Seiko Premier Chrono Perpetual Özellikleri Hakkında Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Premier Chrono Perpetual Özellikleri Hakkında Bilgi

Mesaj samed7171 » 19 Mar 2013, 12:32

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim herkese iyi forumlar.. Arkadaşlar bana hediye saat geldi fakat ben hayatımda saat takmış biri olmadığım gibi hiçde anlamıyorum saatten. Saat hoşuma gitti takıyorum. Netten araştırma yaptım ama standart yazan özellikleri dışında pek birşeyde bulamadım. Ben saatim hakkında daha ayrıntılı bilgiler istiyorum mesela mekanızması nedir kaliteli mekanızmamıdır, pillimir yoksa başka bir teknolojimi vardır vs vs.. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saat : seiko premier chronograph perpetual

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
samed7171

Re: Seiko Premier Chrono Perpetual Saatimi Tanımak İstiyorum

Mesaj espinosa » 19 Mar 2013, 17:28

Saat pilli. Perpetual takvimli bu da yanılmıyorsam tarihi bir kere doğru ayarladıktan sonra 28 30 31 günlü ayları gözönünde bulundurarak yıllarca tarihi doğru gösteriyor. İyi günlerde kullanın güzel bir saat
Kullanıcı avatarı
espinosa

Mesaj samed7171 » 19 Mar 2013, 17:33

espinosa yazdı:Saat pilli. Perpetual takvimli bu da yanılmıyorsam tarihi bir kere doğru ayarladıktan sonra 28 30 31 günlü ayları gözönünde bulundurarak yıllarca tarihi doğru gösteriyor. İyi günlerde kullanın güzel bir saat

Teşekkür ederim. Peki bu saate biraz spor bir görüntü katabilirmiyim farklı bir kordon alarak. Birde mekanizması kalitelimidir bunun?
Kullanıcı avatarı
samed7171

Mesaj SeRxx » 19 Mar 2013, 18:40

Foruma hoş geldiniz, yeni saatiniz hayırlı olsun.

Saatiniz Quartz(pilli) 7T86 mekanizmaya sahip. Bu mekanizma, *Perpetual Calendar ve Chronograph gibi özelliklere sahip olup, fiyatına göre çok yukarılarda bir kalite ve performans sunmaktadır. :thumbup:

* Arama kutucuğuna Perpetual Calendar veya Chronograph yazarsanız birçok detaylı açıklama bulacaksınız :thumbup:

Saatinizin Türkçe kullanım klavuzu :arrow: http://caliber.seikowatches.com/opGuides/7T86_TRK.pdf
Saatinizin daha önce forumda yapılmış incelemesi :arrow: viewtopic.php?f=13&t=11253#axzz2O05UFVci

Bunlar saatinizi tanımanız için yeterli sayılır :thumbup:
Keyifli forumlar :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj samed7171 » 19 Mar 2013, 18:44

SeRxx yazdı:Foruma hoş geldiniz, yeni saatiniz hayırlı olsun, çok iyi bir hediye olmuş :thumbup:

Saatinizin Türkçe kullanım klavuzu :arrow: http://caliber.seikowatches.com/opGuides/7T86_TRK.pdf
Saatinizin daha önce forumda yapılmış incelemesi :arrow: viewtopic.php?f=13&t=11253#axzz2O05UFVci

Bunlar saatinizi tanımanız için yeterli sayılır :thumbup:
Keyifli forumlar :champ:

Teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun. Sevmeye başladım bu mereti :) bu arada tam aradığım şeyi bulmuşsunuz birkaç yerde buldum ama ingilizceydi çok sağolun..
Kullanıcı avatarı
samed7171

Mesaj SeRxx » 19 Mar 2013, 18:47

Rica ederim, bu arada yukarıdaki yazıma birkaç ek yaptım :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Re: Seiko Premier Chrono Perpetual Özellikleri Hakkında Bilg

Mesaj tiktak98 » 19 Mar 2013, 23:45

bi ara bende bu saati almayi dusunmustum , bence guzel bi saat , iyi gunlerde kullan :thumbup:

mumkunse bikac detayli resim cekip koyabilirmisin acaba , ozellikle deri kordonun rengini net gormek isterim mumkunse..bakarsin tekrar gundemime alabilirim bu saati ;)
Kullanıcı avatarı
tiktak98

Re: Seiko Premier Chrono Perpetual Özellikleri Hakkında Bilg

Mesaj samed7171 » 20 Mar 2013, 00:03

tiktak98 yazdı:bi ara bende bu saati almayi dusunmustum , bence guzel bi saat , iyi gunlerde kullan :thumbup:

mumkunse bikac detayli resim cekip koyabilirmisin acaba , ozellikle deri kordonun rengini net gormek isterim mumkunse..bakarsin tekrar gundemime alabilirim bu saati ;)

tabiki koyarım hatta şu an çekiyorum resimleri. Saatin gerçekten bir havası var :) çok şık duruyor. İlk saatim bu benim mekanizma felan pek anlamam ama bazen sırf o çubuklar dönsün diye tarihe felan bakıyorum kronometreye alıyorum saati :) fotoğraflar birazdan geliyor..
Kullanıcı avatarı
samed7171

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 101 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners