar TATA mi oluyor simdi?

:lol: :lol: Yoruma bayıldım clk!!
Bence beğendiğin saatlerin hepsi güzel, ama benim tercihim Carrera'dan yana olurdu Mrhero :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj bizantolog » 25 Mar 2010, 23:03

Omega fotoğrafın kötülüğüne karşın sahiden güzel ve çok şık duruyor.
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj Double0Se7en » 26 Mar 2010, 01:39

Planet Ocean COSC bir saat ve rolexim kadar başarılı zaman tutuyor..Benim tertemiz daha 1 yıllık bir planet ocean 45.5 modelim var..siyah bezel..gmt IIc için onu yavaş yavaş elden çıkartıcam..ama önce GMTII c bulmam gerek..
''A Crown for Every Achievement'
Kullanıcı avatarı
Double0Se7en

Mesaj 2fast4u » 27 Mar 2010, 16:35

oris in akrep ve yelkovani gercekten mekanik motor sporlarini isaret ediyor.Hedef isabet edilmis.Ancak carrera seriside isminden midir nedir insani kendine cekiyor .Ikiside guzel saat .Omega ise cok farkli bir yerde o modeli kiyaslamadim.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj mrhero » 07 Nis 2010, 17:18

Para elime geçti. Kararımı da verdim Carrera day date siyah olacak. Metrocity Erol saatte beğendiğim model vardı fakat 5900 TL fiyat çektiler. Tevfik Aydın Saatte ise yok ama gelecek diyorlar. Şimdi siz üstadlardan yardım istiyorum bu saati en ucuza nereden alabilirim. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Clk » 07 Nis 2010, 17:41

5900 TL halı hazırda iyi bir fiyat degil mi? Dark, Padcom sizler kaca almıstınız?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: blumenberg ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners