Japon Chronograph Mekanizma nedir?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Japon Chronograph Mekanizma nedir?

Mesaj boraun » 03 Kas 2014, 19:04

Merhaba bir yerde okuduğum kadarıyla Japon Chronograph mekanizma neredeyse eta kadar iyi ve evladiyelik diye hatırlıyorum. Peki bir de şu sorun var. Misal bazı swiss made saatlerde tissot yada longines in baz modellerinde japon quartz yada japon chronograph mekanizma kullanıldığı doğru mu?

Bir de japon quartz ve chronograph illaki miyata mi?
Kullanıcı avatarı
boraun

Re: Japon Chronograph mekanizma nedir?

Mesaj tachyon » 04 Kas 2014, 10:28

Japon Chrono ifadesi mekanik veya pilli saatler için kullanılır. Daha çok pilli saatler için kullanılır çünkü piyasada Seiko haricinde Japon mekanik chrono pek rastlanmıyor. Mekanik, pilli, Swiss ya da Japon hangi saat olursa olsun iyi kullanılır ve bakımı yapılırsa uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışır.

İkinci sorunun cevabı içinde gizli yani doğru değil. Swiss made yazan bir saatin mekanizması Swiss tir. Zaten kimse Swiss olmazsa o kadar parayı saymaz. Japon pilli saatlerin, bu normal yada chrono olabilir genelde Citizen'in sahibi olduğu Miyota mekanizmalardır ki fiyatları oldukça ucuz olduğu için en çok rağbet gören onlardır.
Kullanıcı avatarı
tachyon

Re: Japon Chronograph mekanizma nedir?

Mesaj argentum » 04 Kas 2014, 10:52

isviçre devleti, saatin mekanizması ve dış aksamı dahil büyük bir bölümü isviçre menşeili ise ''swiss made'' ibaresini kullanma hakkını vermektedir. Yani üzerinde swiss made yazan saatlerde japon mekanizma kullanılamaz. miyota citizen markasının mekanizması, seiko ve orientin inhouse mekanizmaları olduğunu duymuştum.
Kullanıcı avatarı
argentum

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 188 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners