Citizen Eco Drive Promaster H461 Radio Controlled Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Eco Drive Promaster H461 Radio Controlled Yorum

Mesaj gokhancpt » 06 Eki 2013, 15:31

Arkadaşlar merhaba ,forumda ve saat konusunda henüz yeniyim
2 gün önce İtalya'dan Citizen eco drive promaster H461 isimli saati aldım ,denizci olmamdan ötürü radio dalgasından saat ayarı yapması beni cezbetti. Denizciliği bilenler bilir gmdss cihazlarından civarında bulunduğun başkentin lmt saat ayarını almak bi gemi için önemlidir ,bu özelliği kolumda istedim fakat sonradan öğrendim ki bu saatin verici istasyonu sadece Almanya da imiş ve güneyde en fazla akdenizin kuzey bölgelerine receiver yapıyormuş .bu biraz moralimi bozdu fakat saatin şıklığı ve malzeme kalitesi olsun be dedirtti
Kullanım klavuzu ingilizce italyanca almanca ve ispanyolca ,ingilizcem yetersiz değil fakat türkçe klavuz fena olmazdı nerden ulaşabilirim ?
Bir diğer sorum evet otomatik bir saat değil fakat uzun yıllar günlük kullanımda ömrü olacağını sanıyorum yanlışmıyım ? Yani sizce Citizen nasıl bir markadır ? bu arada pazarlıkla 358 euro fiyatla aldım ,Tr fiyatını bilmiyorum bulamadım
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gokhancpt

Re: Citizen Eco Drive Promaster H461 Radio Controlled Yorum

Mesaj mferda » 06 Eki 2013, 22:51

Sn. gokhancpt, hoşgeldiniz :champ:
Saatinizi iyi günlerde kullanınız :champ:
Bu tür saatler hakkında bilgim olmadığından yorum yapamayacagım. Forumdan bu saatlerle ilgilenen arkadaşlar var,
bilgilendireceklerdir mutlaka...
Kullanıcı avatarı
mferda

Mesaj tachyon » 06 Eki 2013, 23:46

Öncelikle hayırlı olsun...
Bence saatin hem güneş enerjili hemde atomik olması oldukça cazip. Kadranı bu kadar kalabalık olmasaydı benim de tercih edeceğim bir model olabilirdi. Aşağıda ki resim de Atomik radyo sinyalinin kapsama alanını görebiliyoruz. Özellikle Batı Akdenizde seyahat ediyorsanız sorun olmayacaktır.

Resim
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj gokhancpt » 07 Eki 2013, 13:24

Sn.mferda hoşbulduk teşekkür ederim.
Sn.tchyon yorumlarınız için size de teşekkür ederim yanlız klavuzda ki harita bu kadar geniş değil ,sizin gösterdiğiniz harita receiver alanı ise eğer gördüğüm kadarıyla radio dalgası low frekansda olsa İstanbul'a kadar geliyor .Umarım böyledir fakat dediğim gibi kullanma klavuzundaki harita bu kadar geniş değil ,belkide nedeni saatin üretim tarihinde ki radio verici teknolojisi bu kadar gelişmiş değildi (iyimserlik) .ya da siz modeli karıştırıyorda olabilirsiniz .calibre H461 ,kullanım klavuzunda ki numara H46* şeklinde ..en kısa zamanda fotograflarıda göndermeye çalışacam İyimi yaptım bu saati alarak bilmiyorum ,bakalım
Kullanıcı avatarı
gokhancpt

Mesaj tachyon » 07 Eki 2013, 13:51

Frekans sağlayıcının kapsama alanının, saat modeliyle alakası olmadığı için model karışması gibi bir durum olamaz. Türkiye'de İstanbul ve İzmir'de çekim yaptığı söyleniyor. Dünya üzerinde 6 yerde var ikisi Japonya'da diğerleri Çin'de,Abd'de,İngiltere ve Almanya'da. Saati beğendiyseniz aslında sorun yok. Sırf bu özelliği için aldıysanız bence Gmt özelliği olan bir saat alsaydınız daha mantıklı olurdu.

Resim
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj dolunay » 23 Eki 2013, 13:20

gokhancpt yazdı:Sn.mferda hoşbulduk teşekkür ederim.
Sn.tchyon yorumlarınız için size de teşekkür ederim yanlız klavuzda ki harita bu kadar geniş değil ,sizin gösterdiğiniz harita receiver alanı ise eğer gördüğüm kadarıyla radio dalgası low frekansda olsa İstanbul'a kadar geliyor .Umarım böyledir fakat dediğim gibi kullanma klavuzundaki harita bu kadar geniş değil ,belkide nedeni saatin üretim tarihinde ki radio verici teknolojisi bu kadar gelişmiş değildi (iyimserlik) .ya da siz modeli karıştırıyorda olabilirsiniz .calibre H461 ,kullanım klavuzunda ki numara H46* şeklinde ..en kısa zamanda fotograflarıda göndermeye çalışacam İyimi yaptım bu saati alarak bilmiyorum ,bakalım

DCF77 olarak ifade edilen ve avrupanın bazı bölgelerine uzun-dalga zaman sinyali veren radyo istasyonu Almanya Mainflingen bölgesindedir. Bu istasyonun sinyallerinin etkin olarak ulaşabileceği alan kendi sitesinden alınmış aşağıdaki resimden görülebilir.

Resim

Türkiye, kuzey ege veya edirne bölgesinden bu sinyallerin alınmasının gerçek dışı veya "yanlış algılama" olma olasılığı yüksektir.

http://dcf77.webs.com/
Kullanıcı avatarı
dolunay

Mesaj dolunay » 28 Eki 2013, 12:43

ÖNEMLİ BİR DÜZELTME YAPMAK İSTİYORUM;

Yukarıdaki mesajımdan sonra iş yerinde radyo frekans ayarlı saati olduğunu bildiğim ve çok sevdiğim bir abimle öğle yemeğinde radyo frekansı ile saat ayarının yapılabilmesine yönelik olarak sohbet ettik. Kendisi ısrar ile İstanbul Kadıköy bölgesinde oturmasına rağmen haftada en az 1-2 kere gece saat 24:00'den sonra saat ayarının alındığını söyleyince ben de denemeye karar verdim.

Bulduğum radyo frekansı ile saat ayarı yapabilen 2 kol saati ve 1 masa saati ile 25 Ekim Cuma'dan bu yana İstanbul Anadolu yakasında deneme halindeyim. O günden bugüne kadar Citizen AT4010-50E kol saati 2 kere, Casio ProTrek PRG-110T-7V kol saati 1 kere radyo sinyalini yakalayıp ayar yaptığı halde Oregon Scientific RRM326P masa saati henüz radyo sinyalini yakalayıp otomatik ayar yapamadı. Radyo frekansı ile ayar gece 02:00-06:00 saatleri arasında gerçekleşiyor.
Kullanıcı avatarı
dolunay

Mesaj dolunay » 30 Eki 2013, 12:25

Oregon Scientific RRM326P masa saati nihayet dün gece radyo sinyalini yakalayıp saat ayarını yaptı. Ancak diğer iki kol saati 2 gündür radyo sinyalini yakalayamadı. Radyo sinyali çok zayıf geldiğinden ancak gece belli bir saatten sonra saatler bu radyo sinyallerini algılayabiliyor. Ayrıca, her saat aynı yerde ve aynı zamanda bu radyo sinyalini yakalayamıyor, saatine göre değişken oluyor.

Denildiği gibi, İstanbul Anadolu yakasında sahil bölgesinde her gün değil ama haftada 1-2 kere bu radyo sinyallerini düşük de olsa yakalama şansı mevcut olduğunu tecrübe ettim.
Kullanıcı avatarı
dolunay

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners