Fiyat Klasmanlar覺na G繹re Tavsiye Edilen Saat Markalar覺

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fiyat Klasmanlarina G繹re Tavsiye Edilen Saatler

Mesaj Tolgi06 » 06 Oca 2011, 17:09

victorinox un otomatik 7750 mekanizmaya sahip modelleri biraz pahal覺 punk.ayr覺ca ge癟en y覺l 癟覺kard覺覺 500m wr li otomatik diver lar覺da biraz pahal覺.yani 500$ 羹st羹 baya modeli var mekanik saatlerinde
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj nickynick » 06 Oca 2011, 17:47

punk yazd覺:1000 TL'ye Oris olsayd覺 ben 癟oktan alm覺t覺m beyler!

Resim

Sakin ol ampiyon :D
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Wwtr » 06 Oca 2011, 21:01

Saat var dediler geldik :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj albus » 24 Oca 2011, 23:24

0-500 TL aras覺 ; Seiko 5 , Swatch
500-1500 TL aras覺 ; Tissot , Victorinox , Hamilton
1500-3000 TL aras覺 ; Federique Constant , Victorinox , Maurice Lacroix , Tag Heuer
Kullan覺c覺 avatar覺
albus

Ya: 39
Kay覺t: 18 Mar 2010, 17:15

Mesaj asymptote » 09 ub 2011, 15:07

Ustalardan destur alarak ben de fikrimi belirtmek isterim.
Otomatik saatler i癟in fiyat aral覺klar覺na g繹re deerlendirmelerim 繹yle:

0-500 TL => Seiko 5 ve Orient
Bu klasmanda g羹venebileceiniz markalar

500-1500 TL => Hamilton ve Tissot
Kulland覺klar覺 isvi癟re mekanizmalar ile bu fiyat aral覺覺nda en iyi f/p oran覺na sahip markalar.

1500-3000 TL => Hamilton, Oris, Longines, Tag Heuer
Tag Heuer in kalitesi tart覺覺lmaz. Longines de mekanizmalar 羹zerinde birtak覺m iyiletirmeler yap覺yor diye biliyorum. Oris ve Hamilton rotorlar覺 羹zerinde birtak覺m s羹slemeler yaparak mekanizmalar覺 olduklar覺 gibi kullansalar da kalite ve i癟ilik olarak tatminkar saatler 羹retiyor.

3000-6000 TL => Longines, Tag Heuer, Omega
Omega saatler her ne kadar tasar覺m olarak beni memnun etmese de co-axial gibi yeniliklerle bir saat efsanesi olduu i癟in buradaki yerini hak ediyor.

6000 TL ve 羹zeri => Bu fiyat aral覺覺nda ben olsam yukar覺daki markalar覺n hi癟birini d羹羹nmem. D羹羹neceim markalar ise IWC ve Zenith olur. Kiisel g繹r羹羹m bu iki marka kalite, i癟ilik ve mekanizma olarak Patek Philippe ve Audemars Piguet gibi markalarla ayn覺 s覺n覺fta yer almas覺na ramen nispeten daha al覺nabilir modellere sahipler, bu saatlerden birine sahip olmak i癟in PP ve AP de olduu gibi fantastik fiyatlar 繹demek zorunda deilsiniz. IWC nin Portofino serisi 3 bin dolardan bal覺yor. 5-6 bin dolara Ingenieur yada Portuguiser serisinden bir saat de al覺nabilir. Zenith El-Primero serisi yine fiyat olarak uygun modellere sahiptir.

ayet bir koleksiyonerseniz ve yat覺r覺m ama癟l覺 saat almay覺 d羹羹nyorsan覺z siz zaten saatlerden anl覺yorsunuzdur fakat bilgi ama癟l覺 yine de aktarm覺 olay覺m; Patek Philippe, Vacheron Constantin ve Lange & S繹hne deerinden hi癟 kaybetmeyen m羹zayedelerin g繹zdesi markalar, param覺z olsa da bir tane alsak:)
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj punk » 09 ub 2011, 16:24

@asymptote

Oris'in mekanizmalar覺 direk kulland覺覺 doru deil. En az覺ndan benim g繹zlemlediim rezerv s羹releri ve baz覺 modellerinde tarih konusunda da farkl覺l覺klar var.
Kullan覺c覺 avatar覺
punk

Ya: 33
Kay覺t: 25 Eki 2010, 09:58

Mesaj asymptote » 09 ub 2011, 18:30

G羹癟 rezervi 繹nemli tabi, ancak benim mekanizmalar 羹zerindeki iyiletirmeden kast覺m mekanizman覺n dinamiini deitirebilecek balans 癟ark覺 gibi par癟alar 羹zerindeki iyiletirmeler. Oris belki onu da yap覺yordur fakat ben arkas覺ndan bak覺nca deien tek ey k覺rm覺z覺 rotormu gibi geliyor, belki de Oris'in o kendine has g羹zel rotoru g繹z羹m羹 al覺yor da ben baka birey g繹remiyorum. Ayr覺ca merak ettiim birey var, Oris genellikle SW mekanizma kullan覺yor. Bunun nedeni ne olabilir? Skeleton olmayan saatlerinde bile "movement based on SW xxx" yaz覺yor. Bilen biri varsa bunun nedenini ger癟ekten merak ediyorum. ayet tek nedeni estetik ise bu saatin maliyetinin, dolay覺s覺yla fiyat覺n覺n en az 50-100 dolar artt覺覺 manas覺na gelmez mi?.
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj alltomatic » 11 ub 2011, 03:10

asl覺nda tissot ya da hamiltonun t羹rkiyede sat覺lan modellerinden iyi olanlar覺 500-1500 aras覺 kategoride degil.her marka al覺c覺n覺n b羹t癟esine g繹re saat modeli ve fiyat belirliyor.bazen hamiltona 10000 tl verilir mi diyenler bile arat覺r覺nca o fiyata bu markan覺n sat覺ld覺g覺n覺 g繹rebilirler.sonu癟ta bu saat forumunda kaliteyi ucuz fiyata almay覺 繹grenmek isteyen belkide 癟ok kii vard覺r.iyi ve pahall覺 olan herzaman i癟in iyidir mant覺g覺n覺 da olduk癟a pahall覺 olan quartz moda saatleri 癟羹r羹t羹yor.sonu癟ta herkes iyi bir saati kullanmak ister.umar覺m dogru olan saati herkes bulur.(02:11)
Kullan覺c覺 avatar覺
alltomatic

Kay覺t: 11 Ara 2009, 17:06

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 118 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners