Orient Marka Saat Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient Marka Saat Bilgi

Mesaj gokhanda » 19 Şub 2014, 23:11

Merhaba yanlış hatırlamıyorsam bu saat babama 5 6 sene önce hediye olarak verildi , biraz kullandıktan sonra evde biyere kaldırmıştı . Bugün tesadüfe saati buldum ama arkadasında yazan kodları internete yazdığımda saatin modeli hakkında hiç bir bilgi bulamadım. bu saat nasıl bir saattir , orta kalitemidir yoksa düşük kalite sıradan bir saatmidir. değerli iş görür bişeyse ona göre özen gösterip kullanıcam . şuan durmuş vaziyette camındada biraz çizik var eğer değicekse bakımını yaptırım kullanmayı düşünüyorum yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
gokhanda

Re: Orient Marka Saat Bilgi

Mesaj Eterna » 20 Şub 2014, 14:36

Saat babanızın kullandığı ve şimdi sizin kullanmayı düşündüğünüz bir saat olduğundan değerlidir. Ama bu değer manevi bir değerdir.

Eğer siz maddi değeri yüksek bir saat takmak istiyorsanız sanırım aradığınız saat bu değil. Gösterdiğiniz saat 100 - 200 TL civarlarına bulunacak bir saat diye tahmin ediyorum. Değip değmeme konusuna karışamam. Sizin bileceğiniz bir iş.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Modern60 » 20 Şub 2014, 22:07

ORIENT QUARTZ serisi bir saat. Tepesi açık konumda belki de hala pilde şarj kalmışsa çalışır. Değer olarak o kadar çok yeni model var ki, hele bir de otomatik değil...ama saat saattir felsefesi güderseniz pili bitmişse değiştirip kullanabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Modern60 » 20 Şub 2014, 22:12

Pilli ve tepeden durdurmalı mekanik saatlerin tepesi açık konumdayken saatler durur. Tepe yerine kapatılınca çalışma başlar.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj gokhanda » 28 Şub 2014, 12:59

Modern60 yazdı:ORIENT QUARTZ serisi bir saat. Tepesi açık konumda belki de hala pilde şarj kalmışsa çalışır. Değer olarak o kadar çok yeni model var ki, hele bir de otomatik değil...ama saat saattir felsefesi güderseniz pili bitmişse değiştirip kullanabilirsiniz.

ilgin için teşekkür ederim , özel mesajda atmışsın takip edemedim. Orient marka saat satışı yapan bir firmaya mail attım onlarda cevap verdiler sağolsunlar , saatin tam kodu LUT04001B0 imiş , baya eski bi model olduğu için şuan çok az yerde satışı bulunuyormuş ama halen 360 lira civarı fiyatı oldugunu söylediler. bi saatçiye pilini değiştirdim ve kullanmaya başladım hayet memnunum :)
Kullanıcı avatarı
gokhanda

Mesaj Modern60 » 01 Mar 2014, 01:29

en güzel günlerle kyfini çıkarmanızı dilerim...
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners