3000 TL Bütçeli Günlük Kullanıma Uygun Otomatik Saat Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 3000 TL Bütçeli Günlük Kullanıma Uygun Otomatik Saat Tav

Mesaj Miriel » 08 Ağu 2014, 23:56

Ben bu aşamada biraz bekleyip forumu ve başka kaynakları daha fazla okuyup araştırmayı tavsiye edebilirim.

Okudukça ve yeni saatler gördükçe gelişen ve değişen zevkinize ve bilginize göre çok daha dogru bir tercih yapılabilir.
NOBLESSE OBLIGE!
Kullanıcı avatarı
Miriel

Mesaj Toroman » 09 Ağu 2014, 00:09

Cct yazdı:Ben de memur çocuğuyum bir şey olmaz çalışır kazanır alırsın :) :thumbup:

Otomatik Kronograf genelde mekanik saat hastalığı başladığında ulaşılması gereken bir hedef olarak görünüyor. Ulaşınca da aslında pek bir numarası olmadığını görüyorsun (Çok özel modelleri tenzih ederek konuşuyorum) 3000 TL kötü, az bir bütçe değil. Çok daha güzel kronograf olmayan saatler alabilirsin.

Bu bütçelerdeki otomatik kronograflar (Sıfır saatler için konuşuyorum) genelde kendi kategorilerinin en alt seviyesini temsil eder. Bu yüzden alacağın saatten çabuk sıkılma ihtimalin yüksek.

Ben Diver saatlere de bak derim :thumbup:

İnş ilerde alırız o tenzih ettiğimiz modelleri hocam, eyw verdiğin bilgiler için.. Dediğin doğru. Kullandığım Casio solar dünya saatlerinden tut kronografa kadar her bir özelliği var, 5 yıldır kullandığım bir saat ama özellikle kronografı belki 1 bilemedin 2 defa kullanmışımdır amacına yönelik. Fuzuli bir özellik belki de ama insan olmuşken, almışken o da olsun diyor. Kronosuz modeller arasında dikkatimi en çok çeken saat ise Victorinox Officer's. 1,500 TL gibi bir fiyatı var, alınabilir bi seviyede ama Türkiye'de yokmuş, yurtdışından getirtiliyormuş, o da hiç tecrübe etmediğim bi şey, ayrıca kola takmadan almak da pek akıl karı gibi görünmüyor. Diver saatlere karşı bi antipatim var nedenini bilmiyorum ama ısınabileceğim son saat tarzı, madde 12 de örneklemeye çalıştığım şey buydu, çok teşekkür ederim yorumların için :)

Resim

Miriel yazdı:Ben bu aşamada biraz bekleyip forumu ve başka kaynakları daha fazla okuyup araştırmayı tavsiye edebilirim.

Okudukça ve yeni saatler gördükçe gelişen ve değişen zevkinize ve bilginize göre çok daha dogru bir tercih yapılabilir.

Teşekkürler hocam yorumunuz için ama oldum olası saat zevkim hiç değişmedi, aradığım saat hep yukarda tarif ettiğim resimlerini paylaştığım tarz oldu. Teknik kısıma gelince de sürekli bi şeyler öğreniyorum burda sizler sayesinde, saolun varolun..
Victorinox Officer'S
Kullanıcı avatarı
Toroman

Mesaj Toroman » 09 Ağu 2014, 18:07

Arkadaşlar henüz almış olduğum bir kararla kronograflı saat olması kriterimden yani 6. maddeden vazgeçmiş bulunmaktayım. Çok feci Victorinox Officer's (yukarda)'a doğru kaymış bulunmaktayım, ama bi kola takıp bakmak lazım. Bu saati nerede bulabileceğime dair bi fikri olan var mı..? 1,500 TL gibi bir etiket fiyatı var.
Victorinox Officer'S
Kullanıcı avatarı
Toroman

Re: Ynt: 3000 TL Bütçeli Günlük Kullanıma Uygun Otomatik Saa

Mesaj EmirB » 09 Ağu 2014, 18:36

FC cok sevdigim bir marka oldugundan, buyrun geliyorum chrono24 capsleriyle:)
Resim

Resim

Resim

Resim

Mekanizmayi izlemeyi sevdigim ne kadar belli :)
Kullanıcı avatarı
EmirB

Mesaj Toroman » 09 Ağu 2014, 18:44

aynen öyle hepsi open heart :) eyw yardımın için ama benim tarzım değil FC, zevk meselesi işte, kaliteli olduğuna eminim ama kolumda görmek istediğim makine bu değil :)
Victorinox Officer'S
Kullanıcı avatarı
Toroman

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners