10.000 TL Bütçeli Dress Watch Tavsiyesi / Zenith Omega JLC

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 10.000 TL Bütçeli Dress Watch Tavsiyesi / Zenith Omega J

Mesaj Cihan » 03 Oca 2013, 10:56

Damada alsınlar Zenith'i Damat Bey'de satsın üstüne para koyup Patek Philippe alsın :twisted:
Kalem&Saat!
Kullanıcı avatarı
Cihan

Mesaj Archimed » 03 Oca 2013, 14:12

Damadı tanıyorum, ama asıl desteği gelinin ve annesinin isteği üzerine yapıyorum. Damat gördüğüm kadarıyla metal bilezikli bir Seiko Kronograf kullanıyor. Saatlere olan ilgisini bilmiyorum, ama yeni alınacak saati çok seveceğine eminim. Kısmetse yarın öğleden sonra veya akşam üzeri gelinin babasıyla saat bakmaya gideceğiz. Son durumu yazacağım :thumbup:

Bu arada Metin06'nın da dediği gibi camilerdeki bağış talepleri bazen bıktırıcı olabiliyor. Düzenli camiye gitmem, ama caminin yolunu ve namaz kılmayı bilirim. Hutbelerdeki bağışlar bazen adını duymadığımız, Asya ve Afrika'daki yerlerdeki müslümanlar veya camilerin/dini kursların bitmeyen borçları için isteniyor. Gelinin babası da zamanında iş yerine çok yakın olan cami yaptırılırken büyük miktarda bağışta bulunmuş, neredeyse cami cemaatinin % 50'sinden fazlasının da iş yerlerinin mülk sahibi. Hal böyle olunca abiyi ağababa belleyip para iteyip bıktırınca abi de camiden yolunu kesti. Yani eşeğin şeyine su kaçırma durumu olmuş :)

Açıkçası kendi ülkemde zor koşullarda yaşayan insanlar dururken; islami rejim ile yönetilen, doğal kaynak gelirini ülkenin sultanının cebine indirdiği, ülkedeki aç, eğitimsiz, sağlıksız, hijyenden uzak insanların da kendi hayat koşullarını sorgulamadıkları, geçimlerini temin etmek için terör, gemi korsanlığı, kız çocuklarına fuhuş yaptırma ve uyuşturucu işine girdikleri yere para göndermek mantıksız geliyor.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj asymptote » 03 Oca 2013, 18:05

2 hafa önce müftülükten emir gelmiş, bizim mahallenin camisinde Suriye için para toplanıyordu. Trajikomik bir durum. Birleşmiş Milletler ne halt yemeye var? Dünyanın enayisi biz miyiz? Türkiye'nin enayisi de cami cemaati mi? Neyse konu konuyu açıyor, biz esas meseleye dönelim. Biraz orta yaş üzeri bir saat ama damat bey de 30'u aşmış belirttiğiniz üzere, o halde vmetinin önerdiği JLC kalıcı, kült bir tasarım olarak gelecek için de güzel bir yatırım olur anı olarak. Siz kayınpederi JLC ye ikna edin, o olmazsa Zenith olsun.. (sanki damat benim.. :D)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj vmetin » 03 Oca 2013, 18:07

Ben kendim de JLC istiyorum ya, sanki bana alınıyor çok seviniyorum.
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj Archimed » 05 Oca 2013, 18:35

Nihayet dün akşam üzeri nakit 9.000 TL'ye Zenith Captain Central Second aldık, ben çok beğendim. Umarım damat bu güzelliğin kıymetini bilir. Şansıma nette bulduğum ve beğendiğim modelin aynısını aldık http://www.zenith-watches.com/en/#/coll ... w/4/15/112
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Frax » 05 Oca 2013, 19:32

Hayırlı olsun, kutu açılışı için damadı piste davet ediyoruz :D
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj herofb » 05 Oca 2013, 23:38

Muhteşem bir seçim olmuş , Süleyman Demirel'in deyimiyle evlilik Zenith saat gibi tıkır tıkır gitsin :champ:
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj vmetin » 06 Oca 2013, 11:13

Hayırlı olsun, güzel saat.
Kullanıcı avatarı
vmetin

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 96 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners