Cortebert Bilgi ve Tarihçe

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Cortebert Bilgi ve Tarihçe

Mesaj TimeKeeper » 21 Şub 2010, 21:49

Bu saatler çok güzelmiş. Fiyatlarını öğrenebilirmiyim?
Tell me what your watch is, I'll tell you who you are..
Kullanıcı avatarı
TimeKeeper

Mesaj yalinkilic » 20 May 2010, 22:53

merhaba arkadaşlar bende 2 tane cortebert saat aldım çok uygun fiyata bi kuyumcudan aldım ikiside birbirinden güzel biri otomatik ve arkası da cam diğeri örme metal kordonlu ve dünyanın en ince kol saatlerinden
Kullanıcı avatarı
yalinkilic

Mesaj kemalguner » 05 Tem 2010, 04:14

Selam,

Eski konuyu canlandırdığım için özür dilerim ancak yeni üye oldum, forumu hızlıca gezinirken gözüme çarptı.

Cortebert ilk saatim. 70'lerin sonunda ben ilkokuldayken babam almıştı. İki renkli kadran (yanlış hatırlamıyorsam altı lacivert üstü kırmızımsıydı), tarih göstergesi olan kurmalı bir saat. Swiss Made yazısı vardı, orijinalliğini bilemeyeceğim. Uzun süre kullandım, camı kırıldı ve yerinden çıktı; o zaman camının plastik olduğunu farkettim. Bir süre camsız da kullandığımı hatırlıyorum sonrasında akrep yelkovan büküldü vb... Ne zaman attım ne oldu bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
kemalguner

Mesaj sosyalcan » 05 Tem 2010, 11:30

Keşke bu günlere saklasaydınız. Değerli bir saat ve özellikle 70li yıllarda sahte çok sahte saat yoktu!
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj Bond » 05 Tem 2010, 16:05

TSF'ye hoşgeldiniz Kemalguner. Herhalde o model firma Quartz krizinde Perseo tarafından satın alınmadan önceki üretimlerdendir ve markanın var olduğu dönemdeki orjinal eski saatlerdendir.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj sissente » 31 Tem 2010, 21:37

Selamlar. Foruma yeni üye oldum ve gezinirken bu başlığı gördüm. Babam sünnetimde almıştı saati 1976 yılında. Hala saklarım. Saat hala çalışıyor. Kolunuz hareket ettikçe otomatik kuruluyor. Bir çocuk için ağır bir saatti ama çok anısı var :)
Kullanıcı avatarı
sissente

Mesaj Monarch » 31 Ağu 2010, 01:33

sissente; öncelikle foruma hoş geldiniz. Nacizane bir tavsiye; fotoğrafını çektiğiniz saatinizi diz üstü bilgisayarınızın hoparlör kısımlarına ya da onlara yakın yerlerine bırakmazsanız saatiniz çalışmaya devam edecektir. Saatler mıknatısları, manyetik ortamları hiç sevmezler.
Kullanıcı avatarı
Monarch

Mesaj uurdundar » 09 Eyl 2010, 00:29

bu saat markasından bir arkadaşım bahsetmişti...
çok güzel ve çok uygun fiyata saatlerin olduğunu söylemişti...
ancak sirkeciye birlikte gidecektik bir türlü kısmet olmadı...
cortebert marka 4-5 tane saat var sanırım kendisinde ve hepsini anlata anlata bitiremiyor...

bu sirkecideki yerin adı neydi acaba saatleri alan arkadaşa soruyorum aynı yer midir oraya da gitmek isterim...

birde saatler gayet güzelmiş güle güle kullanın...
Kullanıcı avatarı
uurdundar

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 163 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners