Seiko'm Hakkında Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko'm Hakkında Bilgi

Mesaj 161907 » 03 Kas 2014, 01:24

Öncelikle herkese merhaba, ben otomatik saat sevdası yeni başlamış olan 18 yaşında bir kardeşinizim. Böyle bir forum sitesine rastladığım için cidden kendimi şanslı hissediyor ve ilk sorum için konumu açmış bulunuyorum :). Dün beyazıt sahaflar çarşısının ordan tezgahtan bir tane otomatik seiko kaptım. Saat cidden tıkır tıkır çalışıyor ve sağlam gibi ama babam orada satılan çoğu saatin sahte olduğundan bahsetti :(. Üretim yılına bakınca 1986 Eylül olarak görünüyor ama detaylı bilgiye ulaşamadım. Sizce bu saat orjinal midir ve son olarak bu saatin Seiko 5'ten ne farkı vardır ? İkiside otomatik ama hangisi daha iyidir ?

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
161907

Re: Seiko'm Hakkında Bilgi

Mesaj creeindian » 03 Kas 2014, 10:22

Sahte gibi görünmüyor pek, bu saatlerin sahtelerini yapmış olabileceklerini sanmıyorum çünkü o tarihlerde bunun sahtesini yapmak isteyecek adamın saatin maliyetinden çok daha fazla masraf yapacağı kesin. Belki revizyondan geçmiş olabilir, bu da bu yaştaki bir saat için yadırganacak bir durum değil. mekanizma da fena görünmüyor, Saatiniz gayet güzel, güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
creeindian

Re: Seiko'm Hakkında Bilgi

Mesaj 161907 » 03 Kas 2014, 23:29

Cevap icin tesekkurler. Peki bu saatin Seiko 5 ile arasindako farki bilen var midir ?
Kullanıcı avatarı
161907

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners