1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Tissot Tradition Auto Open Heart vs. T-Sport PRS516 Auto

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot Tradition Auto Open Heart vs. T-Sport PRS516 Auto

Mesaj eresin » 06 Şub 2017, 10:23

eyimen yazdı:Yerinizde olsam yeni PRS 516'yi tercih ederdim. Guncellenmis tasarim ve seramik bezel çok şık :thumbup:

Resim

Açıkcasi bu modelini hic dikkate almamistim. mavi kadranlli daha guzel duruyordu sanki. biz soyledikten sonra inceledim . hakkikaten buda cok guzel duruyor.
Успех-это когда ты девять раз упал, но десять раз поднялся.
Kullanıcı avatarı
eresin

Mesaj eresin » 06 Şub 2017, 10:28

creeindian yazdı:Mavi kadranlı birinci model bence açık ara önde.
Çelik bilezik, mavi-siyah karışımı muhteşem bir kadran, hem spor hem klasik bir görünüm.
Diğeri ise kaplama olduğu için zamanla renk atma ihtimali çok yüksek, deri kordonu bir seneye kalmadan değiştirmeye ihtiyaç duyacaksınız, bir süre sonra deforme olacak. Fazla klasik olduğu için çabuk sıkılacaksınız ve sadece klasik giyimde takabileceksiniz.
Hem birincisisinin fiyatı daha uygunmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kaplama olduguna dikkat etmemistim. soylediginiz iyi oldu. tesekkurler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eresin

Mesaj eresin » 06 Şub 2017, 10:52

rekliox yazdı:klasik giyiniyorsanız alttaki, günlük spor giyiniyorsanız üstteki

Genelde rahat spor kiyafetler giyiyorum . forumda inceledigim kadariyla prs516 nin en cok alinip satilan saaat modeli. nerdeyse her hafta bi kac tane satiliyor. Open heart modelini baktigimiz zaman ise kullanicilar tarafindan pek satilan bi model degil. alan kullaniyor sanirim :D
Kullanıcı avatarı
eresin

Mesaj eresin » 06 Şub 2017, 10:56

mosef yazdı:Optik olarak birbiriyle alakası olmayan iki model. Kullanım amacı ve beklentiye göre seçim yapmalısınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aslinda kullanim amaci ve beklentiyi dikate aldigimizda prs 516 on plana cikiyor . Open heart modelinin tek hosuma giden tarafini mekanizmani onden gorunmesi. hakikaten acik kalp sozunu hak ediyor.
Kullanıcı avatarı
eresin

Mesaj Mrt12 » 06 Şub 2017, 11:48

Prs 516 mantıklı seçim ve herzaman üretilen her türlü kordonu da taşır 516 alın

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mrt12

Mesaj eresin » 06 Şub 2017, 12:20

eyimen yazdı:Yerinizde olsam yeni PRS 516'yi tercih ederdim. Guncellenmis tasarim ve seramik bezel çok şık :thumbup:

Resim

Yorumunuzdan Prs 516 'nin powermatic 80 ile mavi kadranli modelini karsilastirdim.

1- Mavi kadranli 40 saat rezerv digeri 80 saat.
2- Mavi kadranli artik eski model kaliyor ve tissotun online shop sitesinde de bulunmuyor.
3- Dediginiz powematic 80 modelinin seramik bezelide diger artisi.

Alinacaksa bile mavi kadranli model artik eski olduugndan powermatic 80 almak daha mantikli gibi gorunuyor.
Kullanıcı avatarı
eresin

Mesaj khef » 06 Şub 2017, 13:09

Bahsi geçen yeni Prs516'nın small second (Eta 2825-2) modelini kullanıyorum. Eskisine göre, seramik bezel ve kasa işçiliği olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Eğer siyah karbon kadran sizi rahatsız etmeyecekse, aradaki fiyat farkına değecektir. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj eyimen » 06 Şub 2017, 13:21

khef yazdı:Bahsi geçen yeni Prs516'nın small second (Eta 2825-2) modelini kullanıyorum. Eskisine göre, seramik bezel ve kasa işçiliği olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Eğer siyah karbon kadran sizi rahatsız etmeyecekse, aradaki fiyat farkına değecektir. :thumbup:

Aynen :champ:
Ben kullanmadim ama yeni PRS geldiginde, saatcide detayli olarak inceleyip ayni yargilara varmistim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eyimen

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners