Giriş Seviyesi İsviçre Otomatik Saat Seçimi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Giriş Seviyesi İsviçre Otomatik Saat Seçimi

Mesaj atakin » 02 Nis 2014, 21:00

Herkese merhaba,
Bir süredir doğru saati seçmek için bir araştırma hali içindeydim.Forumla tanışmam da bu sayede oldu.İlk defa otomatik saat alacak biri olarak naçizane yaptığım değerlendirmelerle seçeneklerimi azalttım ve sonuca yaklaştım.Bu aşamada siz saat severlerin gerek teknik gerekse estetik açıdan yorumlarınıza ihtiyacım var.Daha sonra da bu aslanlar son sınavı bileğimde verecekler tabi :)

İlk önce FC nin Healey Serisi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Healey arabaları bana bir şey ifade etmiyor ama saatin tasarımını çok beğendim.Fİyatla ilgili de ilginç bir durum var . Bu saat yurtdışında 2000-2700$ arasına satılmakta ama aşağıdaki linkten de göreceğiniz gibi modasaat.com da 1940 TL (telefonla stok'u ve fiyatı onayladım). Aynı sitede bu saatin krono'suz modeli 2700 Tl.Sizce bir fırsat mıdır ?

FC-392HVG6B6
Resim
Resim

http://www.chrono24.com/en/frederiqueconstant/fc-392hvg6b6-healey-stainless-steel-chronograph-watch--id2699454.htm?urlSubpath=/frederiqueconstant/index.htm&manufacturerIds=99

http://www.modasaat.com/urun/frederique-constant-fc392hvg6b6-erkek-kol-saati_156339.aspx?CatId=1356#.UzxHivmSx1w

Resim HM32766783

Resim HM32606855

Resim H32606855

Resim 754-7628-40-61

Resim H37715535

Resim Hydroconquest

Resim Aquaracer

Bİr diğer sorum da Aquaracer ve Hydroconquest arasında 2000 TL civarı bir fiyat farkı var.Tag Heuer ile Longines arasında gerek prestij gerek kalite olarak bu kadar fark var mı ?

Yukarıdaki seçeneklerden anlayacağınız üzere bütçem 2000-3000 arası ama çok içime sinerse Aquaracer'a yürüyebilirim.Uygun fiyatlı Hamiltonlardan birini alırsam (bunlardan biri ya da bir başka dress watch) yanına bir de Seiko ya da Orient Diver alıp bütçeyi kullanabilirim.
Bunların dışında bana önerilerinize tabiki açığım.
Bu kadar araştırmamın sebebi saat tutusu konusunda kendimde ışık görüyorum :) güzel bir başlangıç olsun ,içime sinsin istiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum ,saatseverler ..
Saat güzel olsun, sık bakayım ki zaman geçmesin :) (Einstein'a Selamlar )
Kullanıcı avatarı
atakin

Re: Giriş Seviyesi Otomatik SEçimi

Mesaj gargamell » 02 Nis 2014, 21:17

ve aleyküm selam... ;)
The Time-Tested, Battle-Hardened.
Kullanıcı avatarı
gargamell

Mesaj Cct » 02 Nis 2014, 21:21

FC'ın kayışını çok beğendim :D fakat modasaat'in vermiş olduğu fiyat otomatik bir kronograf için çok çok çok ucuz. Bence bir tuhaflık var :roll:

Hamilton'ları ve Oris'i hiç incelemedim o yüzden bir şey diyemeyeceğim.

Tag Heuer ve Hydroconquest için bir şeyler diyebilirim :)

İkisini de kullandım ben. Şöyle ki önce mavi Hydroconquest aldım fakat saat bir türlü bileğimde rahat olmadı ve bir türlü sevemedim bu yüzden iade edip Aquaracer aldım hala da kullanıyorum. İkisini de kullanmış birisi olarak evet Aquaracer ile Hydroconquest arasında fark var diyebilirim ve her türlü Aquaracer derim :champ:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Chuck » 02 Nis 2014, 21:48

Öncelikle selam,
Seçim fc güzel bence ama fiyat almış olduğunuz yer sıkıntılı bir yer.

Ben daha önce bu firmaya, bu sene başında ve geçen sene kasım gibi, iki adet tissot saat siparişi verdim. N11 üzerinden saatcity adı altında satış yapıyorlar. İki siparişimi de yaklaşık 1 ay beklettikten sonra iptal ettiler bu arada ödediğim para onlarda kalmış oldu tabi. Ben isterse %90 indirimli olsun bir daha o siteden alışveriş yapmam çünkü göndermeyeceklerini biliyorum. Ayrıca perakende satışları da var galiba kumbara bilişim adı altında ümraniye tarafında. Benim tavsiyem farklı firmalara yönelin çok sorumsuz ve vurdum duymazlar. Bu firmayı forumda çok soran oluyor bende gördüğüm yerde yaşadıklarımı paylaşıyorum. Karar sizin tabi.
Kullanıcı avatarı
Chuck

Re: Giriş Seviyesi Otomatik Saat Seçimi

Mesaj atakin » 02 Nis 2014, 22:03

Merhaba Cct
Cct yazdı:FC'ın kayışını çok beğendim :D fakat modasaat'in vermiş olduğu fiyat otomatik bir kronograf için çok çok çok ucuz. Bence bir tuhaflık var :roll:

Saatin fiyatı ürkütücü derecede düşük :) Sana katılıyorum .Ama benim bu siteyi ve bu fiyatı keşfetmem Trendyolda bu saati 2500 TL ye gördükten sonra oldu.

Diverlar konusunda tavsiyeni aklıma yazdım.Tabiki koldaki rahatlığı da görüntüsü kadar önemli.Henüz bunları deneme fırsatım olmadı maalesef.

Selam Chuck,
Chuck yazdı:Öncelikle selam,
Seçim fc güzel bence ama fiyat almış olduğunuz yer sıkıntılı bir yer.

Site hakkında şikayetler var internette ,özellikle stoklarından bi haber olmaları konusunda.Ben arayıp sordum ama ne kadar güvenilir bilemem.Trendyolu baz aldığımızda 2500 Tl sizce nasıl .Ben trendyolu 3 senedir kullanıyorum bir yanlışını görmedim.(Reklam gibi anlaşılmasın tanımam etmem :)
Kullanıcı avatarı
atakin

Mesaj Chuck » 02 Nis 2014, 22:46

Saat modellerini bence saatçide kolunuza takıp oradan deneyin. Diver saatler biraz kalın ve ağır olur bilmem taşımak isteyecek misiniz dress watch'ların da kullanım alanı sınırlı vs vs. Markalar arasında bana kalırsa bayağı bir fark var.
Ben her zaman bir saat yerine iki saati tercih ederim.
Trendyol'u bende kullandım sıkıntı yaşamadım çok da bir bilgim yok ama.
Kullanıcı avatarı
Chuck

Mesaj atakin » 02 Nis 2014, 22:57

Chuck yazdı:
Ben her zaman bir saat yerine iki saati tercih ederim.

Ben işim gereği dress watch her zaman takamam,genelde sahada oluyorum.İki saat almayı düşünmüyor değilim zaten.

Bu arada ben bu FC 'yi sipariş verdim biraz önce kapıda ödeme seçeneği ile.Benden sonra da stok tükendi diyor.Gelirse veririm parasını, gelmezse modasaat.com maduru olmadan şansımı denemiş olurum.
Kullanıcı avatarı
atakin

Mesaj ermansire » 03 Nis 2014, 00:16

Bence direk 2. el bir üst klasmana bak.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Orhanate ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners