Seiko SKX007K2 Mekanizma Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SKX007K2 Mekanizma Bilgi

Mesaj Attor » 07 Ara 2015, 10:06

Selamlar;

Seiko SKX007K2 modelinden almak istiyorum. Bayadır araştırma yapıyorum. Fakat izlediğim bir video beni soğuttu biraz saatten.

https://www.youtube.com/watch?v=HJeO3bC0YG4

Bu videoda 1:15 sn de saat yönün tersine döndürünce olan durum normal mi ?

Normalde saniye durdurma yok sanırım saatte. Kurma kolunu 2. kademeye çekince devam ediyor. Ama saat yönünün tersine doğru ayarlama yapınca sn kolu biraz sapıtıyor ve duruyor.

Moderatör bir arkadaşın şu cümlesini okumuştum bir konuda; Mekanizması görüntüsünün çok gerisinde kalan bir saat. (Konuyu bulamadım ama anladığım buydu)

Mekanizması gerçekten kötümü ?
Saati kullanan veya bilen arkadaşlar bilgilendirebilirmi acaba ?
Kullanıcı avatarı
Attor

Re: Seiko SKX007K2 Mekanizma Bilgi

Mesaj Tgm » 07 Ara 2015, 10:49

Evet saniye durdurma özelliği yok. mekanizma Seiko nun onlarca saatinde kullandığı klasik 7S26 movement. Benim daha önce kullandığım seiko 5 snkk serisi saatte de yelkovanı tersine çevirdiğinde saniye kolu böyle saçmalıyordu. Tam teknik bir açıklama getiremiyorum ama bu mekanizmanın (7S26) olağan bir durumu gibi duruyor. Öte yandan saat gayet güzel :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Attor » 07 Ara 2015, 19:14

Optik olarak çok beğeniyorum bende. Fakat mekanizmalar hakkında pek fazla bilgim yok... O yüzden tereddüt ediyorum :?
Kullanıcı avatarı
Attor

Mesaj sedir » 08 Ara 2015, 00:33

7S26 binlerce (belki milyonlarca demeliyim) kez denenmiş, arıza verirse heryerde parçası bulunup onarılabilecek bir en alt seviye Seiko mekanizması. Evet saniye durdurması yoktur. Kurma kolunu ters tarafa çevirir gubi yapıp çevirmezseniz saniye duraklar, hatta geri vitese takar. Bazıları bunun zararlı olduğunu söyler. Bazıları da aşırıya kaçmadıkça birşey olmayacağını. Benim saatim günde 2 saniye ileri gitti 1 saniye geri kaldı gibi saplantılarınız yoksa, optik olarak da beğendiyseniz fazla sorgulamadan hemen alın.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj abice » 08 Ara 2015, 08:18

Bence de SKX007 çok sorgulanacak bir saat değil. Beğeniyorsanız katılıyorum kaçırmayın. Fiyat/performans olayı sizi kesinlikle tatmin edecektir.
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj mturann » 08 Ara 2015, 09:11

Seiko iyidir çok büyük bir sıkıntı yoksa seiko iyi bir saattir sizi üzmez
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Attor » 08 Ara 2015, 15:32

Sedir; Teşekkürler o açıdan düşünmemiştim hiç. Araba olsa yedek parça filan düşünürsünde... Saatte aklıma gelmedi. Mekanizmanın kendisinde olan ve sıkıntı çıkarmayacak bir durum gibi... :thumbup:

abice; :thumbup:

mturann; Seiko ile ilgili sıkıntım yok zaten. Belli bir seviyenin altında otomatik saat alınmamalı bana göre aslında... Ama hem bütçe sıkıntısı hemde otomatik saat kullanımında yeni sayılırım... O yüzden yavaş yavaş ilerliyorum.
Kullanıcı avatarı
Attor

Mesaj kartal2013 » 13 Ara 2015, 21:12

eski mekanizmaların zaman tutuşu daha iyi.
Kullanıcı avatarı
kartal2013

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 173 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners