Çelik Kasalı Gün - Tarih Göstergeli Pilli Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Çelik Kasalı Gün - Tarih Göstergeli Pilli Saat Önerisi

Mesaj dolunay » 08 Kas 2012, 13:10

Herkese Tekrar Merhaba,

Forumdaki değerli arkadaşların tavsiyesi ile biri Longines ve diğeri Tag olmak üzere iki OTOMATİK saatimi aldım ve keyifle kullanıyorum.

Ancak forumdaki bazı arkadaşlar gibi saat meraklısı biri olduğum için şimdi de bir veya iki adet (biri günlük kullanım diğeri ise özel günlerde veya takım elbise ile kullanılmak üzere gibi) QUARTZ saat almak niyetindeyim.

QUARTZ MEKANİZMASI olarak kaliteli ve hassas saat önerilerinizi MARKA ve MODEL bazında belirtmenizi rica ediyorum. Varsa fotolarını koyabilirseniz süper olur. Öncelikle yurtiçinde bulabileceğim modeller olmasını tercih ediyorum, çok cazip ve alternatifsiz bir model ise yurtdışından getirtmeyi düşünebilirim.

Biri günlük kullanım ve diğeri özel günlerde olacağı için iki farklı saat olabilir. Yani biri SPOR diğeri ELEGANCE gibi... Fiyat olarak; günlük kullanım için olana en fazla 500 TL veya yakın civarı, özel günler için olana ise en fazla 3,000 TL veya yakın civarı bir para harcamayı düşünüyorum.

Saatlerin her ikisinin de;

- 3 kollu yani kronometreli OLMAYAN modellerden olmasını,
- (tercihen) rakkamsal olarak gün ve yazı ile haftanın hangi gününde olduğunu göstermesini (tarih ile ilgili iki bilgi),
- camının kolay çizilmeyen kaliteli bir cam olmasını,
- altın kaplama veya altın işleme OLMAMASINI, hatta üzerinde altın rengi bir aksesuar veya desen olmamasını,
- bileziklerin metal olmasını,
- (tercihen) ayların kaç gün çektiğini bilip ay geçtiğinde gün değişimini elle yapmaya gerek bırakmamasını,
- (tercihen) hafiflik açısından titanyum malzemeden yapılmış kasa ve bileziğe sahip olmasını,
- (tercihen / belki birinin) pilinin uzun süre dayanan mekanizmalara (örneğin citizen eco-drive gibi) sahip modellerden olmasını,
- kadranın siyah OLMAMASINI (siyah kadranlı çok saatim oldu, artık sıkıldım farklı bir renk olsun istiyorum), tercihen kadranın mavi veya başka renkler olmasını

istiyorum.

Daha önce belirttiğim gibi Lütfen OTOMATİK SAAT ÖNERMEYİNİZ. Şu an yeteri kadar otomatik saatim var.

Öneri ve yorumlarınız için şimdiden TEŞEKKÜR EDERİM.
Kullanıcı avatarı
dolunay

Re: Kaliteli erkek QUARTZ kol saati önerileri?

Mesaj Baran » 08 Kas 2012, 13:12

Quartz birtek TAGHeuer F1 takarım ki cok guzel bir saatimde vardı sırf otomatik şımarıklığımdan sattım.2. ellerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Çelik Kasalı Gün - Tarih Göstergeli Pilli Saat Önerisi

Mesaj Ozgur » 08 Kas 2012, 13:54

Bence Victorinox modellerinde sizi memnun edecek bir model cikabilir.

Resim

Ben XLS GMT kullanmistim ve cok memnun kaldim, Baranin soyledigi gibi F1 de bence basarili bir quartz saattir.
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj dolunay » 08 Kas 2012, 21:28

Günlik kullanım için spor bir Victorinox fena olmaz. Ancak taklitleri olduğu söyleniyor, buna ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
dolunay

Mesaj drk » 08 Kas 2012, 22:02

Bazı kriterlerinize uymuyor ancak iki saat yerine şöyle bir saate ne dersiniz? Omega 2221.80.00
Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj dolunay » 09 Kas 2012, 00:24

@Drk, Omega SeaMaster çok güzel bir saat. Dive tipi saat tasarımını çok seviyorum. Ve mevcut saatlerimin yarısından fazlası Dive tarzında. Ama farklı bir tarz arayışındayım, yine de ilgi alanımda, belki çeşit oluşturmaya çalışsamda tasarımı beğendiğim için yine Dive tarzı bir saat almak durumunda kalabilirim.
Kullanıcı avatarı
dolunay

Mesaj username » 09 Kas 2012, 00:57

Quartz saatin pahalısının "elegance" olmayan atomic falan bişi olması lazım :P

Bence abim şöyle güzel bi skagen al, ince hafif, quartz olmasının bi esprisi var. Fiyatı da uygun.

Resim
Kullanıcı avatarı
username

Mesaj Ozgur » 09 Kas 2012, 12:47

dolunay yazdı:Günlik kullanım için spor bir Victorinox fena olmaz. Ancak taklitleri olduğu söyleniyor, buna ne dersiniz?

Hangi saatin yok derim :lol:
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners