Perrelet Markası Hakkındaki Düşünceleriniz

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Perrelet Markası Hakkındaki Düşünceleriniz

Mesaj MertYe » 02 Mar 2015, 02:42

Merhabalar,

Perrelet markası hakkında forumda araştırma yaptığımda 1 adet kutu açılışı ve tanıtımlardan başka bir şey bulamadım.(Birde underrated olduğunu yazan birkaç konu vardı.) Bu saatin Turbine modelleri açıkçası çok hoşuma gidiyor baya dikkat çekici bir saat olduğunu düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsam 1777'de kurulmuş bir marka olduğu söylense de uzun bir süre kapalı kalmış bir marka diye biliyorum. Nedense Türkiye'deki fiyatları da bana çok fahiş geliyor. 6-7 bin dolar listesi var denilen saatleri Chrono24 üzerinden ABD'de 2500-3000 dolardan başlayan fiyatlarla bulabilmek gayet mümkün.

Bu durumlarda sizce bu markayı almak ne kadar doğrudur? Hangi arkadaşıma telefonda youtube üzerinde video olarak çalışma şeklini göstersem saate Turbine modellerine dibi düşüyor tabi saatle çok içli dışlı olan bir çevrem olmadığı için görünüş olarak baya beğeniyorlar. 1-2 defa da Akasya acıbademde Greenwich de deneme şansım oldu zaten fiyatları oradan almıştım. Orası dışında Antalya'da çok turistik bir mağazada denk gelmiştim hatta orada fiyat olarak 14 bin dolar yazıyor saat için ama siz Türksünüz tur şirketi komisyonu, otel komisyonu vs yok 8 bin dolara verebiliriz demişlerdi :lol: .

Edit: Markayı şu an için almayı düşünmüyorum. Daha doğrusu önceliğim 114060 No date sub. İlerleyen zamanlarda koleksiyonuma en azından 1 modelini hatta büyük ihtimal poker modellerinden birini katmak istiyorum. Markayı size sormamın sebebi sadece ülkemizde mi bilinirliği çok düşük veya tutulmuyor yoksa dünya çapında mı böyle bir algı var diye.

Modelle ilgili birkaç tane fotoğraf ekliyorum.

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
MertYe

Re: Perrelet Markası Hakkındaki Düşünceleriniz

Mesaj Cct » 02 Mar 2015, 03:42

Benim çeşitli düşüncelerim var :)

Bende incelemiştim Perrelet modellerini. Özellikle Turbine modellerinin Dual Rotor yapısı çok zengin bir görüntü oluşturuyor :geek:

Fakat eksi kısımlara gelirsek :

-Meşhur turbine modellerinin neredeyse hepsi modifiye edilmiş ETA 2892 makine kullanıyor. Bu inventor of automatic watch sloganına sahip bir marka için hoş durmuyor.

-Modeller büyük. Turbine'lar 44mm'den başlıyor ve sadece çap değil kalınlıkta yüksek. Denediğinizde de bilekte 44mm'den daha büyük duruyor.

Genel olarak sadece TSF'de değil diğer saat platformlarında da adından çok söz edilen bir marka değil. Bence yazdığım eksilerine rağmen oldukça orjinal bir oyuncağa sahip :)
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj MertYe » 02 Mar 2015, 14:46

Cct yazdı:Benim çeşitli düşüncelerim var :)

Bende incelemiştim Perrelet modellerini. Özellikle Turbine modellerinin Dual Rotor yapısı çok zengin bir görüntü oluşturuyor :geek:

-Meşhur turbine modellerinin neredeyse hepsi modifiye edilmiş ETA 2892 makine kullanıyor. Bu inventor of automatic watch sloganına sahip bir marka için hoş durmuyor.

-Modeller büyük. Turbine'lar 44mm'den başlıyor ve sadece çap değil kalınlıkta yüksek. Denediğinizde de bilekte 44mm'den daha büyük duruyor.

Genel olarak sadece TSF'de değil diğer saat platformlarında da adından çok söz edilen bir marka değil. Bence yazdığım eksilerine rağmen oldukça orjinal bir oyuncağa sahip :)

Şu an için bu saati almam için zaten 2. elde 1500-1700 dolar arası bir fiyata denk getirip almam lazım ki uygun alabileyim. Kasa kalınlığı olarak açıkçası beni çok rahatsız etmedi gayet rahat gelmişti 50 mm olan modeller bile kalnlık olarak rahattı bence.

Geçen gün çok hayalini kurduğum bir saat vardı onu deneme şansı buldum. Kendi kullandığım saatler 45-45.5 mm olduğu için 46 mm olan o saatin bana sıkıntı yaratmayacağını düşünüyordum rahat rahat takarım diyordum. Malesef Roger Dubuis amca bu saati yaparken kalınlığını bir submariner ın 2 katı kalınlığında yaptığı için fotoğraflarını çok beğendiğim o mükemmel saat bir anda çöp oldu gözümde. Kalınlığında çok önemli bir faktör olduğunu anlamış oldum Roger Dubuis easy diver sayesinde.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj emreguven » 02 Mar 2015, 19:02

MertYe yazdı:
Cct yazdı:Benim çeşitli düşüncelerim var :)

Şu an için bu saati almam için zaten 2. elde 1500-1700 dolar arası bir fiyata denk getirip almam lazım ki uygun alabileyim. Kasa kalınlığı olarak açıkçası beni çok rahatsız etmedi gayet rahat gelmişti 50 mm olan modeller bile kalnlık olarak rahattı bence.

Geçen gün çok hayalini kurduğum bir saat vardı onu deneme şansı buldum. Kendi kullandığım saatler 45-45.5 mm olduğu için 46 mm olan o saatin bana sıkıntı yaratmayacağını düşünüyordum rahat rahat takarım diyordum. Malesef Roger Dubuis amca bu saati yaparken kalınlığını bir submariner ın 2 katı kalınlığında yaptığı için fotoğraflarını çok beğendiğim o mükemmel saat bir anda çöp oldu gözümde. Kalınlığında çok önemli bir faktör olduğunu anlamış oldum Roger Dubuis easy diver sayesinde.

Antalya'da nerede denk gelmiştiniz, sorabilir miyim?

(Antalya'da yaşıyorum, yolum düşerse uğrarım, başka modeller için sorayım diyorum)

Bu arada, saatler hoş duruyor ama kalınlık gerçekten aşırı mı?
Все будет отлично :)
Kullanıcı avatarı
emreguven

Mesaj MertYe » 02 Mar 2015, 23:50

maps.google.com sitesine girip yazdığım koordinatları yapıştırın. Direk olarak adres karşınıza çıkacak.

36.946477, 30.867887

Perge jewels veya perge jewelery olarak geçiyor mağaza. Yalnız ilginçtir ki eğer iyi olmayan bir arabayla giderseniz güvenlik sizi almıyor randevu falan soruyor. Ben ilk gittiğimde işyerimizden aldığım 2009 model bir Ford Tourneo connect ile gitmiştim bana öyle demişlerdi. Bende randevu yok demiştim sinirlenip basıp gitmiştim. Hatta babam bana şirket arabası olduğu için almamışlardır randevu hikaye iyi bir arabayla git bak neler oluyor demişti. Tabi ben ne alakası var randevu sordu dememe rağmen baya ısrarcı olmuştu. Birkaç gün sonra olayı bir arkadaşıma anlattığımda gel deneyelim demişti ki gerçekten çok iyi bir arabası vardı. Güvenliğe gelir gelmez adam buyrun efendim dedi. Ben yan taraftan kafayı çıkarıp yalnız randevumuz yoktu ama girebilirmiyiz diye sorunca tabi efendim ne demek buyrun falan demişti adam.

Bu olaydan ötürü mağazaya karşı biraz ayar olsam da içeride Ulysse Nardin, Franck Muller, Corum, Perrelet, Hublot, Girard Perregaux, Hysek gibi birçok üst düzey marka var. Tabi Tissot ,Raymond weil, Tag heuer gibi markalarda var ama diğerlerinin yanında sönük kalıyorlar biraz. Yazdıkları fiyatlar normal liste fiyatlarının %60-70 daha fazlası zaten direk %40-50 indirim yapıyorlar Türklere ama yinede liste fiyatının çok altına düşmüyor gibi fiyatlar.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj emreguven » 03 Mar 2015, 00:07

MertYe yazdı:maps.google.com sitesine girip yazdığım koordinatları yapıştırın. Direk olarak adres karşınıza çıkacak.

36.946477, 30.867887

Perge jewels veya perge jewelery olarak geçiyor mağaza. Yalnız ilginçtir ki eğer iyi olmayan bir arabayla giderseniz güvenlik sizi almıyor randevu falan soruyor. Ben ilk gittiğimde işyerimizden aldığım 2009 model bir Ford Tourneo connect ile gitmiştim bana öyle demişlerdi. Bende randevu yok demiştim sinirlenip basıp gitmiştim. Hatta babam bana şirket arabası olduğu için almamışlardır randevu hikaye iyi bir arabayla git bak neler oluyor demişti. Tabi ben ne alakası var randevu sordu dememe rağmen baya ısrarcı olmuştu. Birkaç gün sonra olayı bir arkadaşıma anlattığımda gel deneyelim demişti ki gerçekten çok iyi bir arabası vardı. Güvenliğe gelir gelmez adam buyrun efendim dedi. Ben yan taraftan kafayı çıkarıp yalnız randevumuz yoktu ama girebilirmiyiz diye sorunca tabi efendim ne demek buyrun falan demişti adam.

Bu olaydan ötürü mağazaya karşı biraz ayar olsam da içeride Ulysse Nardin, Franck Muller, Corum, Perrelet, Hublot, Girard Perregaux, Hysek gibi birçok üst düzey marka var. Tabi Tissot ,Raymond weil, Tag heuer gibi markalarda var ama diğerlerinin yanında sönük kalıyorlar biraz. Yazdıkları fiyatlar normal liste fiyatlarının %60-70 daha fazlası zaten direk %40-50 indirim yapıyorlar Türklere ama yinede liste fiyatının çok altına düşmüyor gibi fiyatlar.

Türk- Yabancı diye ayrım yapıyorlarsa, Rus pasaportunu göstereyim girişte, belki daha fazla indirim yaparlar :D

Yalnız tam yerindeymiş mağaza, benim eve de yakınmış, bir ara gitmek lazım. Adres için teşekkür ederim. Raymond Weil hakkında fiyat teklifi filan almayı düşünüyordum, 2 olayı birden aradan çıkarmış oluruz.

Bu arada, Antalya'nın çoğu yerinde o 'iyi araba-kötü araba' olayı var, turistik ve para dönen bir yer olduğu için bazı yerlerde dönüyor.

Tekrar teşekkürler, Antalya'ya beklerim her zaman
Все будет отлично :)
Kullanıcı avatarı
emreguven

Mesaj MertYe » 03 Mar 2015, 00:22

emreguven yazdı:
MertYe yazdı:maps.google.com sitesine girip yazdığım koordinatları yapıştırın. Direk olarak adres karşınıza çıkacak.

36.946477, 30.867887

Türk- Yabancı diye ayrım yapıyorlarsa, Rus pasaportunu göstereyim girişte, belki daha fazla indirim yaparlar :D

Yalnız tam yerindeymiş mağaza, benim eve de yakınmış, bir ara gitmek lazım. Adres için teşekkür ederim. Raymond Weil hakkında fiyat teklifi filan almayı düşünüyordum, 2 olayı birden aradan çıkarmış oluruz.

Bu arada, Antalya'nın çoğu yerinde o 'iyi araba-kötü araba' olayı var, turistik ve para dönen bir yer olduğu için bazı yerlerde dönüyor.

Tekrar teşekkürler, Antalya'ya beklerim her zaman

Türk yabancı diye ayrım yapılıyor ama Türk olarak girmek daha avantajlı :D . Yabancı turistleri getiren aracılar için komisyon verdikleri için indirim oranları daha düşük oluyor. Tur şirketi, oteller, tur rehberlerine falan komisyon verildiği için fiyatlar çok fahiş. İnternette 30 bin tl ye satılan bir Raymond weil vardı mağazada altın detaylar vardı 46 mm lik bir nabucco idi sanırım. Adamlar etikette 32 bin dolar yazdığını söylemişti bana baya gülmüştüm mağazadan çıktıktan sonra.

Bu arada ben zaten Antalyalıyım :D . İstanbul'da üniversite okuma amaçlı kalıyorum şu an tatiller falan hep Antalya'da geçiyor yani.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj canli17 » 14 Mar 2015, 10:48

Perrelet benim de zamanında arastirdigim hatta bir ara almaya niyetledigim bir marka. Fiyatlari ve makineyi duyunca tissot'a olan sevgim artti :D. Turbine modelleri icin kalın yorumuna katiliyorum. Bilekte rahat durmuyor. Egreti bir duruşu var. Kadrandaki double rotoru da bir zaman sonra insani bi garip yapiyor. Basım dönmüştü :) saate bakinca algilamak 2 3sn. sürüyor. Bence turbine icin verilecek fiyat 1500 2000 dolar civarında.
Kullanıcı avatarı
canli17

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Proscd ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners