Bulova Accutron 2 Alpha Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bulova Accutron 2 Alpha Yorum

Mesaj Efernal » 14 Şub 2018, 17:25

2018 den selamlar :D
Bu saat quarz değil elektronik devreli saattir saniye akıcılığının sebebi bu
Quarz olsa idi içindeki quarz maddesinden dolayı tik tak klasik sıradan olurdu
Bu saati quarzdan ayırıp otomatik gibi sevmemizi sağlayanda bu daha karmaşık ve gerçekten ilgiyi hak eden bir saat olması otomatik ruhunun kendini sevdirdiği gibi bu saatte ileri teknolojisi sayesinde kendini sevdiriyor
Kullanıcı avatarı
Efernal

Mesaj görkemk » 15 Şub 2018, 16:11

quartz saatlerde saniyede bir vuruş olmasının temel nedeni pil ömrünü uzatmaktır , bulova gibi akıcı saniye kolu olan quartz saatlerde pil ömrü modern pillere rağmen en fazla 2 yıldır. bu da zırt pırt saatin kasasının açılacağı anlamına gelmektedir. Grand seikolar gibi mekanizma ayrı olarak izole edilip korunmuş olsa sorun yaratmayacak bu durum bu saatlerde bir kaç değişim sonrası sıkıntı yaratır (eninde sonunda tozu ıvır zıvırı içeri girer ). Su geçirmezliğinde bu değişimlerde sıkıntıya gireceini söylemek yanlış olmaz. Solar teknoloji ile birleştirirlerse ve pil ömrü problemini ortadan kaldırırlarsa bende almayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj mstfduz » 29 Nis 2018, 10:07

Merhabalar üzerinden epey zaman geçmesine rağmen bende cevap yazmak istedim.malum forumda o kadar çok başlık varki çoğuna bakamıyoruz bile.bendede bir bulova accutron 2 var.aslında spacewiew i çok beğenmeme rağmen 2.elinin çok yüksek olması(tabi iyi kondisyona sahip olanlar)beni yeni versiyona yöneltti.uzun bir net turundan sonra 900 tl ye satın aldım.yurtdışı sitelerde 100-150 tl daha uyguna vardı ama kargo ve gümrük ücretiyle uğraşmak istemedim açıkçası.saati çok seviyorum.saniyenin akışı, yeşil kadranı ,iskelet tarzı +geçmişe dayanan bir hikayesi olması hoşuma gidiyor.ayrıca çok ilgi görüyor.bu kadar laftan sonra fotoda ekliyorum.ResimResim

SM-J701F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mstfduz

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 92 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners