Armani AR5868 ve Satış Sitesi Güvenirliği Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Armani AR5868 ve Satış Sitesi Güvenirliği Bilgi

Mesaj yvzdrk » 06 Eki 2012, 12:16

herkese merhaba arkadaşlar şimdi ben emporio armaninin ar5868 kodlu ürününü beğendim ve almak istiyorum.Lakin her siteye güven olmuyor.Elbet güvenilir birkaç site var ama onlarda da aradığım bu saat mevcut değil.saatcity com diye bir site var ve eğer sizlerde önerirseniz saati oradan almayı düşünüyorum.Bu site orjinal saat konusunda güvenilir mi?
Eğer bildiğiniz başka orjinal saat satan ve şuanki fiyatı yani 660 liradan daha ucuz biryer biliyorsanız lütfen benimle paylaşın.Şimdi neden buraya yazıyorum çünkü buradaki kişilerin çoğu saatle ilgili ve hangi saat nereden alınır kim orjinal ürün kim sahte ürün satıyor bildikleri için buraya yazma gereği duydum.Ayrıca ar5868 modeli hakkındaki görüşleriniz nelerdir merak ediyorum.Ar 5868 i seçmemdeki amaç metal ve siyah kordon olması başı çekiyor.Eğer o fiyatlarda önerebileceğiniz metal siyah kordon bir saat varsa ve ülkemizde de satışı mevcutsa (bu arada konya'da yaşıyorum) lütfen yazın.Şimdiden teşekkürler okuma sabrını göstermiş ve cevap verme zahmetinde bulunduğunuz için .İyi günler : )

Bu arada saat böyle birşey[
Resim
Kullanıcı avatarı
yvzdrk

Re: Armani AR5868 ve Satış Sitesi Güvenirliği Bilgi

Mesaj zandar » 06 Eki 2012, 13:08

Bence o fiyata çok daha iyi bir saat alınabilir. Ama saat hakkında fikir sormamışsınız, sanırım almayı kafaya koydunuz. Öyle ise önce mağazalarda saati görün, deneyin mutlaka. Sadece internetten resimlere bakarak saat almamanızı tavsiye ederim. Benim de çok beğendiğim saati gidip kolumda deneyince hayal kırıklığına uğradığım çok olmuştur. Sonra almaya karar verirseniz mağazadan alın bence. Pazarlık payı olur mutlaka, 750 tl gibi alabilirsiniz mağazadan tahminimce. Mutlaka fiyat hakkında daha detaylı bilgi verecek arkadaşlar vardır.
zandar

Mesaj mmmmc » 06 Eki 2012, 13:52

Eski zamanlardan kalma iki adet (bir quartz bir otomatik) Armani saatim var. Resimdeki saat görsel olarak güzel bir saat bence. Armani saatlerin, "fashion" saatler arasında nispeten kaliteli saatler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak forumda katkı veren bir çok arkadaşımız gibi ben de uzun süredir tasarımcı saatlerinden ziyade işçilik, mekanizma gibi konulara önem veren saat markalarına meraklı olduğumuz için bu tip saatlere pek ilgi yok.

Sonuçta herkesin her konuda belilirli bir ilgi derecesi olduğunu düşünüyorum. Sizin saat seçiminizde estetik, toplumsal marka bilinilirliği gibi konular önemli ve yeterli ise bence bu saat oldukça güzel. Estetik olarak da gerçekten güzel olduğunu söyleyebilirim.

Ama eğer siz de saat konusundaki ilginizi geliştirmeye başlıyor ise tavsiyem forumda biraz vakit geçirmeniz. Saat mekanizmaları ve incelemelerini bir süre okuduktan sonra ciddi bir bilginiz ve mukabil fikriniz oluşacaktır sanıyorum.

Son olarak zandar'ın iletmiş olduğu mağazadan alma fikrine de katılıyorum. Pazarlık payınız daha geniş olacaktır.
Kullanıcı avatarı
mmmmc

Mesaj yvzdrk » 06 Eki 2012, 17:52

zandar yazdı:Bence o fiyata çok daha iyi bir saat alınabilir. Ama saat hakkında fikir sormamışsınız, sanırım almayı kafaya koydunuz. Öyle ise önce mağazalarda saati görün, deneyin mutlaka. Sadece internetten resimlere bakarak saat almamanızı tavsiye ederim. Benim de çok beğendiğim saati gidip kolumda deneyince hayal kırıklığına uğradığım çok olmuştur. Sonra almaya karar verirseniz mağazadan alın bence. Pazarlık payı olur mutlaka, 750 tl gibi alabilirsiniz mağazadan tahminimce. Mutlaka fiyat hakkında daha detaylı bilgi verecek arkadaşlar vardır.

Öncelikle zahmet edip yazmış olduğunuz yanıt için çok teşekkür ederim.Saat hakkındaki fikrinizi öğrenmeyi çok isterim ..Konya'da yaşadığım ve şuanda şehir dışına çıkacak durumum olmadığı için ve buradaki mağazalarda da bu saat bulunmadığı için mağazada görme şansım malesef yok.Ama kolda nasıl görünür o konuda haklısınız.Bahsi geçen sitede 660 liraya düşmüş indirim dolayısıyla.O site hakkındaki görüşleriniz nedir acaba ? Ve son olarak ta daha iyi bir saat alınabilir konusunda siyah ve metal kordon bazında daha iyi önerileriniz varmıdır ? Varsa okumak isterim.. : )
Kullanıcı avatarı
yvzdrk

Mesaj yvzdrk » 06 Eki 2012, 17:58

mmmmc yazdı:Eski zamanlardan kalma iki adet (bir quartz bir otomatik) Armani saatim var. Resimdeki saat görsel olarak güzel bir saat bence. Armani saatlerin, "fashion" saatler arasında nispeten kaliteli saatler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak forumda katkı veren bir çok arkadaşımız gibi ben de uzun süredir tasarımcı saatlerinden ziyade işçilik, mekanizma gibi konulara önem veren saat markalarına meraklı olduğumuz için bu tip saatlere pek ilgi yok.

Sonuçta herkesin her konuda belilirli bir ilgi derecesi olduğunu düşünüyorum. Sizin saat seçiminizde estetik, toplumsal marka bilinilirliği gibi konular önemli ve yeterli ise bence bu saat oldukça güzel. Estetik olarak da gerçekten güzel olduğunu söyleyebilirim.

Ama eğer siz de saat konusundaki ilginizi geliştirmeye başlıyor ise tavsiyem forumda biraz vakit geçirmeniz. Saat mekanizmaları ve incelemelerini bir süre okuduktan sonra ciddi bir bilginiz ve mukabil fikriniz oluşacaktır sanıyorum.

Son olarak zandar'ın iletmiş olduğu mağazadan alma fikrine de katılıyorum. Pazarlık payınız daha geniş olacaktır.

Hocam öncelikle ilginiz ve yazınız için teşekkür ederim.Benim açıkçası saat işçiliği ve mekanizmaları konusunda hiçbir bilgim yok.Ben sadece internet ortamında birkaç saat sitesine (yerli/yabancı) girerek siyah metal kordonu bulunan uygun bir saat konusunda arama yaptım.Citizenin CA0295-58E modeli çok hoşuma gitmişti ama Türkiye'de satışını bulamadım.En son bir casio siyah metal kordon saat gördüm sonra bu armaniyi gördüğümde bunda karar kıldım.Açıkçası alternatif öneriniz var ise merakla bekliyorum.Marka olsun olmasın hoşuma gittiği için alabilirim.Hani öyle şu olsun bu olsun demem.Site hakkında ne dersiniz onu merak ediyorum.Birde saat işçiliği ve mekanizmaları hakkında siyah metal kordonu bulunan bu armaniye alternatif olarak önerebileceğiniz bir saat varsa lütfen yazın : ) teşekkürler iyi günler..
Kullanıcı avatarı
yvzdrk

Mesaj zandar » 06 Eki 2012, 21:21

Aklımda hazır bir model yok ama o fiyatlarda Seiko, Orient, Casio gibi markaların çok sayıda modeli var. Bunlar moda değil saat markaları ve bence hepsinin kalitesi Armani'den daha iyidir.
zandar

Mesaj mmmmc » 06 Eki 2012, 21:59

Rica ederim öncelikle.

Belirttiğiniz internet satış sitesi ile ilgili fikrim yok. Saatlerimi internetten satın almadığım için bir öneride de bulunamıyorum malesef.

Saat önerisine gelince, yine zandar'ın belirttiği markalara bakmanızı öneririm. Onlar arasından benim favorim Seiko olurdu. Spesifik, sizin istediğiniz özelliklerde bir model olarak da gözüme çarpan bir model var; SEIKO5 SNZH67J. Forumda Seiko konusunda çok bilgili insanlar var, onlar da güzel saatler önereceklerdir eminim.
Kullanıcı avatarı
mmmmc

Mesaj yvzdrk » 07 Eki 2012, 01:34

mmmmc yazdı:Rica ederim öncelikle.

Belirttiğiniz internet satış sitesi ile ilgili fikrim yok. Saatlerimi internetten satın almadığım için bir öneride de bulunamıyorum malesef.

Saat önerisine gelince, yine zandar'ın belirttiği markalara bakmanızı öneririm. Onlar arasından benim favorim Seiko olurdu. Spesifik, sizin istediğiniz özelliklerde bir model olarak da gözüme çarpan bir model var; SEIKO5 SNZH67J. Forumda Seiko konusunda çok bilgili insanlar var, onlar da güzel saatler önereceklerdir eminim.

önerdiğiniz saati çok beğendim ama işte internetten alabileceğim güvenilir bir site gerekiyor.84 kişinin konuyu gezmiş olabileceğinden mütevellit sadece 2 kişinin yardımcı olması beni üzdü.Yinede çok teşekkür ederim saat harbiden çok hoşmuş
Kullanıcı avatarı
yvzdrk

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners