Rado Saat Hakkinda

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rado Saat Hakkinda

Mesaj mengele71 » 08 Kas 2014, 02:55

Oncelikle herkese merhaba.
Bir arkadaşımın annesinden kalma sanırım otomatik bir saati var. Saat birhayli yıpranmış durumda ve arkadaşım bunu toparlamak gerekirse polisaj vs de uygulayarak saklamak istiyor. Malum manevi değeri var saatin. Bunu acaba ankara veya istanbul da nerede yaptirabiliriz. Önerileriniz nelerdir? Bir de marka ve model hakkında bilgisi olan arkadaşlar saat hakkında bilgi verirse sevinirim. Zira pek bildiğim bir marka değil.
Saygılarımla.

Saatin fotoğrafları :
http://i.hizliresim.com/DkvLMZ.jpg
http://i.hizliresim.com/QgdkAv.jpg
http://i.hizliresim.com/5ROA8d.jpg
Kullanıcı avatarı
mengele71

Re: Rado Saat Hakkinda

Mesaj mvurucu » 11 Kas 2014, 18:28

70lerin sonuna ait bir model olmalı
vintage kol saatleri ile ilgili pek bilgim yok ama kasasını beğendiğim modellerden
rado starliner 400, otomatik mekanizma

gerekli bakım yapılır temizlenir paklanırsa gayet güzel bir hatıra olacaktır...
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj mengele71 » 11 Kas 2014, 19:58

Teşekkür ederim yorumunuz için. Acaba bu saate nerede polisaj vs yaptirabiliriz. Arkadas Ankarada. Ama orada yapabilecek yer bulamazsak bana gönderecek ben İstanbulda ilgileneceğim. Bu şehirlerde onerebileceginiz yerler var mi.
Kullanıcı avatarı
mengele71

Mesaj kethuda57 » 12 Kas 2014, 23:06

Daha önceden benim açtığım bir konu vardı. Orda ustalar konusunda güzel bilgiler paylaşılmıştı.

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=45&t=14635#axzz3Ib8QuloH
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj Architecte » 13 Kas 2014, 00:25

Saat polisajı aslında öğrenilebilecek bir yöntemdir. Mesela ben bizim şirketin metal bölümünde eski bir saatime kendim polisaj yaptım, lakin aşka gelip bir lug deliğini fazla aşındırdığım için açıldı, sonradan lehim yaptırmak zorunda kaldım. Bir de üstümü başımı berbat ettim. Çünkü hızlı dönen taş motoru cila sıçratıyor. Acemilik çok kötü :D Polisaj için hızlı dönen bir taş motoru, bir pasta bir de cila gerekiyor.

İstanbulda özellikle kapalı çarşı civarında saat polisajı yapan bir kaç yer var. Süleymaniye, tahtakaleye açılan kapıların sağında solunda polisajcılar var. Bir kaç ay önce tesadüfen görmüştüm, sorarsanız size gösterirler. Bu arada İmkanınız varsa kendiniz yapın ama dikkat edin benim gibi coşmayın. Çünkü polisaj çok zevkli bir işlemdir. Polisaj paslanmaz çelik aletler vs üreten atölyelerde çalışan cilacıların mesleğidir aslında :thumbup: Ankarada da vardır lakin saatlere polisaj yapan yer var mıdır bilemeyeceğim.

Rado'' güçlü pahalı bir saat markasıdır. Validemin ve bir kaç yakınımın kolunda çok güzel Rado saatler var. Bu arada camı kızaklı olan eski bir rado saati var bir yakınımın. Daha önce başka bir saatte görmediğimi söyleyebilirim Saatiniz de çok güzel.

Kolay gelsin
Tecrübe, hayatta yediğimiz kazıkların toplamıdır'
Kullanıcı avatarı
Architecte

Mesaj mengele71 » 13 Kas 2014, 23:49

Teşekkür ederim yorumlariniz için. Arkadaş kizilayda bir yer duymuş bi bakacak. Eğer yaptiramazsa ben istanbul da bakacağım bir çaresine artık.
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
mengele71

Mesaj mares » 29 Kas 2014, 22:21

Bence hiç başka alternatif aramadan, forumun da çok iyi tanıdığı Cengiz Usta'ya yönelin derim. Kendisi hatırası olan, aşırı yıpranmış saatlere hayat veriyor denilebilir. Zamanında babamın 2o yıl kullandığı ve aşırı yıpranmış Seiko 5'i kendisine gönermiştim ve saat inanılamayacak bir hale gelmişti; temiz, parıldayan ve son derece dakik...
Kullanıcı avatarı
mares

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners