Çizik Saat Hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Çizik Saat Hakkında

Mesaj makine4 » 21 Mar 2013, 13:23

Arkadaşlar merhaba öncelikle ;

Ben yıllardır saat kullanırım ancak bu foruma üye olduktan sonra saat kullanmanın ne demek olduğunu yeni farkediyorum.

Siz değerli saat sever ustalarıma bir sorum olacaktı inşallah bana yardımcı olabilirsiniz.

Bende çelik bir saat var. Saatimin bilezik kısmının yan tarafı çizildi.Ben saatim de bulunan çiziği yok etmek istiyorum.

Bana önerebileceğiniz bir yada birkaç çözüm yolu var mıdır ?

Yardımcı olabilirseniz bana çok makbule geçer.

Teşekkür ederim.

Selam ve Dua ile...
Kullanıcı avatarı
makine4

Re: Çizik Saat Hakkında

Mesaj hwogk » 21 Mar 2013, 17:16

viewtopic.php?f=76&t=10755#axzz2O9tjJHQH Bir de saate uygun yeni bilezik almak çözüm olabilir.
Kullanıcı avatarı
hwogk

Mesaj makine4 » 21 Mar 2013, 18:20

Teşekkür ederim arkadaşım verdiğin cevap verdiğin için ancak benim aradığım şöyle bir şey ;

Benim kendimin ayarlayabileceği bir şey arıyorum mesela yine forum üzerinden bir mendilden bahsediliyordu amerikadan gelecek olan acaba işe yarar mı ?

Ve yahut bana tavsiye edebileceğiniz birisi varmıdır özellikle forum da olan ustalarımdan birisi olursa sevinirim
Kullanıcı avatarı
makine4

Mesaj hwogk » 22 Mar 2013, 06:34

viewtopic.php?f=76&t=7442#axzz2OBUKDC1F Bengisaat den Cengiz Usta nın ismi geçmiş.Benim şahsen tanıdığım bir usta yok malesef forumdan.Mendil kısmına gelirsek hiç duymadım olabilir ne kadar etkili olur bilemeyecem detaylı bilgi için araştırmak lazım yabancı forumlarda var ise böyle bir mendil.Büyük ihtimal oto çizik kalemi ile aynı prensipte bir üründür.

viewtopic.php?f=76&t=8693&hilit=dremel&start=15#axzz2OEi0Z1Gg Daha detaylı bilgiler içeriyor bu linkte yine.
Kullanıcı avatarı
hwogk

Mesaj Triton » 29 Kas 2013, 20:18

Eski konu ama cevapsız kalmasın.

Saat ucuz bir ürünse yeni bilezik edinin. Amatörce uğraşmak böyle hasarlanmaların daha da kötü duruma dönüşmesine yol açabilir ki genellikle öyle olur.

Pahalı markalarda servisler ciddi rakamlara bu işi verdiği gibi her marka için ciddi olarak polisaj işleri yapan ve saat/mücevher konusunda deneyimli olanlar tatmin edecek biçimde sorunu çözecektir.

Niteliksiz ekipman ve uydurma malzemelerle bu tür bakım ve yenileştirme ler yapılamaz yapılsa da sonucu tatmin edici değildir.
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Triton

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 151 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners