Seiko 5 Kullan覺c覺lar覺na Saat Ayar覺 Hakk覺nda Soru?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko 5 Kullan覺c覺lar覺na Saat Ayar覺 Hakk覺nda Soru?

Mesaj Sinanist » 09 ub 2014, 21:57

Sevgili dostlar benimde en sonunda seiko 5'im oldu... imdilik bir sapma deeri g繹zlemleyemedim. Ola ki sapt覺 ben ne yapaca覺m sorusu akl覺ma tak覺ld覺 of offf...

Seiko otomatiin hangi model olursa olsun hack'i olmayan (san覺r覺m saniye durdurma) B羹y羹k ayarlardan bahsetmiyorum 3-5 dakikal覺k veya 1 dakikal覺k saat ayarlamalar覺nda dakikay覺 geri almak i癟in saati normal saat y繹n羹ne d繹nd羹r羹p, 12 saat sonra o ana getirip, tarihi batan m覺 ayarl覺yorsunuz?

Yoksa 1-2 dakika geriye 癟eviriyor musunuz?

Bu i 癟ok zor. 12 saati atlat, batan takvim ayarla, batan g羹n ayarla.....Herkes b繹yle mi yap覺yor? Forumun t羹m mekanik konular覺n覺 okudum.

3-5 dakikal覺k geriye ayarlamalar (20:00-02:00 harici) otomatik saatlere bir zarar verir mi?

Hani 1-2 saatlik ayarlamalardan bahsetmiyorum. Sadece zaman覺 tam tutturmak i癟in? 1-2 saatlik ayarlamalarda tabiki d羹ze 癟evireceiz.

Bu olay覺 ustalar en iyi yorumlarlar fakat sizin ayarlama tarzlar覺n覺z nedir? Bu konuyu ondan bu b繹l羹me a癟t覺m. Bir hatam varsa 繹ncelikle 繹z羹r dilerim.

Sayg覺lar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Sinanist

Kay覺t: 08 ub 2014, 21:46

Re: Seiko 5 Kullan覺c覺lar覺na Soru? (Saat Ayar覺 Hakk覺nda)

Mesaj serdarfb » 09 ub 2014, 22:15

Forumdaki 羹stadlar覺m覺z daha net bilgi verecektir muhakkak ama bana g繹re saati 癟ok s覺k olmad覺覺 s羹rece 1-2 dakika geriye almak bir s覺k覺nt覺 癟覺karmayacakt覺r. :thumbup:

Ger癟i bu konuyla ilgili benim forumda olmad覺覺m d繹nemlerde ge癟en, kar覺t g繹r羹lerin olabilecek en medeni ekilde payla覺ld覺覺 bir tart覺ma okumutum sanki ama u an bulamad覺m. :?
Kullan覺c覺 avatar覺
serdarfb

Ya: 53
Kay覺t: 17 Haz 2012, 18:26

Re: Seiko 5 Kullan覺c覺lar覺na Soru? (Saat Ayar覺 Hakk覺nda)

Mesaj Sinanist » 09 ub 2014, 22:24

Say覺n SerdarFB bende o konuyu okudum... Bulam覺yorum :( Mekanik b繹l羹m羹nde yok en az覺ndan..

Sevgili dostlar otomatik saatlerini ayarlarken 1-2 dakika i癟in bu zoraki ilemi mi yap覺yorlar...? (Hack 繹zellii olmayan saatlerde)

Yani ben ne yapaca覺m sorusu akl覺ma tak覺ld覺... Bir haftad覺r saat amad覺 ama elbet ayarlamak zorunda kalaca覺m. 襤nallah 羹stadlardan da net bir cevap gelir.

Sayg覺lar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Sinanist

Re: Seiko 5 Kullan覺c覺lar覺na Saat Ayar覺 Hakk覺nda Soru?

Mesaj bengisaat » 10 ub 2014, 10:28

1-2 saatlik geri almaktan sorun 癟覺kmaz .
Bahsettiiniz tart覺ma Modern60 ile benim aramda ge癟miti ve mesleki fikir al覺veriiydi .
Orada bahsedilen uzun s羹reli geri 癟evirmeler konusundayd覺 k覺sa s羹reli ve al覺kanl覺k haline getirmemek art覺yla g羹nl羹k takvim ayarlamalar覺 sorun 癟覺karmaz.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 63
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj Sinanist » 10 ub 2014, 20:54

Hocam emeinize sal覺k. Ayd覺nlatt覺n覺z. Max 3-5 dakika zaten.

Sayg覺lar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Sinanist

Mesaj Modern60 » 10 ub 2014, 23:50

Uzun s羹re hem de zemberek tam s覺k覺t覺r覺lm覺sa dili sistemi 羹zerindeki stresin y羹kseklii sebebiyle hasar g繹r羹r...ama bir iki dakika geri almak 癟ok s覺k tekrarlanmad覺k癟a sorun olmayabilir. Ya da saatin zembereinin boalmas覺na yak覺n ayarlanabilir..bu durumda stres 癟ok daha d羹羹k olduundan dililerin 羹zerindeki bask覺 癟ok k羹癟羹k deerlere d羹er sorun yaratmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
Modern60
Contributor

Kay覺t: 02 Mar 2010, 01:40

Mesaj Sinanist » 11 ub 2014, 20:05

Say覺n Modern60 sizde ayr覺ca ayd覺nlatt覺n覺z. Emeinize sal覺k. Anlad覺覺m zemberein 癟ok gergin olmamas覺. Tabiki k覺sa ilemlerde 3-5 dakikal覺k ayarlamalarda... Uzun ayarlamalar i癟in siz ve Cengiz Bey hemfikir. Yap覺lmamas覺 laz覺m.

Sayg覺lar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Sinanist

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 175 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners