Fiyat Klasmanlar覺na G繹re Tavsiye Edilen Saat Markalar覺

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fiyat Klasmanlar覺na G繹re Tavsiye Edilen Saat Markalar覺

Mesaj MertYe » 23 Tem 2015, 06:36

Horologist81 yazd覺:Merhaba,

Forumda yeni sayilirim. Yararli tavsiyelerinizi takip ediyorum. Ancak fiyat skalaniz konusunda bayagi saskinim:) 500 - 1500 TL arasi Oris tavsiye etmissiniz fakat ben 3.500 TL altinda Oris fiyati almadim. Begendigim Oris modelleri de 4.000 TL ve uzeri idi. Yanlis yerlere mi sordum acaba:)

ncelikle foruma ho geldiniz. Konunun 2010 da a癟覺ld覺覺 d羹羹n羹l羹nce o d繹nemde chf yani 襤svi癟re frangi 1.4 TL seviyelerindeydi. Su an tam 2 kati diyebileceimiz bir seviyede. Yani sizin 4000 lira fiyat ald覺覺n覺z Oris 2000 lira idi kur fark覺ndan dolay覺. Birde 5 sene i癟erisinde firma da fiyatlarda art覺 yapm覺 olaca覺 i癟in indirim pazarl覺k 1500 lira seviyelerine alinabilirdi diye d羹羹n羹yorum. Tabi o d繹nemde bende saat konusunda 癟ok aktif deildim. Yazd覺klar覺m sadece birer varsay覺m sonu癟 olarak. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj Clk » 23 Tem 2015, 19:28

MertYe yazdiklarin varsayim degil gercekler ;)
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj dude » 15 Eyl 2015, 08:42

SeRxx yazd覺:0-750 TL: Seiko 5 , Citizen, Orient, Swatch, Casio

750-2000 TL:Hamilton, Mido, Tissot, Certina, Steinhart, Seiko

2000-4000 TL: Oris, Tag Heuer, Longines, Maurice Lacroix

4000-8000 TL: Breitling, Tag Heuer,Longines, Omega

8000 TL +: Rolex, Panerai, Breitling, Omega, Zenith, IWC, Seiko Spring Drive,Grand Seiko

2-4k aras覺 hangi model maurice lacroix 繹nerirsin. otomatik ve quartz mi bu seviyedeki saatler.
Kullan覺c覺 avatar覺
dude

Kay覺t: 14 Eyl 2015, 19:58

Mesaj interstellar » 30 Eki 2015, 20:01

Merhaba dostlar. Bu yaa kadar internetten al覺nan 60 70 tl lik, hac dan gelen saatlerle idare ettim :D. Art覺k 繹yle esasl覺 biey alay覺m diyorum. Bi ka癟 g羹nd羹r bak覺yorum 500 le balayan b羹t癟eyi 1.250 de s覺n覺rlad覺m. imdilik bu rakam iyi ama hayat覺mda ilk defa saat alaca覺m i癟in hi癟 bi fikrim yok.
Arad覺覺m 繹zellikler:
Analog
DERi kordon
Yuvarlak
K羹癟羹k saniye ve kronometre g繹stergeleri olan mekanik bir saat 繹nerir misiniz ? imdiden 癟ok teekk羹r ederim.
Kullan覺c覺 avatar覺
interstellar

Kay覺t: 30 Eki 2015, 18:12

Mesaj gallium » 19 Ara 2015, 17:50

Selamlar

yaw ne zaman bi saat begensem astronomik rakkamlar cikiyor karsima hemen uzaklasiyorum.

Beyler 4000-5000 arasi sizce ne alinir ?

Birde bisey sorucam arkadaslar bi saati bu kadar pahalli yapan sey ne sadece tasarimmi ? acikcasi tag iwc paker acayip cekici geliyor ama butcem sinirli :cry: :cry: :cry:

Simdiden tesekkur ederim
Kullan覺c覺 avatar覺
gallium

Kay覺t: 19 Ara 2015, 17:26

Mesaj vivere » 09 Oca 2016, 23:28

Herkese selam,
u an Tissot'un T091.420.44.051.00 modelini kullan覺yorum. Saaten 癟ok memnunum ancak zaman zaman klasik bir saat kullanmak istiyorum.
2000 liraya kadar, deri kay覺l覺 otomatik saat 繹nerileriniz var m覺?
Kullan覺c覺 avatar覺
vivere

Kay覺t: 09 Oca 2016, 23:17

Mesaj TSayiR » 02 Mar 2016, 16:56

Gallium 繹yle bir soru sordun ki ustadlar bu konuda sana sayfalar dolusu makale yazabilir :)

Ben s繹yle aciklayayim bazi markalar gercekten hakkini vererek arastirarak kendi mekanizmalarini yaparak gercekten bu isi kurumsal olarak yaparken bazi markalar piyasada var olan mekanizmalari kullaniyorlar.
Saat fiyatlari saatte kullanilan mekanizma otomatik mi quartz mi ,otomatikse kullanilan mekanizma in-house mi yoksa varolan bir mekanizma mi, d覺 kasasi celik mi titanyum mu, kordon deri mi kaucuk mu vs vs gibi somut herseyle beraber ar-ge,reklam,piyasa imaji ve prestiji vs vs. Gibi soyut herseyden etkileniyor.
Hayatta hersey de boyle degil mi? Renault mu daha pahali yoksa renault motoru kullanan dacia mi? Yoksa vw mi daha pahali onun motorunu kullanan skoda mi? Bunlar ornekler mesela apple firmasi urettigi herseyinde tamamiyla kendi gelistirdigi sistemleri kullaniyor mac gibi..
Iste b繹yle anlatabildiysem ne mutlu
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj maviplnet » 11 Nis 2016, 02:42

vivere yazd覺:Herkese selam,
u an Tissot'un T091.420.44.051.00 modelini kullan覺yorum. Saaten 癟ok memnunum ancak zaman zaman klasik bir saat kullanmak istiyorum.
2000 liraya kadar, deri kay覺l覺 otomatik saat 繹nerileriniz var m覺?

T0194301603101
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
maviplnet

Ya: 36
Kay覺t: 23 Mar 2016, 21:21

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners