Seiko 5 Sports Modellerindeki J ve K Kod Farkı Nedir

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko 5 Sports Modellerindeki J ve K Kod Farkı Nedir

Mesaj sa1970 » 16 Ara 2014, 03:01

Merhaba Değerli arkadaşlar.

Bir süre önce modellerini beğendiğim iki adet seiko 5 sport saat satın aldım

modelleri SEIKO SRP421J1 Erkek Kol Saati ve SEIKO SRP431J1 Erkek Kol Saati satışı yapılan sitede ve bana gelen paketlerin üzerinde ve faturada da j kodlu oldukları belirtilmesine rağmen saatlerin kordonlarındaki orijinal bantlarda K kodlu olarak modelleri yazıyordu , ürünleri tanınmış bir firmadan faturalı ve garantili olarak satın aldım gayette şık ve güzel modeller ancak neden K kodlu ürünü J kodlu olarak satıyorlar ve kalite olarak sizce J ve K kodları arasında bir fark varmıdır resimlerini yüklemeyi başaramadım ilginiz için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
sa1970

Re: Seiko 5 Sports Modellerindeki J ve K Kod Farkı Nedir

Mesaj pierce34 » 17 Ara 2014, 08:57

Yeni saatleriniz hayırlı olsun, Seiko 5 candır güzel günlerde kullanın. :champ:
Forumda arama seçeneğini kullanarak daha önce bu konuda paylaşılmış detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Şöyle bir alıntı ile özet geçmek gerekirse:

SeRxx yazdı:J kodlular Japon üretimi. K'lar ise:

mucadeleci yazdı:-K- kod saatin malezya, singapur gibi, japonya dışı fabrikalarda üretildiğini gösterir, made in japan saatlere göre biraz daha uygun fiyatlıdır. Arada fark var mı diye sorarsanız, sonuçta aynı mekanizma ve kasayı satın alıyorsunuz ama benim için "made in japan" olması mühim bir konu, almışken "made in japan" alınmalıdır diye düşünenlerdenim.
Kullanıcı avatarı
pierce34

Re: Seiko 5 Sports Modellerindeki J ve K Kod Farkı Nedir

Mesaj sa1970 » 17 Ara 2014, 15:15

teşekkürler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
sa1970

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 70 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners