S覺f覺r Ara癟lar覺m覺z覺 襤nceleyin

Fiyat Klasmanlar覺na G繹re Tavsiye Edilen Saat Markalar覺

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Fiyat Klasmanlarina G繹re Tavsiye Edilen Saatler

Mesaj Modern60 » 11 Mar 2011, 19:29

SW Sellita makineler ki eta bulamay覺nca bunu almak zorunda kal覺yorlar. Fiyatlar覺 hemen hemen eta ile ayn覺. Oris sadece 2671 ve 2824-2 lerde baz覺 modifikasyonlar yap覺p saatlerin 羹zerine baka g癟revler ve g繹stergelerini aktarmaktad覺r. Bir de 1998 de 7750 羹zerine ilk defa Sinn ile beraber g羹癟 rezervini sipari eden Oris oldu bildiim kadar覺yla. Bu tarihten sonra bir 癟oklar覺 ayn覺 makineyi etadan ald覺lar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Modern60
Contributor

Kay覺t: 02 Mar 2010, 01:40

Mesaj Frax » 10 Haz 2011, 19:14

Konunun tekrar g羹ndeme gelmesi faydal覺 olacakt覺r. zellikle 500 liraya kadar olan k覺s覺mdaki 繹neriler mekanik ise Seiko ve Orient. Zaten bu d羹zeyde alternatifsiz se癟enekler denilebilir. Ancak pilli ve g羹nl羹k kullan覺m i癟in saat soran arkadalar 繹zellikle Swatch, Jacques Lemans, Calvin Klein modellerini incelesinler, bence bu d羹zeyde gayet baar覺l覺 saatler.

L羹tfen gerekli modelleri internetten bile olsa inceleyerek yorum bekleyiniz, aksi halde yard覺mc覺 olmak imkans覺z bir hale geliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj F4CyC » 21 Haz 2011, 16:33

Selamlar herkese ben yeni bir saat almak istiyorum. yak覺n覺m sayesinde distr羹bit繹rl羹羹 olan birisini buldum %50ye getirtecebileceini s繹yledi (merak etmeyin sahte deil). benim de buna ay覺rabileceim para (%50 iskontolu hali olarak) 500-1000tl aras覺nda olucak. benim istediim model tipi biraz sportif ama 繹yle eek kadar (diesel modelleri nefret*) falan olmas覺n :D. neyse seiko d羹羹n羹yorum ama tavsiyelerinizi almak i癟in yaz覺yorum sonu癟ta buraya :). bir de mekanizmas覺 pille 癟al覺an olmas覺n覺 istemiyorum; el hareketiyle (uyku moduna ge癟enler de olabilir) ya da ne bileyim solar tercihimdir. biraz bakt覺m nete, houma giden tarzlar: spc051p snp021 galiba aralar覺nda iyi olan覺 da bu: srx001p1. tavsiyeleriniz ve a癟覺klamalar覺n覺z i癟in imdiden teekk羹rler.
"D羹man isterseniz, dostlar覺n覺z覺 ge癟meye 癟al覺覺n覺z. dost isterseniz, b覺rak覺n dostlar覺n覺z sizi ge癟sin." Fran癟ois La Rochefoucauld
Kullan覺c覺 avatar覺
F4CyC

Kay覺t: 21 Haz 2011, 16:16

Mesaj herofb » 21 Haz 2011, 16:41

yaz覺n覺zda pek belli olmasa da san覺r覺m tan覺d覺覺n覺z seiko disr羹bit繹r'羹 bu durumda kendisinin bizlerden 癟ok daha fazla ikayet oran覺 , sat覺 grafikleri gibi bilgileri mevcuttur bu durumda en verimli 羹r羹nler aras覺ndan size 繹neride bulunabilir , bunlar覺n aras覺ndan se癟im ise tamamen kiisel zevke kalm覺t覺r diye d羹羹n羹yorum
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 43
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj F4CyC » 21 Haz 2011, 16:53

Yok hay覺r, zannetmiyorum ki sadece Seiko olsun. Benim 繹renmek istediim bunlar覺n mekanizlar覺n覺n farklar覺ndaki pozitif ve negatif y繹nler. Ve bu tarzda baka markalar覺n baka modellerin fiyat/performans oranlar覺n覺 繹renmek isterim, dolay覺s覺yla da tavsiyelerinizi bekliyorum :).
"D羹man isterseniz, dostlar覺n覺z覺 ge癟meye 癟al覺覺n覺z. dost isterseniz, b覺rak覺n dostlar覺n覺z sizi ge癟sin." Fran癟ois La Rochefoucauld
Kullan覺c覺 avatar覺
F4CyC

Kay覺t: 21 Haz 2011, 16:16

Mesaj Bond » 21 Haz 2011, 17:40

TSF'ye hogeldin, sorduun mekanizmalarla ilgili bilgiler forum konular覺nda mevcut, 繹ncelikle merak ediyorsan bunlara g繹z gezdirmen laz覺m. Bahsettiin indirim oran覺 ile 1000-2000 TL aras覺 liste fiyatl覺 modellere odakland覺覺na g繹re bu seviyedeki bal覺klara bakabilirsin.

Sorduun Seiko Premier serileri ilede ilgili forumda bir hayli modeli i癟in 癟ok detayl覺 konular, 癟al覺ma prensipleri, kalibre manuelleri, kullan覺c覺 incelemeleri, dan覺ma konular覺 ve videolar var.

Tam quartz saat istemediine g繹re kinetic veya mekanik olarak kurmal覺 veya otomatik bir saat almal覺s覺n. Son g羹nlerde g羹zel bir kinetic direct drive modelinin k覺sa incelemesi y羹klenmiti. Premier serilerine g繹re daha sportif bir se癟enek, incelemelerde Seiko Sportura SRG005P1 bal覺覺ndan farkl覺 bir opsiyon olarak inceleyebilirsin. Velatura modelleride olduk癟a sportif. 2 tane 繹rnek Seiko linki ekliyorum, otomatik olarakta 癟eitli markalardan bir 癟ok opsiyon var, bence biraz forumu inceledikten sonra daha sal覺kl覺 karar verirsin. nemli olan senin zevkin sonu癟ta y羹zlerce model alternatifi olan bir fiyat aral覺覺.

Seiko Sportura SRG005P1 Kinetic Direct Drive 5D22 :arrow: viewtopic.php?f=13&t=5759#p70109

Seiko Velatura Yacht Timer SPC049P1 :arrow: viewtopic.php?f=13&t=5759#axzz1PvA82pZP
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 50
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj sadice83 » 21 Haz 2011, 22:27

katiyetle poljot veya steinhart
Kullan覺c覺 avatar覺
sadice83

Ya: 41
Kay覺t: 14 Kas 2010, 03:26

Mesaj ufukyil » 22 Haz 2011, 06:38

Yukarda 1500-3000 aras覺 Maurice Lacroix g繹rd羹m. Nerdeymi yahu o fiyata tak覺lacak ML? :) En k繹t羹 kronograf覺 yoktur onun. 3000+ hatta 6000+ larda bence ML nin iyi saatleri.
Bu arada 6000+ i癟in benim hayali markalar覺mda Ulysse Nardin, AP, Panerai, Roger Dubuis, Baume & Mercier, Blancpain, Girard-Perregaux, Breitling, IWC ve Hublot girer.
Uniqueness at it's best...
Kullan覺c覺 avatar覺
ufukyil

Ya: 39
Kay覺t: 21 Haz 2011, 23:53

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners