Casio Edifice Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat Seçiminde Yardım

Mesaj Clk » 14 Oca 2010, 00:55

Casio, G-Shock ta dahil olmak üzere bircok alanda dayanikli saatler üreten bir firma. Kullandiklari malzeme sadece dislilerde degil tüm mekanizmada plastik. Bu fiyat klasmaninda platinium malzemeli saat beklenemez zaten. Ancak, kullanmis olduklari plastikler özel alasim plastikler ve dayanikliliklari cok yüksek düzeyde. Ben bu güne kadar mekanizma problemi yüzünden tamirciye giden bir Casio inanin hic duymadim. Belki vardir ama eminim ki bu sayi yok denecek kadar azdir.

Benim Casio Edifice adina sahsi tavsiyem asagidadir

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj monster99 » 14 Oca 2010, 01:08

bond daha önce hiç net üzerinden alışveriş yapmadım
kredi kartım var ama elime almadan kolumda denemeden saat almak istemiyorum
nedeni ise ben 1.94 boyunda 100 kg lik bi adamım ve hergün işim gereği takım elbide giyiyorum sigortacıyım
internetten kolumda denemeden şeklini beğenerek alacağım bir saat elime geçtiği zaman kolumda küçücük kalırsa komik bi durum olur
o yüzden mağzalardan alıcam büyük ihtimalle biraz göz göre göre kazıklancam ama başka çağre bulamadım
sizin bir öneriniz varmı?
Kullanıcı avatarı
monster99

Mesaj Bond » 14 Oca 2010, 01:30

Birçok opsiyon var Monster99, yurtdışı yada ülkemizdede internet üzerinde bir çok indirim olabiliyor, bunlardan faydalanmak için internet üzerinden alışverişe alışmak lazım bence. Hoşunuza giden modelleri denersiniz eğer fiyatları fazla gelirse bakarsınız internet üzerindende yada alacağınız yerdede o fiyatları belirterek pazarlıkta yapabilirsiniz. Elbette denemeden almak riskli olur. Takım elbise için belki deri kayışlı bir modelde tercih edebilirsiniz. Seiko 5 falan benim zevkime göre takım elbise ile pek hoş durmaz.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj bizantolog » 14 Oca 2010, 12:15

Seiko 5 serisinde pek çok model var, Bond'un da söylediği gibi internetten alışverişe alışmak lazım (ben de kendime bu yönde öğütler veriyorum).

Lütfen bakınız: http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=247175

Resim

Bu takım elbiseyle şık durur ama biraz pahalı. (565 usd)

Resim

Bunun fiyatı daha uygun kimi yerde 110-200 doları arası satılıyor. Biraz bakın.

Referans fiyat ve modeller http://www.chronograph.com/'dan alıntıdır.

Saatler 42mm'dir. Seiko 5 serisi için ayrıca bakınız: http://www.chronograph.com/store/searchproduct_l.asp?listno=15
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 132 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners