Sonraki Saatim Ne Olsun? Oris Williams F1 TAG Heuer Carrera

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sonraki Saatim Ne Olsun? Oris Williams F1 TAG Heuer Carrera

Mesaj mrhero » 28 Şub 2010, 18:18

Merhaba, Swatch ve Orient ten sonra artık gerçek bir swiss için para biriktirmeye başladım. Hangi saati alacağımı seçersem daha bir motivasyonla para biriktireceğim.
Bir kaç modele indirdim Omega Seamaster bond edition, Oris Williams F1 chronograph ve Tag Heuer Carrera. Yaşım 26 ve ne iş te ne de günlük yaşamda takım elbise giymiyorum. Bu yüzden yaşıma ve giyim tarzıma uymayacağı için Omega Seamaster ı eledim.

Geriye kaldı Oris Williams F1

Resim

ve Tag Heuer Carrera

Resim

Bugün Kanyon da insanın ağzının suyunu akıtan 2. kattaki saatçileri gezdim ve beğendiğim modelleri denedim. Tag de Oris te çok şık ve güzel durdu. Oris in liste fiyatı 4050 TL, 3000 TL ye alınabilir. Tag ın liste fiyatı 6500 TL o da 4500 TL ye alınabilir. Tevfik saatteki beyefendi Tag ın sertifikalı chronometer olduğunu söyledi, doğruysa bu da bir artı ama tag, oris ten %50 daha maliyetli bu fiyat farkına değermi bimiyorum. Yani görüşlerinize ihtiyacım var.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Re: Sonraki saatim ne olsun?

Mesaj Clk » 28 Şub 2010, 20:13

Oris olsun Tag Heuer olsun ikiside kaliteli markalar ve ürettikleri saatlerin kaliteleri konusunda konusmaya bile gerek yok.

Ikiside ETA 7750 kullaniyor ve su gecirmezlikleri 100 metre. Tag Heuer'in capi 43mm, Oris isin Cap 45 mm.

Oris farkli dizayni ile öne cikan bir model. Tag Heuer ise klasiklesmis cizgileri ile 10 sene sonra bile güncelligini koruyacak özgün bir calisma. Benim gönlüm kirmizi ile renklendirilmis ve gercekten üstün kalite ile calisilmis kadrani, zarif tachymetre ve uyumlu buton ve kurma kolu adina Tag Heuer'den yana.

Bu tamamen kisisel zevk ve begeniler ile alakali bir secim. Tag Heuer'i secmis olmam Oris'in kötü bir saat oldugu anlamina gelmez.

Edit (CLK): Yanlis bilgiden dolayi kendi kendimi editlemis bulunuyorum :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 28 Şub 2010, 21:42

Clk'nın yazdıklarına katılıyorum, Oris'te gayet hoş duruyor, Carrera Day Date de. Marka değeri nedeni ile arada fiyat farklı olması normal. Tamamen kişisel beğenilerle ilgili bir durum. Benim tercihim bu ikisi arasında birazda çaptan dolayı Carrera olurdu. 45 mm elbette herkeste farklı durabilir bilek yapısına göre. Hemen almayacağını göz önüne alırsak, yakında Basel 2010 da bir çok yeni model tanıtılacak, benzer modellerde opsiyonların artabilir düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj nickynick » 28 Şub 2010, 21:43

Bunların dışında bir çok modelde araştırabiliriz mrhero. Evet Carrera Day Date hepimizin gönlünü çalıyor, o heyecanı darknight ve padcom'a sormak lazım, ama Tagheuer Monaco var, Oris Chronoris var :) Hepsi de güzel modeller. Bu iki model arasındaki fiyat farkına gelince, Tagheuer'in marka bilinirliğinin etkisi büyük. Fakat iki saatle de yanlış yapmazsın, ama bilek ölçülerin de önemli bu noktada. Tagheuer Carrera Day Date bile gerçekten büyük bir saat, kaldıki Oris 45 mm. Bunu gözönünde bulundurman çok iyi olur.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj mrhero » 28 Şub 2010, 22:01

Bileğim çok ince değil, saatlerin ikisinide denedim bileğime uygunlar. Bu arada Oris in eni buradan belli olmuyor ama gözle ölçtüğüm kadarıyla 1 cm den fazlaydı yani kalında bir saat. Carrera nın COSC sertifikalı olduğuna emin misiniz ne saatin üstünde ne de sitesinde bilgi bulamadım.
Denediğim saat şu kahverengi modeldi ve cidden çok şıktı :

Resim
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Bond » 01 Mar 2010, 01:00

MrHero haklısın Oris'in yüksekliğine 2010 Annualdan baktım şimdi 18.5 mm, oldukça kalın bir saat. Carrerada 16 mm yakın aslında. Carrera Calibre 16'lar COSC sertifikalı değil, sadece Grand Carrera modellerinin kalibreleri COSC Sertifikalı. Sayfaları tarar yüklerim buraya sonra. Clk orda karıştırmış, sonra editleriz mesajı diğer üyelere yanlış bilgilendirme olmasın. Bu arada kahverengiside çok şıkmış saatin, TSF'de beyazı ve kahvesi eksik :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 01 Mar 2010, 01:21

Uuppssss :) Uyumusum biraz. Yok öyle birsey Tag Heuer 7750'yi sertifikali satmiyor. Yanlis bana ait. Özür dilerim.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj nickynick » 01 Mar 2010, 01:26

clk ben de sana uydum, Grand Carrera ile karıştırdım :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 133 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners