Jacques Lemans Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Jacques Lemans Tavsiye

Mesaj mrhero » 08 Şub 2010, 21:03

Merhabalar. Bildiğiniz gibi Jacques Lemans ın %50 indirimi başlayacak. Bende bu sayede ilk otomatik saatimi (dandik çin mallarını saymazsak) alıyim diyorum. Şimdi yaşım 27, smart casual dedikleri tarzda giyiniyorum. İstediğim saat kotlada giyilebilecek çok spor olmayan fakat bir Longines ın düz modelleri gibi full klasik te olmayan bir model. Aslında tarzımı şöyle söyleyim. Ulysse Nardin Maxi Marine yi çok beğeniyorum. Bir de metal kordon olsun istiyorum. Şimdi bana bu özelliklere uyacak Jacques Lemans önerirmisiniz.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Re: Jacques Lemans

Mesaj Clk » 08 Şub 2010, 21:19

Bu tamamen bütce ile alakali. Bugün G-209 modeline baktim. Cok güzel bir model carbon/celik calisilmis. 400 adet gercek limitli üretim. Ancak benim koleksiyonum farkli yönde oldugu icin isin acikcasi bütce mi farkli kullanmak istiyorum. Ama bu kadar avantajli fiyat ile sunulan JLM Geneve markali bu saat hem celik kordon, hemde deri kordon ile müsterisine sunuluyor. Inanilmaz güzel ve özel bir kutu icinde sunulan saat icin istenen fiyat biraz yüksek ama bu özelliklerde olan bir saat icin deger.

Sizin bütce konusunda bize verebileceginiz bir örnek var mi? Hangi aralikta bir saat ariyorsunuz?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 08 Şub 2010, 21:23

Diger baslikta sordugum sorunun cevabini gördüm. Bence otomatik bir saat icin biraz daha sabirli olmakta fayda var. JLM'de bu fiyat araliginda otomatik saat bulamazsiniz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mrhero » 08 Şub 2010, 21:27

Aslında şu anda 1000 TL civarı bütçem var. Biraz oynama olabilir. Diğer başlıkta belirttiğim gibi çok acelemde yok. Yani bu fiyata düzgün bir saat alınmazsa, bir kaç ay daha bekleyip bütçemi 2000-3000 Tl civarına çıkarabilirim.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Clk » 08 Şub 2010, 21:45

O zaman en mantikli cözüm beklemek. 1000 TL ye ne alirsan al, yarin seni tatmin etmeyecektir. Bütceni yukari cekip parani bir kere harcar isen hem gelecekte gurur duyacagin bir saate hem de asla pisman olmayacagin bir markaya sahip olursun.

Arkadaslar bunu hepimiz icin yaziyorum. Saatler sadece zamani göstermez. Öyle olsa idi saate ihtiyaciniz yok zaten, hepimizin bir cep telefonu var, oradan bakin saate. Ama olay bu kadar basit degil.

Saatler hem tarzimizi hem statumuzu hem de zevkimizi gösteren, üzerine konustugumuz zaman saatlere olan hayranligimizi ortaya cikartan, bizlerle beraber yasayan birer canli gibi hayatimizin bir parcasi. Dolayisi ile Amerikalilarin ortaya cikarttigi kullan at pisikolojisinden uzaklasalim ve hayatimiz boyunca guru ile tasiyacagimiz saatlere sahip olmaya calisalim.
Kullanıcı avatarı
Clk

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 195 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners