Panerai PAM00027 Hakkındaki Görüş ve Önerileriniz

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Panerai PAM00027 Hakkındaki Görüş ve Önerileriniz

Mesaj roan » 05 Kas 2014, 12:06

Selamlar,

Foruma henüz bir hafta önce kayıt oldum ve bu zamanı mümkün olduğu kadar forumda gezinerek değerlendirmeye çalıştım.
Uzun yıllardan beri almak isteyip bir türlü finansman yaratamadığım Panerai saat için sanırım artık hazırım :D
Öncelikle Base modeller görünüm olarak hoşuma gitmesine rağmen bu modellerin otomatik olmaması beni bu kararımdan vazgeçirdi.
Beğendiğim iki Power Reserve olan PAM00090 ve PAM00321 üzerine yoğunlaşırken, karşıma 2001 üretimi PAM00027 modeli çıktı.
Forum içerisinde bu modele ait birşey bulamadım. Yurtdışı bir sitede bulduğum ikinci el %98 kondisyondaki bu saat için istenen fiyat 4.500 Euro. Siz üstadlara sorum; bu saat nedir? ne değildir? alınabilir mi? Yada hiç macera aramadan yine aynı kondisyonlarda yurtiçinden ikinci el 5.000-5.500 euro bandında PAM00090 almak veya biraz daha para verip PAM00321 arayışına devam etmek midir?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
roan

Re: PAM00027 Hakkındaki Görüş ve Önerileriniz

Mesaj Cct » 05 Kas 2014, 14:26

PAM00027 açıkçası markanın güncel modellerinden ve genel yapısından biraz uzak bir kadran yapısına sahip. Markanın uzmanı üyelerimizinde aynı fikri paylaşacağını düşünüyorum.

Benim düşüncem en iyi Panerai'ın en sadesi olduğu yönünde fakat yazdığınız modeller arasında bir tercih yapacak olsaydım bu kesinlikle 321 olurdu.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Panerai PAM00027 Hakkındaki Görüş ve Önerileriniz

Mesaj coparan » 06 Kas 2014, 10:50

birde naçizhane "sandwich dial" özelliğinede dikkat edilmeli diye düşünüyorum.
En belirleyici özelliklerinden Panerai'nin...
Kullanıcı avatarı
coparan

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 148 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners