S覺f覺r Ara癟lar覺m覺z覺 襤nceleyin

Lotus Marka Yorumlar覺n覺z

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Lotus Marka Yorumlar覺n覺z

Mesaj borademirci » 04 Ara 2018, 23:24

Ufkynl yazd覺:Benim size tavsiyem seiko orient vb saat markalar覺 ile ayn覺 anda bu saatleri yanyana koyup yak覺ndan bi incelemeniz. Aradaki kalite detay fark覺n覺 g繹r羹nce zaten bu sorduunuz markalara neden 癟繹p dendiini anlayacaksiniz.

Seiko Prospex, Casio EQB ve Casio G-Shock sahibiyim. Hi癟birine kalitesiz veya k繹t羹 diyemem tabi ki. Fakat bana g繹r羹n羹 a癟覺s覺ndan biraz ciddi ve s覺k覺c覺 geliyorlar. Muhtemelen forumun yar覺s覺ndan fazlas覺n覺n 癟繹p diyecei Armani Ceramica ar1451 ve Tommy Hilfiger 1791114 modellerini ve bunlar gibi modeller de kullan覺yorum ve a癟覺kcas覺 Seiko, Casio,Oriente g繹re 癟ok daha g羹zel g繹r羹nen ve giyimime daha uygun olduunu d羹羹nd羹羹m saatler gibi geliyorlar. A癟t覺覺m iki bal覺覺n sebebine gelirsek, saatten hi癟 anlamayan hi癟 takmam覺 birisi deilim sadece ara s覺ra sadece saat bakmaya 癟覺k覺yorum ve ilk defa g繹rd羹羹m markalar覺n 癟ok g羹zel g繹r羹n羹l羹 ve fonksiyonlu saatlerine denk geliyorum. Her sat覺c覺 羹r羹n羹n 繹yle iyi b繹yle iyi eklinde 繹ver bu nedenden dolay覺 foruma kaydoldum ki bilgi sahibi olan bir arkada varsa bana y繹n versin. Ama forumdaki tutuma bakt覺覺m zaman t覺pk覺 sat覺c覺n覺n 羹r羹n羹 繹vd羹羹 gibi burada da sadece k繹t羹leniyor. Neden 癟繹p nas覺l 癟繹p eklinde hi癟bir a癟覺klama yok yaz覺lan tek yorum "P". A癟覺k癟as覺 Lotus markas覺na biraz daha bakt覺ktan sonra Festina grubuna ait bir marka olduunu ve kalite olarak da "inde 5 tl ye 羹retilen" veya direkt sizin dilinizde "繹p" bir marka olmad覺覺n覺 d羹羹nmeye balad覺m. Tabii ki bir rolex bir patek philippe deil bunun zaten bilincindeyim.
Kullan覺c覺 avatar覺
borademirci

Kay覺t: 02 Ara 2018, 21:24

Mesaj manil » 04 Ara 2018, 23:25

Bora bey,

Bu tarz saatler genel olarak uzakdoguda 羹retilen saatlerdir ve horolojik anlamda bir ey ifade etmezler. reticileri de ayn覺 anda 10-15 farkl覺 markada kulland覺klar覺 mekanizmalar覺 kullan覺r.

Aa覺daki logoda bu markan覺n apart覺ld覺覺 lorus'un kendi logosu. Sat覺覺 salama ad覺na albenisi y羹ksek kadran ve kay覺a itimat etmeyin. Kullan覺m amac覺na g繹re al覺nabilir de, 癟ok m羹dahaleci olmamak laz覺m, ama bu saati muhtemelen 1 y覺l sonra kullanamayaca覺n覺z覺 bilin. Pili akar, indisi tutan yap覺kan覺 s覺cakta erir, d羹er; kay覺覺 kopar, cam覺 癟atlar, buu yapar... reticisi i癟in kalite kontrol ya da long lasting durability kriter olmad覺覺ndan bu t羹r saatlere g羹venirseniz yolda kal覺rs覺n覺z b羹y羹k ihtimalle. S覺k覺 pazarl覺k yap覺n, 150'ye inmeniz de m羹mk羹n. Resim

Sent from my E6633 using Tapatalk
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj Ufkynl » 05 Ara 2018, 00:15

borademirci yazd覺:Merhabalar, Lotus markas覺 hakk覺nda d羹羹nceleriniz nedir 繹nerir misiniz ? Lotus marka bir saat edinmeyi d羹羹n羹yorum. Maalesef saatin kodunu almay覺 unuttum fakat fotoraf覺n覺 癟ekmitim aa覺ya y羹kl羹yorum. Fiyat覺 1000Tl civar覺ndan 290Tl ye d羹m羹 bu biraz akl覺m覺 kar覺t覺rd覺. Fiyat覺 繹nce iirilip sonra indirilen kalitesiz bir 羹r羹n m羹d羹r acaba?

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi

Bora bey hereyden 繹nce beendiyseniz al覺n tabiki. Ona kimse biey diyemaz. Ama fikir soruyosaniz duyacaklariniza da haz覺r olman覺z gerekmez mi? Markay覺 lotus 繹zelinde kimse tan覺m覺yordur zaten. Lakin fotoraf覺 yaklat覺r覺p bakt覺覺mda ben kalitesiz malzeme hissettim. Makinesi de 200 tl ye 0 sat覺ld覺覺na g繹re ucuz bir makina. Ne diyelim imdi size? Al覺n g繹n羹l rahatl覺覺yla miras kal覺r torunlar mi diyelim?
Olumsuz eletirileri ahsi alg覺lamamakta fayda var.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj borademirci » 05 Ara 2018, 00:18

Ufkynl yazd覺:
borademirci yazd覺:Merhabalar, Lotus markas覺 hakk覺nda d羹羹nceleriniz nedir 繹nerir misiniz ? Lotus marka bir saat edinmeyi d羹羹n羹yorum. Maalesef saatin kodunu almay覺 unuttum fakat fotoraf覺n覺 癟ekmitim aa覺ya y羹kl羹yorum. Fiyat覺 1000Tl civar覺ndan 290Tl ye d羹m羹 bu biraz akl覺m覺 kar覺t覺rd覺. Fiyat覺 繹nce iirilip sonra indirilen kalitesiz bir 羹r羹n m羹d羹r acaba?

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi

Bora bey hereyden 繹nce beendiyseniz al覺n tabiki. Ona kimse biey diyemaz. Ama fikir soruyosaniz duyacaklariniza da haz覺r olman覺z gerekmez mi? Markay覺 lotus 繹zelinde kimse tan覺m覺yordur zaten. Lakin fotoraf覺 yaklat覺r覺p bakt覺覺mda ben kalitesiz malzeme hissettim. Makinesi de 200 tl ye 0 sat覺ld覺覺na g繹re ucuz bir makina. Ne diyelim imdi size? Al覺n g繹n羹l rahatl覺覺yla miras kal覺r torunlar mi diyelim?
Olumsuz eletirileri ahsi alg覺lamamakta fayda var.

Bak覺n marka zaten babama ait deil zaten olumludan ziyade olumsuz eletiriler dorultusunda hareket edeceim, fakat yorum olarak yap覺lan bu 癟繹p bu 5 lira yaz覺lar覺 benim i癟in fikir oluturmuyor ne yaz覺k ki. Foruma yazma amac覺m da markay覺 kendimin de tan覺m覺yor oluum. Saatin internetteki (amazon, ebay) fiyatlar覺 200-300 dolar aras覺nda deiiyor fakat maazada sadece 1 adet kalm覺t覺 ve onda da 1000 civarlar覺ndan 290 a indiini g繹rd羹m. Akl覺ma tak覺lan olay da zaten bu olduu i癟in sorma gerei duydum. Benim gibi marka hakk覺nda hi癟bir bilgiye sahip olmay覺p sadece belirttiim fiyat 羹zerinden markaya P dedikleri zaman da benim i癟in hi癟bir bilgi nitelii ta覺m覺yor.
Kullan覺c覺 avatar覺
borademirci

Kay覺t: 02 Ara 2018, 21:24

Mesaj CptOz » 05 Ara 2018, 00:26

Sn Borademirci genelde bu forumda yakla覺k 2000 TL ye kadar otomatik bak覺yorsan覺z Seiko, Orient, Vostok, Citizen gibi marka tavsiyelerini g繹receksiniz. Beni yanl覺 anlamay覺n; forumda biraz gezinerek bu konularda veya b羹t癟elere uygun hangi saatlerin tavsiye edildiini anlars覺n覺z. Dier markalar veya moda markalar覺 genelde saat merakl覺lar覺 taraf覺ndan tercih edilmez. Tabii ki kuvars, dijital veya solar gibi saatler bakarsan覺z tavsiyeler deiir ki onlarda bile saat markas覺 olanlar veya deecek olan modeller tavsiye edilir. 100 lerce marka aras覺ndan herkes bireyler beenebilir ama ger癟ek saat midir o ayr覺. Eer begendiyseniz veya b羹t癟eniz uygunsa arat覺rmaya bile gerek yok belki. Burada saat merakl覺s覺 kime sorarsan覺z sorduunuz markalar覺 saat yerine koymaz ve 癟繹p der. Evet konu kalabal覺覺 da oluyor her merak ettiimiz piyasa mal覺 icin bal覺k a癟arsak ama tabii ki serbest.
Tavsiyem ciddiye al覺r misiniz bilmem ama 繹nce b羹t癟enize g繹re, otomatik veya kuvars m覺 ve nas覺l bir tarz saat bakacaks覺n覺z ona g繹re arat覺r覺n derim. Bana ve burdaki bir 癟ok merakl覺ya g繹re Armani de, Michael Kors da, Pierre Cardin veya pantolon g繹mlek saatleri saat deildir. (Tabii istisnalar olabilir)
G繹r羹nt羹s羹 g羹zel ama i癟i bo mallara aldanmay覺n derim...
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj Maradona » 05 Ara 2018, 00:35

Siz size verilen cevaplar覺 da, bunlar覺n a癟覺klamalar覺n覺 da kabul etmeye niyetli deilsiniz ki... Bir saat forumunda, saat g繹r羹n羹ml羹 ama saat olmayan 癟繹plere olumlu yakla覺lmas覺n覺 da beklemeyin l羹tfen... S繹z konusu markalar hakk覺nda forumda bilgi bulamaman覺z覺n sebebi de bu zaten... Saat deiller... Nokta...

Sorunuzun cevab覺n覺 bir saat forumunda deil de bir aksesuar/moda forumunda alabilirsiniz ancak... Sorular覺m覺z覺, uygun cevap alabileceimiz mecralarda sormal覺y覺z bence... 襤nstagram 羹zerinde paylaarak g繹rsel beeni anketi de yapabilirsiniz tabii, o da bir se癟enek... ;-)

Siz imdi bu yazd覺klar覺ma da 癟ok k覺zacaks覺n覺z ama maalesef ger癟ekler bunlar... Kusurum(uz)a bakmay覺n...

Kozmetik a癟覺s覺ndan sorun, estetik a癟覺s覺ndan sorun, yak覺覺p yak覺mad覺覺n覺 sorun, tipini sorun... Ama saat olarak sormay覺n... 繹p 癟羹nk羹...
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 47
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj rolexcollector » 05 Ara 2018, 00:42

Maradona yazd覺:Siz size verilen cevaplar覺 da, bunlar覺n a癟覺klamalar覺n覺 da kabul etmeye niyetli deilsiniz ki... Bir saat forumunda, saat g繹r羹n羹ml羹 ama saat olmayan 癟繹plere olumlu yakla覺lmas覺n覺 da beklemeyin l羹tfen... S繹z konusu markalar hakk覺nda forumda bilgi bulamaman覺z覺n sebebi de bu zaten... Saat deiller... Nokta...

Sorunuzun cevab覺n覺 bir saat forumunda deil de bir aksesuar/moda forumunda alabilirsiniz ancak... Sorular覺m覺z覺, uygun cevap alabileceimiz mecralarda sormal覺y覺z bence... 襤nstagram 羹zerinde paylaarak g繹rsel beeni anketi de yapabilirsiniz tabii, o da bir se癟enek... ;-)

Siz imdi bu yazd覺klar覺ma da 癟ok k覺zacaks覺n覺z ama maalesef ger癟ekler bunlar... Kusurum(uz)a bakmay覺n...

Kozmetik a癟覺s覺ndan sorun, estetik a癟覺s覺ndan sorun, yak覺覺p yak覺mad覺覺n覺 sorun, tipini sorun... Ama saat olarak sormay覺n... 繹p 癟羹nk羹...
襤lave birey ekleyeyim, illa bu tip saat alacaksan覺z 300 lira harcamay覺n, inan覺n tezgahlarda siyahi arkadalar 20 30 liraya benzer saat sat覺yorlar al覺p heves k繹reltin.
Ya da alibaba ya bak覺n 10 20 usd ye binlerce zevke uygun model bulursunuz.
Ama bunlar bizler i癟in saat deildir.
G繹sterdiiniz modelin i癟ilii, kadran覺 rezalet.
襤癟inde de 5 usd lik mekanizma var...

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj Ankthas » 05 Ara 2018, 01:02

Ya bir ey s繹ylicem, dar覺lmaca g羹cenmece yok. Saati i癟ilik, malzeme kalitesi, mekanizma vs olarak deil de tipiyle deerlendirecek olursak eer, a覺r覺 k繹t羹 saat? Yani baya baya 癟ok 癟irkin, g繹rd羹羹m en 癟irkin saat olabilir hatta RM'lerden sonra. Giyim tarz覺ma uygun demisiniz, bence saatten 繹nce giyim tarz覺n覺z覺 deitirin bu durumda :lol:
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 57 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners