Bulova Markas覺 Hakk覺nda Bilgi

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Bulova Markas覺 Hakk覺nda Bilgi

Mesaj ozanxos » 30 Ara 2015, 15:31

Arkadalar merhabalar.
Bu aralar BULOVA markas覺na takm覺 vaziyetteyim :D
haz覺r yeni y覺l da yakla覺yorken kedime yeniy覺l hediyesi almak maksayd覺ysa sizin yorumlar覺n覺z 覺覺覺nda nasipse al覺cam :champ:
Ama BULOVA hakk覺nda neredeyse hi癟 bilgim yok ne yaz覺k ki.Biraz arat覺rma yapt覺m Citizen ile bir balant覺s覺 var san覺r覺m ama bu saat nerede 羹retiliyor mekanizmas覺 nedir malzemesi nas覺l bunlar覺 hi癟 bilmiyorum.Bir de 羹st羹ne beendiim modeller 2000TL den aa覺 olmay覺nca bodozlama al覺m yapmak da istemiyorum.Bi ara Swiss Made saat yap覺yordu bu marka ger癟i ama imdi Swiss Made ibaresi yok saatlerinde.
Almak istediim saat precionist bir mekanizmaya sahip san覺r覺m 癟羹nk羹 繹yle ge癟iyor model isminde.Modelleri g繹stermek gerekirse :

Bulova 98B226
Resim

Bulova 98B212
Resim

襤lk modelin tasar覺m覺 houma gitti ancak 癟elik kordon bi saat arad覺覺m i癟in a癟覺kcas覺 2. modele daha yatk覺n覺m ama dediim gibi marka hakk覺nda pek bir bilgim yok.
Mesela Seiko ile kar覺lat覺r覺ld覺覺 zaman kalite baz覺nda nas覺ld覺r bu model ya da tissot ile ya da orient ile ?

Bana bu konuda bilgi verirseniz 癟ok 癟om memnun olurum.imdiden teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
ozanxos

Kay覺t: 18 Tem 2013, 15:01

Re: Bulova markas覺 hakk覺nda

Mesaj hozburun » 30 Ara 2015, 15:47

Bu saatlerin 癟aplar覺 48mm yani gayet b羹y羹k 繹nce buna bak覺n kolunuzda ta覺yayabilecek misiniz? Fiyat olarak ilki 800 TL ye ikincisi ise 1.100 TL ye internette ( n11 de mesela) mevcut.... Yurt d覺覺 fiyatlar覺 da bu seviyelerde yani koluma b羹y羹k gelmez ve illa 癟ok beendim alaca覺m derseniz marka dediiniz gibi Citizen 癟at覺s覺 alt覺nda , yerel servis a覺 mevcut...

AMA : 1.100 TL ye hatta daha alt fiyata , 癟elik kordonlu unlar da d羹羹n羹lebilir ( forumun ikinci el sat覺 b繹l羹m羹nde)

viewtopic.php?f=202&t=20795#axzz3vn7yDnGH

viewtopic.php?f=202&t=20794#axzz3vn7yDnGH

viewtopic.php?f=202&t=20806#axzz3vn7yDnGH

viewtopic.php?f=202&t=20674#axzz3vn7yDnGH

kau癟uk kay覺l覺:

viewtopic.php?f=202&t=20282#axzz3vn7yDnGH

daha pek 癟ok bunlar gibi ilan var, arat覺r覺n derim :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Re: Bulova markas覺 hakk覺nda

Mesaj Emreozcan » 30 Ara 2015, 16:18

Merhaba;

Markayi, mekanizmasini pek bilmiyorum ama babamda bir tane quartz bulova var 30 senedir kullandigini soyledi saat hala iyi durumda calisiyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
Emreozcan

Kay覺t: 12 Haz 2015, 19:29

Re: Bulova Markas覺 Hakk覺nda Bilgi

Mesaj ozanxos » 30 Ara 2015, 18:17

@hozburun : 47mm lik Seiko Prospex kullan覺yorum koluma tam oturuyor ne b羹y羹k ne de k羹癟羹k.48mmlik 癟ap da ayn覺 ekilde durur diye d羹羹n羹yorum.Dediiniz ilanlara bakt覺m.Bende zaten SKX007 vard覺 1.5 ay 繹nce forumdaki deerli bir 羹yemize yolcu ettim.Ama bidaha alsam m覺 diye d羹羹nm羹yor deilim a癟覺kcas覺 :lol: ancak haz覺r akl覺m 癟elinmiken ve son 2 ayda da 2 adet Seiko alm覺ken Seiko d羹羹nm羹yorum.Tissot T-race 癟ok beendiim bir model ama dediim gibi 癟elik kordonlu bir saat istiyorum zaten saatlerimin hepsi ya deri ya da silikon kordon :D 1100TL bu saate deer mi sizce ?

@Emreozcan : Bulova arat覺rd覺覺m kadar覺yla zaten k繹kl羹 bir firma ve sadece saat 羹retiyor.Bu bilgilar 覺覺覺nda bence bi 30 daha gider o saat :) M羹mk羹nat覺 varsa eer Forumda bi incelemesini bekliyoruz. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
ozanxos

Mesaj jstein » 30 Ara 2015, 18:47

Bulova dediiniz gibi k繹kl羹 bir firma ve ge癟mite omega, longines, universal geneve, rado, tissot, eterna gibi markalar覺n kulland覺覺 diyapazon makinenin patent sahibi olarak sayg覺y覺 hakediyor. Precisionist makine de bildiim kadar覺yla diyapazon makineye sayg覺 duruu olarak 癟覺kard覺klar覺 bir makine ve saniyesi t覺pk覺 diyapazon makinelerde olduu gibi akarak ilerliyor ancak diyapazondaki o muhteem uultuyu veriyor mu bilmiyorum.
Beendiyseniz ve uzun s羹re kullanmay覺 d羹羹n羹yorsan覺z al覺n derim. Benimde akl覺m arada 98a136 modeline ve vintage accutron spaceviewlere kay覺yor.
One Timex digital watch, broken.
Kullan覺c覺 avatar覺
jstein

Kay覺t: 11 May 2015, 13:39

Mesaj hozburun » 30 Ara 2015, 19:15

1.100 TL yi ben ikinci el swiss otomatik ya da s覺f覺r ya da ikinci el Orient Star otomatik veya JDM Seiko otomatikler verirdim ama bu fiyata sadece Day date modeller olur chrono olmaz elbette...Siz begendiyseniz elbette alabilirsiniz gayet de g羹zel olur [emoji106]
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj ozanxos » 31 Ara 2015, 02:23

@hozburun : iin 繹z羹 ben baya覺 beendim Bulovay覺. :D

@jstein : Verdiiniz 繹nemli bilgi i癟in teekk羹rler jstein :champ: Precisionist mekanizma arat覺rd覺覺m kadar覺 ile y覺lda sadece en fazla 10 saniye sapma yapan bir mekanizma.Bunun sebeplerinden biri san覺r覺m 262KHZ lik y羹ksek frekans deeri.Mekanizmay覺 o kadar arat覺rd覺m herhangi bir eletri ile kar覺lamad覺m.Ama merak ettiim akarak ilerleyen saniyenin 繹zellii avantaj覺-dezavantaj覺 nedir ? hassasiyetle alakal覺 birey midir?
Kullan覺c覺 avatar覺
ozanxos

Mesaj jstein » 31 Ara 2015, 11:07

ozanxos yazd覺:@hozburun : iin 繹z羹 ben baya覺 beendim Bulovay覺. :D

@jstein : Verdiiniz 繹nemli bilgi i癟in teekk羹rler jstein :champ: Precisionist mekanizma arat覺rd覺覺m kadar覺 ile y覺lda sadece en fazla 10 saniye sapma yapan bir mekanizma.Bunun sebeplerinden biri san覺r覺m 262KHZ lik y羹ksek frekans deeri.Mekanizmay覺 o kadar arat覺rd覺m herhangi bir eletri ile kar覺lamad覺m.Ama merak ettiim akarak ilerleyen saniyenin 繹zellii avantaj覺-dezavantaj覺 nedir ? hassasiyetle alakal覺 birey midir?

:champ:
Akan saniyenin bana g繹re en b羹y羹k 繹zellii daha estetik olmas覺 ve ezber bozmas覺. Hassasiyeti 繹z羹nde kulland覺klar覺/gelitirdikleri farkl覺 kristalden kaynaklan覺yor, akan saniye'nin buna paralel olarak ekleyebildikleri bir 繹zellik olup olmad覺覺 ve klasik quartz kristallerine uyarlan覺p uyarlanamayaca覺 konusunda net bir bilgim yok maalesef.
One Timex digital watch, broken.
Kullan覺c覺 avatar覺
jstein

Kay覺t: 11 May 2015, 13:39

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners