Claude Bernard Hakkında Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Claude Bernard Hakkında Bilgi

Mesaj himone » 04 Mar 2015, 20:02

merhaba, bugün bir saatçide claude bernard markalı bir saat gördüm. Acaba bu marka hakkında bilgisi olan var mı? Otomatik saatleri nasıldır?
Kullanıcı avatarı
himone

Re: Claude Bernard Hakkında Bilgi

Mesaj zgnclskn » 05 Mar 2015, 03:08

Foruma ilk üye olduğum dönemde(ki sizden çok daha yeniyim) benim de alternatifim olan bir markaydı, henüz Türkiye piyasasına yeni girdiği için hakkında çok bilgi ve yorum bulunmuyor. İlk girdikleri sene fena satış yapmamışlar, bir sonraki sene sipariş adetlerini bayaca arttırmışlar Türkiye için. Açıkçası o dönemde ilgilendiğim quartz bir saatiydi, ronda5030 kullanıyordu, quartzlar içinde tavsiye edilen stabil bir makinaydı, bu mekanizmanın swiss made made ve swiss parts iki versiyonu mevcut, firmaya mail atıp öğrenmiştim daha fazla taşlı ve diğerine göre biraz daha iyi olan swiss made versiyonu kullandıkları bilgisini almıştım. Yani swiss made işinin quartzlar için bile hakkını veriyorlar gibi. Forumda CB kullanan yok sanıyorum, ben de sonradan otomatik saatlere yöneldiğim için CB'den uzaklaşmıştım(şu ara f/p oranı çok daha iyi olan Certina ds Caimano da karar kılmıştım) Otomatik olarak hangi modeliyle ilgilendiğinizi söylerseniz daha fazla fikir ve yorum alabilirsiniz sanırım. Firma genel olarak daha ulaşılabilir fiyatlarla İsviçre saat kalitesini kullanıcıya ulaştırmak gayesinde olduğundan dem vuruyor. Yurtdışı fiyatlarını incelemedim ama iç pazarda yeni olmalarının da avantajıyla biraz daha lüks bir algı yaratma çabaları varsa da garip karşılamam. Haliyle onlar da birçok firma gibi bilindik üreticilerden mekanizma temin ederek bu hedefe oynuyorlar. Otomatik saatlerinde standart mertebede mekanizmalar kullandıklarını tahmin ediyorum. Kendi bünyelerinde pek modifikasyon ya da süsleme yapmıyorlar diye biliyorum. Tabi fiyat politikası doğrultusunda mekanizma harici bazı parçaları(kordon vb.) daha ucuz yollu temin ettiklerine dair birşeyler de okumuştum araştırmalarım esnasında. CB leri çıplak gözle görüp işçilikleri konusunda doğrudan fikir edinme şansım olmadı, ama uzaktan izlenim olarak bana güven verdi diyebilirim. Tabi iş otomatiklerine geldiğinde f/p oranı da devreye girer, şimdi kısaca bir baktım mesela kosovalıda 1150 tl civarında en ucuz otomatikleri. Eta 2824 ve kronolarında da Dubois Depraz kullanıyorlar. Bu meblaya Tissot Le Locle ya da Visodate gibi rüştünü ispatlamış alternatifler de olduğu düşünülürse tercih edilme şansları biraz düşüyor açıkçası. Yani firma güvenilir dursa da iddialarını tam olarak realiteye çevirip çeviremediklerinden çok emin olamıyorum sanırım.
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Mesaj lazisky » 29 Eki 2016, 16:15

Güzel bir yazı olmuş teşekkürler
Kullanıcı avatarı
lazisky

Mesaj serdarktp » 07 Kas 2016, 16:56

:thumbup:
Kullanıcı avatarı
serdarktp

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners