Orient Star Retrogade vs Seiko Velatura Kinetic Direct Drive

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient Star Retrogade vs Seiko Velatura Kinetic Direct Drive

Mesaj Complicator » 28 Oca 2015, 11:07

İyi günler,

Bu forumdaki ilk mesajım ama forumu ilk kullanışım değil, okuyucu olarak zaten değerli fikirlerinizden uzun zamandır faydalanıyordum. Uzun zamandır mekanik bir saat arayışı içindeyim aslında hedefim IWC ama şimdilik bütçe olarak uzağım. Ama o zamana dek kolumda otomatik veya Hybrid (seiko kineticlere bu adı taktım; hem otomatik hem quartz gibisinden) bir saat olsun istiyorum. Olmazsa olmazım ise bir power reserve göstergesi olması :) ikincisi de piyasadaki saatçilerden bulunabilecek olmaları (netten veya yurtdışından alışveriş yapmam). Bu kıstaslara ve en fazla 3 bin TL bütçeye ise şu ana kadar beğendiğim 2 model oldu bunlar;

http://aslansaat.com.tr/U1160,50,orient-sde00003b0-automatic-erkek-kol-saati-orientstar-collection-orient-star.htm

Resim
ve

http://www.aydinsaat.com/p-5035-seiko-velatura-srx010p.aspx

Resim

Şimdilik bu 2 saat arasında kaldım. Biliyorum pek kıyaslanacak gibi değiller elmayla armut gibi ama gene de değerli yorumlarınıza ve önerilerinize açığım
Kullanıcı avatarı
Complicator

Re: Orient Star Retrogade vs Seiko Velatura Kinetic Direct D

Mesaj raven » 29 Oca 2015, 00:51

klasik giyim tarzınız varsa orient star, spor giyim tarzınız varsa seiko velatura :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Cct » 29 Oca 2015, 01:42

Velatura biraz iri olsada bence rakibine karşı bir tık önde.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj nicholaihel » 29 Oca 2015, 02:58

Orient daha sade, daha asil. Biraz tarz biraz da başka (spor veya klasik) saate sahip misiniz, ona göre karar vermeli.
Kullanıcı avatarı
nicholaihel

Mesaj zgnclskn » 29 Oca 2015, 04:36

Teknik olarak yorumsuzum ama kozmetik olarak Velatura'ya genel manada, Orinet'in ise indislerine pek ısınamadım. Saatler gerçekten elma armut gibi, seçim kriterlerini biraz daha açmak gerekiyor sanırım. 3000 bütçe hiç de fena bütçe değil, kriterler detaylandığında alternatifi bol olacaktır.
En son zgnclskn tarafından 29 Oca 2015, 04:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Mesaj zgnclskn » 29 Oca 2015, 04:38

Yani rose tercihinden başka çıkarım yapabilmek pek imkanlı görünmüyor bu alternatiflerle :)
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 141 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners