Mvmt Marka Saat Hakkında Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mvmt Marka Saat Hakkında Bilgi ve Yorum

Mesaj mosef » 01 Eyl 2014, 19:22

Herkese selamlar,
Instagramda keşfettiğim bir marka bu. Çok sade tasarımları var ve fiyatları oldukça uygun. Ama malzeme kalitesi, mekanizması sokaktan alınma bir saatten farksız mıdır bilemedim o yüzden işi bilen üstadların yorumlarını almak için burda paylaşmak istedim. Markanın sitesi http://www.mvmtwatches.com/
Ne dersiniz çeşit olsun diye alsam bir süre sonra bozulur mu?
Bu arada fiyatlar 100 dolar. Sanırım gümrüğe takılmadan gelir. Özellikleri aşağıdaki gibi:
MOVEMENT: Miyota Japanese quartz 3 hand with date.

DIAL: The dial features custom shiny stainless steel markers and hands.

CASE: 45 mm, solid stainless steel case, hardened mineral crystal. Thickness- 9mm. Water resistant up to 3atm.

BAND: 24 mm tan leather band with stainless steel buckle.
Kullanıcı avatarı
mosef

Re: MVMT marka saat hakkında bilgi ve yorum

Mesaj onatozer » 01 Eyl 2014, 20:44

Mekanizması cok kullanılan pilli bir miyota. Ancak bu fiyata kasa kadran kordon kalitesi pazarda satılan saatlerden iyi mıdır bilemiyorum :?
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj mosef » 01 Eyl 2014, 21:45

OnatOzer yazdı:Mekanizması cok kullanılan pilli bir miyota. Ancak bu fiyata kasa kadran kordon kalitesi pazarda satılan saatlerden iyi mıdır bilemiyorum :?

Fotoğraflardan belli olmaz tabi değil mi hocam? Paslanmaz çelik diyor ama işçilik kötü müdür?
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj onatozer » 01 Eyl 2014, 22:39

Ucuz-pahalı hiçbir saatin görümeden, bilekte denenmeden alınmaması gerektiğine inanıyorum. Fotograflar ciddi yanılgı yaratabiliyor.

Bahsettiginiz markanın satıldığı fiyatlara da zaten iyi bir işçilik beklemek bana biraz hayal geliyor:(
"Watch Idiot Savant"
Kullanıcı avatarı
onatozer

Mesaj mosef » 01 Eyl 2014, 23:53

OnatOzer yazdı:Ucuz-pahalı hiçbir saatin görümeden, bilekte denenmeden alınmaması gerektiğine inanıyorum. Fotograflar ciddi yanılgı yaratabiliyor.

Bahsettiginiz markanın satıldığı fiyatlara da zaten iyi bir işçilik beklemek bana biraz hayal geliyor:(

teşekkürler hocam haklısınız tabii ki. Kendimi feda edip bir denemeyi düşünüyorum alırsam yorumlarımı yazarım yine buraya :)
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj argentum » 02 Eyl 2014, 13:25

sade saatleri severim, özellikle beyaz hoşuma gitti. hoş görünüyor resimlerden, bence beyaz kadran açık kahve deri kordon alın.
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj mosef » 02 Eyl 2014, 18:26

argentum yazdı:sade saatleri severim, özellikle beyaz hoşuma gitti. hoş görünüyor resimlerden, bence beyaz kadran açık kahve deri kordon alın.

Bir de bu siteye bakın: http://www.brathwait.com/
Saatlerini neden ucuza sattıklarını, hangi malzemenin ne kadar olduğunu falan anlatmışlar. Güzel görünüyor ama bu işlerden anlamadığım için karar veremiyorum. Bir de 150 doların gümrükte takılma riski var sanırım.
Kullanıcı avatarı
mosef

Re: Mvmt Marka Saat Hakkında Bilgi ve Yorum

Mesaj argentum » 03 Eyl 2014, 10:14

fiyatı her ucuz olan saat kötü saat olacak diye bir kaide yok zaten. quartz mekanizma kullanarak zaten arıza riskini azaltmışlar. gümrük konusundan anlamam ama bu saatler benim zevkime hitap etti doğrusu.
Kullanıcı avatarı
argentum

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 94 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners