Wainer 12428-F Quartz Chronograph Saat Danışma

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Wainer 12428-F Quartz Chronograph Saat Danışma

Mesaj emirhan2023 » 13 Oca 2015, 15:21

Selam üstadlar. bu saati almak istiyorum. bütçe buna elveriyor. seçim- marka dogrumudur sizce (kalite olarak). saygılarımı sunuyorum.
wainer 12428-f

Resim
Kullanıcı avatarı
emirhan2023

Re: Wainer 12428-F Quartz Chronograph Saat Danışma

Mesaj Tgm » 13 Oca 2015, 16:35

Ben şahsen Wainer markasını pek onaylamıyorum. Bu saatin bütçesiyle çok daha kaliteli olan bir Seiko quartz bulabilirsiniz. Hatta Seiko 5, Orient markalarından otomatik de bulabilirsiniz :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj emirhan2023 » 13 Oca 2015, 17:54

cevabınız için teşekkürler. saatçiler isviçre mekanizma diye övüyorlar. . renk ve tip olarak olarak da tam aradıgım saat, tabi mekanizmayı bilen sizlersiniz. önermiyorsanız mecburen almıyacagız. Bu arada raymond weil ' in bi saatini gördüm sitenin birinde. piyasa fiyatı 2500 civarı, yarı yarıya indirim var. Saatçilerden bi tanıdıga sordum bu sitelerin saatin içinde bi takım degişiklikler yapıp fiyatı düşürdüğünü söylüyolar. dogrumudur sizce üstadlar. Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
emirhan2023

Mesaj zgnclskn » 13 Oca 2015, 18:33

Çapı kaç mm bu Wainer'in? Kendi web sitelerinde çap bilgisi vermemeleri ilginç. Kullandığı mekanizma quartz olarak kaliteli, bence şık bir saat, şahsım adına ben de çok benzer ve aynı mekanizmayı kullanan bir Claude Bernard'a baktım yakın zamanda. Benim baktığımdan biraz daha pahalı bu. Forumda ben de yeniyim ama farketmişsinizdir büyük çoğunluk mekanik saat tutkunu burada :) Şahsi eğilimim bütçemi 1500 dolaylarına çıkarabildiğim bir vakit otomatik bir saat almak yönünde, o yüzden ben de quartz bir saat tercih edeceğim şu aşamada. Eğer siz de quartz a eğilimli iseniz dediğim gibi bu saatin kullandığı mekanizma güzel ve tamir edilebilir modellerden bir ronda. Fakat Wainer hakkında forumda biraz arama yaparsanız marka olarak biraz çelişkili durumlar var, birkaçını aktarayım, Wainer eski bir İsviçre markası, bir ara kapanıp tekrar açıldığına dair birşeyler okuduğumu hatırlıyorum, hatta Türk bir firmanın fabrikayı komple aldığı bile söyleniyor. Üretimlerini Çin'de yaptıklarını söyleyen de var, detaylı bakmak lazım. Benim tercih edeceğim Claude Bernard da forumdan bilgi almak nezdinde kapalı kutu, zaten Türkiye piyasasına geçen sene girmiş bir İsviçre markası, ama en azından swiss olduğu garanti. İncelemek isterseniz onun da linkini vereyim.

http://www.claudebernard.ch/sophisticated-classics/10218
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Mesaj zgnclskn » 13 Oca 2015, 18:49

Bu arada baktığınız saatin piyasa fiyatları arasında baya fahiş farklar var. Gittigidiyorda 1500 e gördüm Edip saat 750 den satıyor, bu durum da beni biraz kıllandırırdı açıkçası.
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Mesaj MaLi » 13 Oca 2015, 18:50

Almayın yorum yapıcam ama şuan müsait değilim şuan. 1 2 saat verin bana :)
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj zgnclskn » 13 Oca 2015, 19:01

Sayın Tgm Seiko ve Orient tavsiye etmiş, forumda benzer bütçeli birçok tavsiye başlığının altında bu önerileri görebilirsiniz, muhakkak bir bildikleri vardır, Wainer hakkındaki çelişkili bilgiler de düşünüldüğünde bana da daha güven veriyor Japonlar. Ama şahsi tercihim İsviçre'den yana, zira benim alacağım saat nişan saati olacak ve müstakbel eşimin gönlünden İsviçre bir saat geçiyor(konu hakkında fikir ya da bilgi sahibi olduğundan değil tabi) ben ise onun da gönlü olsun istiyorum :) Böyle bir durumunuz yoksa Japon alternatifleri de değerlendirebilirsiniz pek tabi. Bir de aklınızda bulunsun Tissot'un bazı Quartz modellerini de düşünmüştüm yakın zamanda ama pek tavsiye edilmiyor, yani otomatikte belli bir kaliteyi yakalayan bir marka elbet Tissot ama quartzlarının çoğu tamir edilemeyen eta mekanizmalar kullanıyor.
Kullanıcı avatarı
zgnclskn

Mesaj khef » 13 Oca 2015, 19:21

Saatcilerde cok gorulmeye baslayan bir marka. Benim de kolumda deneme sansim oldu fakat isciligini hic begenmedigimi soyleyebilirim. Ozellikle 1000-2000 tl fiyat araliginda bulunabilecek bir cok "swiss made" marka ve model varken wainer'i tercih etmezdim.
Kullanıcı avatarı
khef

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 137 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners