2000 TL Mekanik Swiss Made Önerisi / Aviator Steinhart FC

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

2000 TL Mekanik Swiss Made Önerisi / Aviator Steinhart FC

Mesaj qepik » 19 Nis 2015, 22:47

Merhabalar.
Mevzuniyet hediyesi olarak kendime mekanik,swiss made bir saat almak istiyorm.Yaklasik 1 aydir mekanik saatler hakkinda firsat buldukca okuyorum.Forum bu yonde bana cok sey katti.Tum emek verenlerin emegine saglik.
Forumda steinhart'i gordukten sonra aslinda onu almaya karar vermistim ama turkiye'de distributoru yok ve saati gormeden 1500 lira vermek icime sinmiyor.bu yuzden eminonun'de bir umut bulurum diye gezindim.Istedigim ozelllikleri soyledikten sonra 2000 lirayi duyan saatcilrin yuzu dustu hep bir tek konyali saatteki Adil Nalcaci guler yuzle bakariz buluruz diye yaklasti ve 1500 liraya bir roamer gosterdi fakat hoslanmadim.(reklam oldu ama hosuma gittigi icin belirtmek istedim)..:)Cogu Tissot Le Loche gosterdi.Gezdigim yerlerden 2 saat aklimi celdi.
Biri Aviator'un Douglas modeli,digeri Frederique Constant'in Classic Index modeli.ikisinede 2100 lira fiyat verdiler.Frederique sade ama ben burdayim diyen hos bir saatti.Tek icime sinmeyen yani biraz fazla klasik geldi.:(Aslinda 2 si arasindan tercihim Frederique cunku Aviator yeni bir marka ve fiyatlari ayni ise daha koklu olani tercih etmek daha dogru olur diye dusundum,yanlisim varsa duzeltin lutfen.Gelelim steinhart'a, saati internet uzerinden gormeme ragmen diger 2 sinden de cok begendim.Lakin elime alip, bilegime takmadan icim rahat siparis veremiyorum.Forumdakilerden ricam istanbul Fatih yakinlarinda oturup Steinhart Nav B Uhr 44mm saati olan varsa yardimci olmasi.
Oneri ve yorumlarinizi bekliyorum.ilginiz icin simdiden tesekkurler.

http://www.frederique-constant.com/watch-finder/classics/classics-index-fc-303s5b6/
http://aviatorwatch.ch/collections/douglas/details/v-3-09-0-109-4.html
http://www.steinhartwatches.de/en/Nav-B-Uhr-44-handwinding-bronze,811.html

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
qepik

Re: 2000 lira mekanik swiss made saat onerisi

Mesaj effes » 19 Nis 2015, 23:12

Le locle'yi begenmediniz mi bilmiyorum ama bence gosterdiginiz fc'den daha şık bir saat olmakla birlikte guzel bir fiyat avantaji da var. Yakin zamanda tercihimi bu modelde yaptim ve gercekten cok memnunum.
Steingart'in gosterdiginiz modeli cok guzel le locle size cazip gelmedi ise ayni fiyat bandinda fc yerine bence tercih edilmesi gereken marka...
bunlarin disinda su siralar benimde aklimda olan Tissot Prs 516'ya bir bakin derim...
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
effes

Re: 2000 TL Mekanik Swiss Made Önerisi / Aviator Steinhart F

Mesaj qepik » 19 Nis 2015, 23:20

evet benzer basliklarda Le Loche onerilmis ama FC yi takinca Le Loche bnm icin biraz sonuk kaldi.Prs516 icinse malesef diver tarzi saatleri bir turlu sevemedim.:( oneri icin teskkr ederim. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
qepik

Mesaj utabev » 20 Nis 2015, 00:50

Marka olarak Steinhart ı öneriyorum..Türkiye saat forumu üyelerine de ayrıcalıklı davranıyorlar..Çünkü forumumuzun yöneticilerini tanıyorlar..
Forum üyelerimizden de hatrı sayılır müşterileri var..
Çalışanları ve patronları çok ilgili,ileride yaşanabilecek olumsuzluklarda ürünlerinin arkasında olacakları izlenimi veriyorlar..
Bende Aviation modelini kullandım malzeme kalitesi oldukça iyi..
Ancak ürünlerinin Türkiye de satılmıyor oluşu gerçekten sorun..Fotoğrafa bakarak saat almak çok riskli..
Bırak inceldiği yerden kopsun..! Gün gelir en sağlam yerinden kopar.Canın Yanar..
Kullanıcı avatarı
utabev

Mesaj emreguven » 20 Nis 2015, 01:26

FC nin bu modelini forumda kullanan vardı sanırım, gayet hoş ve gerçekten kendini fark ettiren bir model.
Все будет отлично :)
Kullanıcı avatarı
emreguven

Mesaj Mandos » 13 Mar 2018, 14:44

utabev yazdı:Marka olarak Steinhart ı öneriyorum..Türkiye saat forumu üyelerine de ayrıcalıklı davranıyorlar..Çünkü forumumuzun yöneticilerini tanıyorlar..
Forum üyelerimizden de hatrı sayılır müşterileri var..
Çalışanları ve patronları çok ilgili,ileride yaşanabilecek olumsuzluklarda ürünlerinin arkasında olacakları izlenimi veriyorlar..
Bende Aviation modelini kullandım malzeme kalitesi oldukça iyi..
Ancak ürünlerinin Türkiye de satılmıyor oluşu gerçekten sorun..Fotoğrafa bakarak saat almak çok riskli..

İnternet üzerinden alışlarda nasıl bir ayrıcalıklı davranıyorlar peki?
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj schavelle » 13 Mar 2018, 17:05

Merhaba,
Hamilton düşünür müsünüz?
Birkaç hafta önce Atabey Saat'te Hamilton Khaki Field Day (Auto) Black PVD kaplı olanı görül çok beğenmiştim. Karbon kaplama (görünümlü de olabilir) kayışı vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 2100 lira idi nakit. Fiyatta yanılıyor olsam bile 1500-2100 TL arası bazı seçenekler göstermişlerdi.
En azından telefonla görüşmenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
schavelle

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 109 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners