Bu Pulsar Saati Ald覺m, Nas覺l?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Bu Pulsar Saati Ald覺m, Nas覺l?

Mesaj enron » 27 ub 2010, 23:08

Selamlar,
Forumunuza ilk kez yaz覺yorum; sizden ricam, otomatik ya da quartz diye bakmadan bu saati marka model malzeme bak覺m覺ndan yorumlaman覺z.

http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=33406

Fiyat 羹zerinden baya bir indirimle geldi. Pulsar'覺 g繹r羹nt羹s羹nden dolay覺 tercih ettim. Tek saatim olacak ve siyah her an uygun geldi.

Bu saat ile JL'覺n bu modeli aras覺nda kalm覺t覺m; http://www.alisverissaati.com/Jacques-L ... /?id=30498

Bir de http://www.alisverissaati.com/Jacques-L ... /?id=30527 var.

Tasar覺m覺na bay覺ld覺m. Renkler bu kadar m覺 g羹zel olur, dier versiyonlar覺 bu kadar g羹zel gelmedi g繹z羹me.

Fikirleriniz ve yorumlar覺n覺z i癟in 癟ok teekk羹r eder, iyi forumlar dilerim.

sayg覺lar覺mla.
Kullan覺c覺 avatar覺
enron

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:43

Re: Bu saati ald覺m, nas覺l?

Mesaj Bond » 27 ub 2010, 23:57

Enron TSF'ye Hogeldiniz.

ncelikle TSF'de saatler i癟in bir ayr覺m yap覺lm覺yor. Her t羹rl羹 saat markas覺 ve tipi burada ayn覺 yakla覺mla deerlendirilmektedir. Sadece 羹yelerin kiisel zevk ve beenilerine elbette kar覺amay覺z, bu y羹zden baz覺 markalar ve saat 癟al覺ma prensipleri konular覺nda daha 癟ok payla覺m olabiliyor. TSF'de bir Tourbillion video saat incelemesi olabilecei gibi, digital bir model incelemeside olabiliyor.

Resim

Ben kiisel fikrim olarak saati beendim, renkler ve saatin tasar覺m uyumu gayet ho duruyor. Bak覺r kaplama kasada farkl覺 bir uygulama ve renk olduk癟a g羹zel bir hava vermi siyahla beraber. Kasa 癟ap覺 ka癟 mm acaba?

Pulsar markas覺 Seiko Watch Corporation of America ( SCA )'n覺n bir yan irketidir. Genellikle Quartz modellerde Seiko'nun alt-orta seviiye 7T62 Quartz Chronograph mekanizmas覺n覺 kullan覺r. Olduk癟a g羹venilir ve kendini ispatlam覺 bir mekanizma. Pulsar覺n tarih癟eside olduk癟a ilgin癟, yak覺nda marka forumlar覺m覺zda a癟覺lacak. imdi ben buradan yazmak istemedim, konuyu da覺tmamak i癟in. T羹rkiyede Ayd覺n Saat g羹vencesi ile sat覺lan bu markada herhangi bir problemde yaayaca覺n覺z覺 d羹羹nm羹yorum. Servisleride gayet iyidir. Bende daha 繹nce baz覺 saatlerimi g繹nderdim.

Jacques Lemans modelleri i癟inse elbette tercih meselesi, JL'nin tasar覺m ve kalite olarak bir 癟ok seviyede saati var. 襤lk modelde ho duruyor, farkl覺 kay覺 yap覺s覺da olduk癟a g羹zel durmu. Siz beeninize g繹re tercih yapm覺s覺n覺z. Tek saatim olacak demisiniz ama belki bir dahaki modelinizde tasar覺m覺na bay覺ld覺覺n覺z dikd繹rtgen kasal覺 Jacques Lemans olur, kim bilir :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Re: Bu saati ald覺m, nas覺l?

Mesaj enron » 28 ub 2010, 00:27

Say覺n Bond, 繹ncelikle ho bulduk, g羹zel T羹rk癟e'niz ve dikkatli c羹mleleriniz i癟in teekk羹r ederim. Forumun kalitesi ortaya 癟覺kmakta. Gerekli 繹nerileri ince ince i癟erisinden 癟ekebiliyorum. zellikle son c羹mleye kat覺l覺yorum, umar覺m stok olduunda benzer fiyat ile kar覺la覺rsam almay覺 d羹羹n羹yorum.

Kasan覺n 癟ap覺n覺 bir t羹rl羹 bulamad覺m, fakat; JL saatin boyutlar覺n覺 biliyordum, Pulsar'覺n da 癟ok kaba olmayaca覺n覺 d羹羹nerek risk ald覺m. Y覺llar 繹nce lisedeyken babam覺n 覺srar覺 ile Seiko5 alm覺 ve kullanm覺t覺m. Seilko5'in 羹zerine bir ka癟 saat kulland覺m ama idare etmediler tabi, 羹zerine cep telefonlar覺 hayat覺m覺za girdi ve yakla覺k on y覺ld覺r bir saat kullanmad覺m. Bu sebeple tek saatim olacak bundan sonra. Genellikle i i癟in g繹mlek, ceket giydiimizden siyah覺 uygun g繹rd羹m. Fiyat覺 da olduk癟a uygun geldi, listede g繹rd羹羹n羹z fiyat覺n yakla覺k 1/3'羹ne beenerek ald覺m. Dediiniz gibi ayd覺nsaat ve 繹ncelikle sat覺c覺 site umar覺m aksilik 癟覺kartmaz.

Saatin teknik bilgilerine ve 繹l癟羹lerine bir t羹rl羹 ulaamad覺m. Bundan sonraki saat ile ilgili bilgiler i癟in forumunuzu kullanaca覺m mutlaka.

Bu g羹n forumunuzda gezerken akl覺ma Citizen ve Orient'in tal覺 modelleri akl覺ma tak覺ld覺, eer, JL ikinci saatim olmazsa bu iki markadan birini tercih edeceim san覺r覺m, Seiko5'in 羹zerine g羹l koklamak olacak san覺r覺m...

ok teekk羹r ederim.

Sayg覺lar覺mla.
Kullan覺c覺 avatar覺
enron

Re: Bu Pulsar Saati Ald覺m, Nas覺l?

Mesaj Clk » 28 ub 2010, 11:08

Merhaba Enron, herseyden 繹nce yeni saatinizi iyi g羹nlerde g羹le g羹le kullanmanizi temenni ederim.

Aslinda ilk c羹mlede belirtmis oldugunuz quartz/otomatik olayi bizim yanlis anlasildigimiz bir nokta. Biz otomatik mekanizmalar ile ilgili oldugu kadar quarz sistemler ile ilgilide elimizden geldigi kadar bilgi vermeye ve saat saverleri bu konuda aydinlatmaya calisiyoruz. Bu olayi bir benzetme ile s繹yle aciklayabiliriz. Otomobil severler穩n r羹yalarini her zaman Lamborghini, Ferrari, Porsche v.s. gibi s羹per spor nitelendirilen bir otomobil renklendirir. Belki de hayat boyu bu bir r羹yanin 繹tesine gecemeyecektir ama yine de 羹zerine konusmak, teknik 繹zelliklerini incelemek her zaman insanlara zevk vermistir. Ancak, s羹per spor bir otomobili incelemek yada 繹vmek binek bir otomobili degersiz kilmak anlamina gelmemektedir c羹nk羹 olayin 繹z羹nde otomobil sahibi olan d羹nya n羹fusunun %99.5 inin binek otomobil kullandigi yatmaktadir.

Yeni saatiniz ile ilgili s繹ylenebilecek tek sey saatinizin Seiko kalitesinde oldugudur. Sonucta burada hickimse Seiko firmasini ve 羹r羹nlerini elestirebilecek durumda degil. Kalitesi ispatlanmis, quarz sistemlerin duayeni bir firma.

Dikkat etmeniz gereken tek nokta saat kaplama oldugu icin terli kolda cok fazla tutmamaniz. En iyi kaplama bile birkac yil sonra atma yada solma yapmaya basliyor.
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj Frax » 28 ub 2010, 12:08

Hay覺rl覺 olsun diyorum ben de.10 y覺ld覺r saat takmaman覺z ama sonras覺nda aram覺za kat覺lman覺z ger癟ekten ilgin癟.Burada "saat" meraka sonra sevgiye d繹n羹羹p derinleebilir ona g繹re :) G繹r羹n羹 a癟覺s覺ndan ben de beendim Pulsar'覺.Fiyat olarak da uygun olunca sizin i癟in al覺p iyi g羹nlerde kullanmak kalm覺 geriye...
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj padcom » 28 ub 2010, 12:12

enron hay覺rl覺 uurlu olsun.pulsar marka saatim oldu kaliteli bir saat olduunu d羹羹n羹yorum yan覺lm覺yorsam seiko grup saatlerden vede ayn覺 kalitede olduu iyi g羹nlerde kullanman覺z dileimle..
Kullan覺c覺 avatar覺
padcom

Ya: 53
Kay覺t: 05 ub 2010, 22:46

Mesaj nickynick » 28 ub 2010, 14:38

Foruma hogeldin enron,
Saatini ger癟ekten 癟ok beendiimi s繹ylemeliyim, iyi g羹nlerde kullan. Bence Pulsar fiyat覺n覺n 羹zerinde kaliteye sahip saatler 羹retiyor.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj enron » 28 ub 2010, 16:44

Hepinize 癟ok teekk羹r ederim, aran覺zda olup yazd覺klar覺n覺zla bilgilenmek g羹zel.

Umar覺m sorunsuzca hallolur al覺veri. Site konusunda olduk癟a ikayet var ama i癟imden g羹venmek geliyor.

On y覺ld覺r saat kullanmamak ise bambaka bir ey. 97'den beri cep telefonlar覺 zaman覺 g繹steriyor fakat g羹zel bir saatin yerini son teknoloji bir koltelefonu bile veremez.

Saat elime ge癟ince g繹r羹lerimi paylaaca覺m.

Sayg覺lar覺mla.

Deitirme: imla
Kullan覺c覺 avatar覺
enron

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners