Antika Longines Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Antika Longines Bilgi

Mesaj Profesör » 07 Oca 2010, 22:57

Arkadaşlar öncelikle merhaba , foruma yeni üye oldum.
Eski saatlere olan dolayı olan ilgimden ve saat mekanizmalarına olan cehaletimden kaynaklı olarak bilgi edinmek için bu forumdayım.
Merakım dedemden kalma bir Tissot Seastar ile başladı. Geçen günlerde gittigidiyorda gördüğüm bi saat da görünüm itibariyle çok ilgimi çekince dayanamadım aldım. Fakat bu modeller hakkında hiçbir bilgim yok. Bunun mekanik bir saat olduğunu düşünüyorum (tanımı gereği) fakat bilgim çok sınırlı. Bana bu modelle , kurmalı saatlerle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
Aynı zamanda deri kordon da aramaktayım. Bunu istanbulda kaliteli olarak nerden temin edebilirim yardımcı olursanız çok mutlu olucam.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Profesör

Re: Longines Kurmalı

Mesaj Bond » 07 Oca 2010, 23:28

Foruma Hoşgeldiniz Prof, Aldığınız saat büyük ihtimalle 60'lı yıllardan kalma bir Longines. 17 Jewel L847.4 kalibre kurmalı mekanizmaya sahip, yani mekanik bir saat ve oldukça temiz duruyor. 15-20 micron altın kaplama olması muhtemel. Genişliği ne kadar 30-34mm arasımıdır? Kadran biraz yıpranmış fakat çokta kötü değil, kaplamasıda iyi kondüsyonda duruyor.

Deri kordon için İstanbul Sirkecide birçok yerde bulabilirsiniz. Kordon konusunda daha spesifik adres ve tanıdık bilgisini yarın İstanbuldan üye başka arkadaşlarımız daha detaylı yazacaktır.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Profesör » 08 Oca 2010, 00:19

Tepe hariç : 32 mm.
Kulptan kulba : 37 mm.
Kullanıcı avatarı
Profesör

Mesaj nickynick » 08 Oca 2010, 16:24

Öncelikle hoşgeldiniz , hoş bir saat almışsınız, güzel bir bakım, üstüne bir de güzel bir deri kordon aldınızmı, daha da harika bir saat olur bu. Sirkeci Doğu Bank alışveriş merkezinde Baron var, kayış üreten bir firma, sanırım 3.kattaydı, orada istediğiniz ebatta, istediğiniz materyalde kordon bulabilirsiniz. Bu arada, üyelerimiz-tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners