Escape Markası Hakkında Görüş ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Escape Markası Hakkında Görüş ve Yorum

Mesaj cem73 » 18 Kas 2014, 22:30

Escape marka saatler ile ilgili görüşleriniz nedir? Ortak platformda üretildiği başka bir marka var mıdır yada bir markanın alt markası mıdır? Fiyat/performans oranı konusunda düşünceleriniz ? Daha mantıklı alternatifler ikinci el değeri vs?
Kullanıcı avatarı
cem73

Re: Escape Markası Hakkında Görüş ve Yorum

Mesaj ermansire » 19 Kas 2014, 15:56

Seiko'ya yönelmenizi tavsiye ederim.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj Bond » 19 Kas 2014, 17:20

Eskiden Fossil Group bünyesinde olan markalardan birisi olabilir diye hatırlıyorum. Eğer öyle ise ortak platformda Fossil Group çatısı altındaki diğer markalar ile beraber Çin'de Fossil'in kendi üretim tesislerinde yapılıyor olması büyük ihtimal. Ancak şu an Fossil Group'ta görünmüyor, farklı bir firma almış olabilir. Sitesinde de bilgi yok.

Her malın bir ikinci el değeri vardır ancak saat sektöründe Escape için değerini koruyacak ikinci el piyasası oluşmuş vb bir durum olacak bir marka diyemeyiz. Kendi klasmanı içinde orta kalitede bir moda markası. Ülkemizde satış adetlerinin kısmen belli alıcı grubu içinde yüksek olduğunu düşünüyorum. Modele göre beğeniyor isen ve fiyatı uygun ise gündelik kullanım için tercih edilebilir. Elbette gerçek ve köklü bir saat markası değil. Alternatif markalar için bütçene göre forumdaki binlerce danışma başlıklarına bakman faydalı olacaktır. Örnek olarak Orient modelleri tasarımını beğenmen halinde daha kullanışlı ve ikinci el piyasası olan bir marka olarak önerilebilir.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj cem73 » 19 Kas 2014, 19:35

Ermanshire ve bond değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Bu arada edindiğim bilgi saatin Made in Hong Kong ibaresine sahip olması. Bir nevi Made in China ya feyk atma çabası mı diye düşündüm))
Kullanıcı avatarı
cem73

Mesaj marisa » 24 Kas 2014, 16:30

Merhaba,

Escape hakkında bilgi vermek istiyorum.

Escape saatleri, Fossil Group ya da herhangi başka bir grubun markası değildir. Aslına bakarsanız bir Türk markasıdır. Ve evet üretimi uzak doğuda yapılmaktadır. Bildiğiniz "Escape" ile yalnızca isim benzerliği vardır :)
Kullanıcı avatarı
marisa

Mesaj cem73 » 24 Kas 2014, 19:44

Biraz daha açar mısınız.bildiğimiz Escape den kastımız ne ayrıca.
Kullanıcı avatarı
cem73

Mesaj marisa » 26 Kas 2014, 21:09

Parfüm, çanta vs gibi ürünleri yok yani. Yalnızca saat üretiyorlar onu demek istedim. Armani, Burberry, Diesel gibi moda markası değil yani
Kullanıcı avatarı
marisa

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners